Het is wel even Veere dik tevreden met bijzondere ambtenaren 'We willen de prullenbakken Tasj esdief bekent zeven berovingen Directeur Welzijn Middelburg weg VERSCHUREN Zonnebloem viert jubileum NAAIMACHINES 650,- 26 Donderdag 10 mei 2007 PZCW Eerdere kritiek vervliegt na toelichting op werkzaamheden. door Henk Postma DOMBURG - De Bijzondere Opspo- rings Ambtenaar (BOA) is een voorbeeldburger. Althans in de ge meente Veere. Vertegenwoordigers van de raadsfracties waren woens dag zo onder de indruk van de 'klantvriendelijkheid' waarmee de zes gemeentelijke BOA's hun boe tes uitdelen, dat ze er naar snakten om eens een keer met hen mee te mogen lopen. BOA-leidsman Koos van der Spek kon het de politici niet beloven. „Hangt af van de officier van justi tie. Die zal toestemming moeten geven." Daarmee maakte hij met een duidelijk dat de Veerse BOA's meerdere heren dienen: behalve door Emile Calon MIDDELBURG - Met de aanhouding van een 27-jarige Middelburger heeft de politie een aantal tasjesro ven opgelost. De man heeft inmid dels bekend dat hij in het weekein de van 5 en 6 mei in Vlissingen vijf maal heeft toegeslagen. Daar naast heeft hij nog twee andere be rovingen bekend. Hij wordt echter verdacht van nog heel wat meer tasjesroven. Sinds een aantal weken werd er in Mid delburg en Vlissingen met grote re gelmaat vrouwen beroofd van hun tas. Uit de beschrijvingen van de slachtoffers ging het steeds om een donkergekleurde lange jonge man. Volgens een woordvoerder van de Walcherse politie voldoet de aangehouden man aan dat sig nalement. De politie kon de man zondag aan houden nadat hij op de Burge voor de gemeente, handhaven ze ook voor waterschap en justitie de wetjes en regeltjes die wanorde voorkomen. Van der Spek greep de uitnodiging om een delegatie uit de gemeente raad bij te praten, gretig aan om de politici goedmoedig de les te le zen. De BOA een boeman of -vrouw, die er slechts op uit is de portemonnee van burgers leeg te halen, en toeristen zo snel moge lijk weer weg te jagen? „We kijken wel uit. Onze taak is al moeilijk ge noeg. Dan ga je je niet zo klanton vriendelijk gedragen dat je door de maatschappij wordt uitgekotst." Ja wel, er worden 'schrikbarend' veel In de gemeente Veere opereren zes Bijzondere Opsporings Amb tenaren. Als de rede dat toelaat, zijn ze graag bereid een overtre ding door de vingers te zien. meester Van Woelderenlaan in Vlissingen een 52-jarige Middel burgse had beroofd. De gealar meerde politie kon vervolgens met de hulp van getuigen de man op sporen en aanhouden in de Bone- dijkestraat. Justitie en de rechtbanken tillen in de regel zeer zwaar aan tasjesroof. Hoewel de buit in de regel gering is, wordt er vaak meerdere jaren celstraf voor het misdrijf geëist en ook toegewezen. Het is namelijk bij uitstek een misdrijf waardoor het gevoel van onveiligheid bij de slachtoffers en anderen toeneemt. Ook gaat tasjesroof in de regel ge paard met geweld. Ais gevolg daar van lopen de slachtoffers nimmer meer meer met een veilig gevoel over straat. De politie kon gisteren nog niet zeggen of er nog een deel van de buit is teruggevonden. boetes uitgedeeld. Maar dat ligt niet aan de BOA. Integendeel, die is - als de rede dat toelaat - graag bereid een overtreding door de vingers te zien. Er wordt heus geen parkeerbon geschreven wan neer iemand na acht uur parkeer tijd te hebben betaald, die