Drugstoeristen spekken de kassen Jan de Nooijèr vof Goes komt miljoenen tekort voor aanleg nieuwe parkeergarage Piet Tachtigjarige Suze de Koning-Poortvliet is al zestig jaar gymjuf WPZC Donderdag 10 mei 2007 29 'Terneuzen blijft de goedkoopste' terneuzen - Inwoners van de ge meente Terneuzen betalen ook vol gend jaar de laagste woonlasten van Nederland. Dat voorspelt wet houder C. van Schaik. Sinds de gemeenten de ozb-tarie- ven maar beperkt mogen verho gen compenseren sommigen dat met rioolrechten. Terneuzen is de enige gemeente in Nederland zon der rioolrecht. Van Schaik: „Wij kijken liever kritisch naar onze uit gaven. Over Uit de rekening 2006 blijkt dat we uiteindelijk nog ze ven ton overhouden. De ozb hoeft niet omhoog. Dus komen we weer op één." Oude trams gaan weer over Brouwersdam ouddorp - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp zet op en na He melvaartsdag (19, 20 en 21 mei) en op tweede pinksterdag (28 mei) zo wel de oude stoom- als diesel trams in op het traject langs de Brouwersdam. Op tweede pink sterdag is het bovendien oude voer tuigendag. Een tiental oude vracht auto's doet de tijden herleven waarin de RTM ook over de weg goederen vervoerde. In het mu seum is, naast de gewone collectie, dit jaar een tentoonstelling over de veerdiensten en boottrams van de RTM te zien. Meisje (3) gewond bij ongeval in Vlissingen vlissincen - Een driejarig meisje is gisteren gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Alexander Gogelweg/Paauwen- burgweg in Vlissingen. Zij is voor onderzoek per ambulance naar het Vlissingse ziekenhuis gebracht. Een 53-jarige automobilist uit de gemeente Bórsele nam omstreeks 15.30 uur op het kruispunt de bocht te kort en raakte frontaal een tegemoetkomende 21-jarige Vlissingse fietser, die zijn dochter tje achterop de fiets had. De fiets viel door de klap en het meisje kwam met haar hoofd op het trot toir terecht. www. pietvoskamp, ril MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187 TOPMERKEN MET KORTINGEN TOT TEVENS DIVERSE MOEDERDAG AANBIEDINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Zoning- €inneubelstofleerder Langstraat 79 Arnemuiden tel.: 0118-602937 www.iandenooiiervot.nl 15% korting op alle harde vloeren (o.a. Quick step) 20 korting op rolluiken. 15% korting op allé terrasschermen. 50 korting op alle dekbedovertrekken. (Aanbiedingen geldig t/m 31 mei 2007) Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een GRATIS offerte. Ji -iBÉir^ t:- Nieuw in'de collectie: KENDIX o.a. Meubelen, verllfchtïng, tapifjt, overgordijnen, vitrages,*TartÏÏnaat,"ühyl behangibinnen en buitenzonwering en bed,bad en keu ken textiel. Dekking moet komen uit verkoop winkels en parkeergeld. door Lilian Dominicus goes - De gemeente Goes komt 7,6 miljoen euro tekort voor de bouw van de parkeergarage aan het Bleekveld/Kolveniershof Ook is de bouw opnieuw enkele maan den vertraagd. Wethouder M. Die- leman (CDA, stadsontwikkeling) verwacht nu dat de werkzaamhe den dit najaar kunnen beginnen. Er was 11,5 miljoen euro vrijge maakt voor de parkeergarage, maar nu blijkt dat de bouw in to taal 19,1 miljoen euro in kost. Na de aanbesteding is gebleken dat er onderwaterbeton moet worden ge stort, omdat er anders een risico bestaat dat er gassen vrijkomen. Ook de overspannen markt in de bouw speelt de gemeente parten. „Plus: de rente is stijgende", ver klaart de wethouder. De gemeente wil het gat in de be groting deels dichten door de ver koop van de winkels, die op de be gane grond moeten komen. Par- keeropbrengsten, verspreid over PW Goes had 11,5 miljoen euro be- groot voor een nieuwe