Zeeland PZC Afvaldienst onder de loep ilocal WALCHEREN 36 en 37 25 33 Kunst op kunst www.ilocal.nl Adviesraad WMO Middelburg mist contact met wethouder u heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Verkeersexamen Amateurkunst toont zich dit weekeinde in vele gedaanten Staatssecretaris Bussemaker steekt haar licht op bij Arduin Donderdag 10 mei 2007 Tip? redwalch@pzc.nl ARNEMUIDEN - Bruggenbouwers en graffitispuiters hebben meer gemeen dan ze zelf misschien denken. Dankzij de inspan ningen van de eerste, kan de tweede zich uitleven. Ze hebben elkaar inmiddels gevonden even buiten Arnemui- den, waar Prorail een spoorwegviaduct bouwt over de A58. De grote betonnen bak waarin het spoor ligt, is een ideale on dergrond voor de verf van graffiti-artiesten. Beiden gebruiken ook dezelfde term om hun werk te omschrijven, al denken ze wederzijds wellicht anders over hun activiteiten. Zowel de bruggenbouwer als de graffitikunstenaar beschouwt zijn eind product als een kunstwerk. foto Lex de Meester Gemeente Vlissingen zoekt opties voor doelmatiger werkwijze. door Ronald Huissen vlissingen - De gemeente Vlissin gen onderzoekt of haar reinigings dienst doelmatiger te werk kan gaan. Of de resultaten van het on derzoek gevolgen zullen hebben voor de organisatie of de werkne mers van de dienst, hangt volgens wethouder T. Croné volledig van het rapport af. Alles bij het oude laten is een op tie, maar ook privatisering kan de wethouder niet uitsluiten. Het rap port van het onderzoek staat nog voor de zomervakantie gepland. Chef van de reinigingsdienst T. Ma- rinissen heeft geen reden om te denken dat er ontslagen zullen val len naar aanleiding van het onder zoeksrapport. „Het onderzoek riep wel wat vragen op, omdat we enke le jaren geleden nog als een uitste kende gemeentelijke reinigings dienst uit de bus kwamen. Maar het is een goede zaak dat er ook naar de huidige staat wordt geke ken. Als ik zie wat we momenteel met deze groep klaarspelen, zie ik niet in hoe het met minder men sen beter zou kunnen." „We willen van aanbodgericht naar vraaggericht gaan werken", vertelt de wethouder. Zo spreekt hij van verschillende 'grijze gebie den' in de taken van de reinigings dienst, waarbij verschillende afde lingen elk een deel voor hun reke ning nemen. Als voorbeeld noemt hij onder meer het Bevrijdingsfesti val en de weekmarkt. „We hebben geen gerichte taakverdeling bij zul ke evenementen. Er is een dienst die het terrein na afloop schoon veegt én een dienst die het hek werk opruimt. We moeten bij zul ke zaken doelmatiger gaan samen werken." Onderdeel van het onderzoek zijn gesprekken met medewerkers van de dienst. Middels deze gesprek ken wil de gemeente in kaart brengen wie wat doet en hoe effi ciënt er wordt gewerkt. Domini que Boelen van Beheer Leefomge ving, betrokken bij het onderzoek: De reinigingsdienst moet doelma- tiger werken, vindt de gemeente. De dienst zelf herinnert aan een onderzoek, drie jaar geleden. Zij scoorde toen bovengemiddeld. „We vragen medewerkers bijvoor beeld wat ze buiten hun officiële werkzaamheden nog meer voor klussen doen. Iedereen pikt name lijk wel eens iets extra's mee wat niet per se tot hun werkgebied be hoort. Op die manier krijgen we een beeld van wat er in totaal ge beurt, om vervolgens gerichter op dat takenpakket in te kunnen spe len." Op dit moment werken 24 men sen bij de reinigingsdienst, waar van een aantal in deeltijd. In 2004 kwam in een vergelijkend onder zoek tussen gemeenten naar voren dat de Vlissingse dienst op het ge bied van milieu-inspanningen, de arbeidsproductiviteit van de 'man op straat' en de inzamelkosten ver boven het landelijk gemiddelde scoorde. middelburg - Met de ambtenaren is het prima praten, maar ze zou den nu ook wel eens met de wet houder zelf willen overleggen. De Adviesraad WMO in Middelburg mist het contact met verantwoor delijk wethouder A. de Vries, zegt voorzitter J. van Dijk-Sturm. „We praten vaak met de ambtena ren, maar de wethouder is daar tot nu toe nooit bij aanwezig geweest. Hij hoeft niet alles bij te wonen, maar bij belangrijke dingen moet hij er wel zijn." De Adviesraad WMO nodigt De Vries uit om op korte termijn te komen praten. „Scherpslijperij", reageert de wet houder. „Ik had eerder het initia tief kunnen nemen, maar de raad had dat ook gekund." De Vries heeft toch maar vast een uitnodi ging naar de WMO-raad gestuurd. RTL 4,19.25 uur Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl Weken achtereen heeft hij heel se rieus over zijn boeken gebogen gezeten. Deelname aan het ver keer vergt namelijk opperste con centratie en inzet, beseft de Zie- rikzeese basisscholier terdege. Dus haalde hij een dikke, dikke voldoende vóór zijn theorie-exa men en steekt hij tot genoegen van de juf steevast zijn arm uit tijdens de fietstocht naar het gymlokaal. Wee zijn hoon wan neer pa of ma in een gezinsuit stapje naar de stad even te non chalant met de regeltjes om springt! Van de week, aan het ontbijt, was hij iets drukker dan nor maal. Kort na acht uur trok hij de voordeur achter zich dicht en kuierde naar school. Het gevoel iets te hebben vergeten, bekroop hem. Maar hoe hij ook pieker de... Bij het zien van de oranje hesjes op school begon het te da gen. Praktijkexamen. „M'n fiets!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27