tijdspan ne met drie kwartier blijkt te heb ben overschreden. De Veerse BOA's zijn niet voor niets op mbo-niveau voor hun veelzijdige taken opgeleid. Zelfs de tien hogeschoolstudenten die 's zo mers als toezichthouders helpen, zijn niet van de straat. Van de 23 studenten kwamen er slechts vier door de selectie. De politici wisten genoeg. Wie een BOA verkettert, vertelt een 'in dianenverhaal'. Raadslid A. Schot (SGP/CU), die eerder felle kritiek op de BOA's uitte, trok deemoedig het boetekleed aan. MIDDELBURG - H. Kilsdonk is sinds 1 mei geen directeur meer van Stichting Welzijn Middelburg. Hij werkte zo'n twee jaar bij SWM. De stichting zoekt een op volger. De kookwinkel die u aanspreekt! Bewoners van Ter Reede verhuizen naar tijdelijk onderkomen. door Caria van de Merbel VLISSINGEN - Een verhuizing zet meestal nogal wat op z'n kop, zo wel praktisch als emotioneel. Dat geldt ook voor de verhuizing van de bewoners van de afdelingen psycho-geriatrie (geestesziekten) en somatiek (lichamelijke aandoe ningen) van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen. Deze week zijn de eerste bewo ners in hun tijdelijke onderkomen in de Vlissingse wijk Weyevliet ge trokken, vlakbij scholengemeen schap Scheldemond. En zeker voor de mensen van de afdeling psycho-geriatrie - die toch al moei te hebben nog hun weg te vinden in hun bestaan - is zo'n verhuizing niet niks. Gistermiddag kwam een van de eerste groepjes nieuwe be woners aan in Weyevliet, zoals het tijdelijke onderkomen heet. Rond half twee komt de bus van Stichting Werkt voor Ouderen voorrijden. In de bus zitten acht nieuwe bewoners van Weyevliet. Lopend of in de rolstoel worden ze meteen naar hun woonvertrek ken gebracht. Weyevliet bestaat uit drie verdie pingen. Per verdieping zijn vier vleugels en op elke vleugel woont een groep van acht mensen. Het wonen in de groep staat centraal. Alle bewoners hebben een eigen slaapkamer met aanrechtje, koel kast en badkamer. Per groep is er een grote woonkamer met keuken waarin de bewoners de dag door brengen en zoveel mogelijk mee helpen met het huishouden. De verhuizing is praktisch goed ge regeld, maar voor de mensen is het wel even wennen. Meneer Bos man vindt het allemaal maar niks. Tijdens de koffie met gebak in de woonkamer vertelt hij dat hij er vooral niet blij mee is dat er in zijn groep geen andere mannen zitten. „Zit ik hier tussen allemaal ouwe vrouwen, daar kan ik toch geen ge sprek mee voeren. Nee, ik blijf hier niet lang." F. de Bruin, locatie manager van Ter Reede, zegt dat het wel goed komt met meneer Bosman. „Die gaat zijn weg wel vinden. Daar is de kapsalon en bo ven staan biljarttafels. Op die plek ken is hij graag, dan kan hij een praatje maken." De 'ouwe vrou wen' waar Bosman het over heeft, zijn over het algemeen wel posi tief „De eerste indruk is heel goed", vindt mevrouw De Kok. „Ik kan er niet over zeuren", zegt mevrouw Polderman. 