wennen in wijk Weyevliet ook gaan pimpen' Berkhout schoenmodes h Werkstraf voor misbruik Veere op zoek naar wankele flatgebouwen F00TN0TE5 w MOEDERDAG UITLOPENDE COLLECTIE PEQUIGNET i nu met 25% korting ggn 'jgT* of 2e horloge f voor slechts HARRY HUTJENS Witte Paardstraat 3, Goes Tel./fax: 0113 - 212 729 spelen. Die container komt in het oude honk bij 't Fort." Daar is Palladium met de gemeen te over bezig, vertelt Saar Terra die de kinderen begeleidt. Ze vertelt ook dat het project is opgezet met de BOS-impuls: een extraatje van het Rijk om te steken in buurt, on derwijs en sport. De gemeente „De Sprankelplek is dan wel mooi om te zien, maar wij kunnen er niks mee." kreeg twee ton voor het Middenge bied, en verdubbelde dat zelf nog eens. Dat geld heeft het jeugdwijk- team in gedachten al goed besteed. Sabrina wil het honk voor de spel- container pimpen. „Plus de prullen bakken. Als die mooi zijn, maken mensen er eerder gebruik van dan wanneer ze lelijk zijn." Bovendien kan de wijk wel wat extra prullen bakken gebruiken, oppert Corline. „Dat gaan we de burgemeester vra gen. Zij kan zoiets regelen." Over twee weken is het jeugdwijk- team uitgenodigd bij burgemees ter Anneke van Dok. Zij krijgt dan een fotocollage van de kinderen. Sabrina haalt de kunstwerken er al vast bij. Positief heet de een, nega tief de ander. „We zijn met een ca mera de wijk ingegaan", vertelt Es- ma, „en hebben alles wat we lelijk en mooi vonden, vastgelegd." Poep, troep, verdwaalde winkelwa gentjes en wietzakjes vallen niet erg in de smaak. De Sprankelplek (Bloemenlaan) ook niet. „Daar kunnen we niks mee. Maar omdat het wel mooi is om te zien, staat-ie ook op de positieve pagi na. En natuurlijk hondenpoepzak jes. En mooie bloemen." Als ieder een nou zo'n mooie tuin zou heb ben, mijmert Esma. „Daar kunnen wij ook iets aan doen. Bijvoor beeld bloembollen verkopen. En de buurt opruimen. Want we doen zelf natuurlijk ook wat." MIDDELBURG - Een vader die zijn kind misbruikt, krijgt in de regel een celstraf Een Oost-Souburger ontliep gisteren die straf, maar kreeg wel r8o uur dienstverlening opgelegd omdat het misbruik bijna twintig jaar geleden plaats vond. Daarnaast veroordeelde de door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere houdt er rekening mee dat het Domburgs appartementencom plex Ruimzicht niet het enige ge bouw is dat onvoldoende stabiel is. Er wordt nu bekeken of nog meer gebouwen uit de jaren zestig en zeventig in aanmerking komen voor onderzoek. Er is zelfs al besloten de construc tie van een appartementengebouw in Zoutelande onder de loep te ne men. Volgens wethouder Boste laar gebeurt dit op verzoek van de eigenaar. Maar als de gemeente daarbij - zoals in Zouterlande wordt aangenomen - het apparte mentengebouw De Flat op het oog heeft, dan moet dit volgens secreta ris I. Visser van de vereniging van eigenaren op een misverstand be rusten. Jawel, hij had afgelopen weekend contact met een gemeente-ambte naar. Maar dat was niet om De Flat voor een inspectie aan te mel den, maar om belangstellend te in formeren naar de achtergronden van de ontruiming van Ruimzicht. Want aan De Flat mankeert niets, weet hij zeker. Anders was dat drie jaar terug wel aan het licht geko men, toen de eigenaren de Vereni ging Eigen Huis inhuurden voor een grondige inspectie. Wethouder Bostelaar, noch zijn collega's bleken gisteravond in staat opheldering te geven. Zij moesten daarvoor nog te rade gaan bij de ambtelijke organisatie. Die is begonnen met onderzoek naar het bouwvergunningenbeleid in voorbije decennia. rechtbank hem ook tot een voor waardelijke celstraf van drie maan den. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie ook een werkstraf van r8o uur en een voor waardelijke celstraf omdat de man duidelijk spijt had van zijn daden. Mevrouw Van de Burcht (102) arriveert bij het nieuwe, tijdelijke, verzorgingshuis Weyevliet. Het pand bestaat uit containers, maar daar is zowel van buiten als van binnen niet veel van te zien. foto Lex de Meester Verkrijgbaar bij: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113 - 22 14 30 Nieuwe voorraad! Verkrijgbaar in de kleuren: bruin en wit Ook geschikt voor losse steunzolen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29