parkeerga rage, maar dat blijkt nu 7,6 mil joen te weinig. De wethouder heeft al een oplossing bedacht. veertig jaar, moeten de rest van de extra kosten dekken. Hoe de ver deelsleutel precies in elkaar steekt, wil de wethouder niet zeggen. „Dat staat in het voorstel dat naar de commissieleden gaat." Dieleman ziet geen reden om te twijfelen aan de haalbaarheid van het dekkingsplan. „Als er morgen ineens vijfhonderd mensen beslui ten om voortaan op de fiets naar de stad te komen, ja, dat zou een probleem zijn. Ik verwacht echter dat er alleen maar meer vraag naar parkeerruimte zal komen." De commissies grondgebied en middelen komen dinsdag om 19.30 uur bijeen voor een extra ver gadering over het onderwerp. Franse en Vlaamse wietkopers spenderen aardig in Terneuzen. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Belgische en Fran se drugstoeristen die Terneuzen bezoeken om wiet en hasj te ko pen, laten ook de kassa's van hore ca- en andere zaken rinkelen. De bezoekers geven gemiddeld 8,7 euro uit aan zaken als eten, drin ken, boodschappen en kleding. Uitgaand van 25.000 drugstoeris ten per week resulteert dit in een extra omzet voor de Terneuzense horeca en middenstand van 11,3 miljoen euro op jaarbasis. Dit blijkt uit het koffieshoponderzoek van het Groningse bureau Intraval. Uit de onderzoeksgegevens blijkt voorts dat Terneuzen eigenlijk be ter af is met de Franse bezoekers dan met de Belgische. De Fransen spenderen niet alleen meer geld aan drugs, ze geven ook meer uit in de lokale detailhandel. Het gaat dan gemiddeld om ruim 13 euro per bezoeker. De Belgische drugs toerist geeft amper zeven euro uit. Volgens Bram Stoffels, coördinator van de middenstandkoepelorgani satie Coördinatie 8c Management, is het aardig dat Intraval die omzet- gegevens in beeld heeft gebracht. „Het is zo dat sommige onderne mers wat aan die gasten verdie nen, maar anderen helemaal niks. Echt shoppen doen die drugstoe risten niet. Binnen de midden stand is de meningsvorming over het gedoogbeleid en de koffie shops verdeeld. Wat onze leden nu wel willen, is dat er snel een eind komt aan de parkeerproble men bij het theater en aan de ver loedering van dat gebied. Dat kan 1^ Horeca en koepelorganisatie Middenstand houden zich afzij dig in de koffieshopdiscussie wegens grote verschillen van mening over beleid bij leden. de gemeente onmiddellijk aanpak ken. Wat het gedoogbeleid, het aantal koffieshops of het verplaat sen ervan aangaat; ook daarover bestaan binnen onze kring grote meningsverschillen. Een eendui dig standpunt valt van ons niet te verwachten. Dat is een zaak van de politiek." Ook Wessel Leunis, voorman van de lokale horecavereniging, wil zich niet in de discussie over loca ties en aantal koffieshops mengen. „Eén ding staat voor ons wel vast: wij willen -niet terug naar een si tuatie zoals die tien jaar terug was. De verloedering toen was veel er ger dan nu, maar dat ontslaat de gemeente niet van haar plicht nu actie te ondernemen. Als onderne mer vind ik het overigens wel vreemd dat de gemeente bij een eventuele uitbreiding van het aan tal shops niet denkt aan andere on dernemers. Die monopolisering van de handel klopt natuurlijk ook niet." goes - Een beetje lont had ze wel geroken. Suze de Ko ning-Poortvliet werd immers opgehaald in een glimmen de bolide om naar de gymles bij Forza Gymnastica te gaan. Maar dat de dames, die ze op woensdagavond in de gymzaal van Ouverture traint, met een ereboog klaarstonden, was een verrassing. Pas tachtig geworden, kijkt ze terug op zestig jaar turnlessen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31