'Kijk, hier heb je m'n huusje. Ik heb al m'n spullen mee kunnen nemen' De slaapkamers van de bewoners die vandaag arriveren, zijn 's mid dags nog niet helemaal klaar. Van sommige bewoners is de familie nog druk bezig met inrichten; an dere kamers zijn nog helemaal leeg. De spullen die daarin moeten komen, staan nog in de verhuiswa gen. De vleugels van de twee groe pen die maandag al verhuisd zijn, zijn beter op orde. Mevrouw Nie- stroy laat haar eigen kamer zien. „Kijk, hier heb je m'n huusje." In de kamer staan een bed, twee kas ten, een eettafeltje met stoelen, een salontafeltje, een bank en een stoel. Het is vol, maar het past. „Ik heb al m'n spullen mee kunnen nemen. Gelukkig wel." Verhuizing naar Weyevliet, Vlissingen De bewoners van de afdelingen psycho-geriatrie en somatiek van verzor gingshuis Ter Reede in Vlissingen verhuizen deze en de komende twee weken naar een tijdelijk onderkomen dat is neergezet in Weyevliet. v De verhuizing is nodig omdat een deel van Ter Reede wordt verbouwd. Over veertien maanden moet de verbouwing klaar zijn. In Weyevliet is plaats voor zo'n honderd mensen. Per week worden 32 be woners verhuisd, steeds in groepjes van acht. VLISSINGEN - De Zonnebloem afde ling Vlissingen/Souburg bestaat 45 jaar. Het jubileum wordt zaterdag vanaf 14.00 uur gevierd met een feestmiddag in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Prominente gast is Marie Cécile Moerdijk. Zij treedt op met het koor van de kle derdrachtvereniging Ons Boere- goed uit Kruiningen. Moerdijk zal ook gouden en zilve ren spelden uitreiken aan tien vrij willigers van de Zonnebloem. Die vrijwilligers brengen huisbezoeken aan mensen die aan huis gebon den zijn. Jeugdwijkteam maakt Middengebied tot meest kindvriendelijke wijk. IDTCV ClassicStyle fasti!'523 Origineel IDT™ - a bsoluut gelijktijdig stoftransport van boven én onder. Korte Geere 9 Middelburg Tel. 0118-635110 Axelsestraat 96 Terneuzen Tel. 0115-697013 info@verschurennaaimachines.nl www.verschurennaaimachines.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ze komen alle zes uit het Middengebied, kennen de Vlis singse wijk van haver tot gort, van alle positieve punten tot alle nega tieve punten, en ze willen er nóóit meer weg: de jongens en meisjes van het jeugdwijkteam. Het gaat allemaal nog wat gieche lig en de rode vesten zitten natuur lijk veel te wijd, maar de rugbelet tering A-team bevalt ze best. Sabri- na Mouna (13), Corline Meulmees- ter (11), laimy Vangheluwe (11), Es- ma Boubouh (12), Jean-Paul de Pooter (11) en Ayoub Tabiee (12) zijn, samen met nog twee andere tieners, de nieuwe wijkwerkers van het Middengebied. Acht die hards, die overbleven uit een groep je van 27 kinderen. Maar deze zes zien het nut van het Jean-Paul, Corline, Ayoub, Jaimy, Sabrina en Esma (van links naar rechts) hebben grote plannen voor de wijk. foto Ruben Oreel jeugdwijkteam heel goed in. „Wij mogen activiteiten organiseren in de wijk, zodat kinderen lekker bui ten gaan spelen", legt Esma uit. Ze vertelt dat niet alle kinderen bui ten spelen. „Ze zitten vaak binnen en ze zijn dik. Daar hebben we de spelcontainer voor. Als kinderen een klusje doen in de wijk, krijgen ze punten op hun pasje. Daarmee kunnen ze speelgoed lenen uit de container. Bijvoorbeeld een spring touw, of een skelter. Of zelfs een skippybal. Iets om buiten mee te Ruime keuze aan steken - de juiste steek voor elk naaiproject. Veel naaldposities voor nauwkeurig doorstikken. U hoeft de stof niet te verplaatsen. En veel meer! Kom langs en probeer uit. www.pfaff.com gratis demo Jura in onze winkel vervangend apparaat mogelijk bij onderhoud ook het adres voor uw versgebrande koffie 30 soorten Korte Bosstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 0164-244 414 ^www. su rprisekookgereiml^^^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28