Bloedende voetzolen van het lopen Sabrina hrista PZC Donderdag 10 mei 2007 19 Kim springt liefst vandaag nog op het vliegtuig naar New York. Sabrina wil op de catwalk voor lingeriemerk Victoria's Secret. En Christa moet straks eerst een spoedcursus Engels. 14 mei staan ze in de finale van het tweede seizoen Holland's next top model. door Thalia Brandt foto's Holland's next top model KIM FEENSTRA (21) Over de finale: „Ik probeer er niet teveel aan te denken. Ik schat mijn kansen wel hoog in. Ik ga er hard tegenaan en laat iedereen zien wie Kim is!" Haar sterke punten: „Ik kan goed contact leggen met fotografen, kom op de set vaak met eigen idee ën. Ik kreeg in het programma steeds te horen dat ik sexy op de foto's sta. Dat kan een nadeel zijn, maar ook een voordeel. Supermo dellen als Adriana Lima en Gisele Bundchen zijn ook sexy. Dat ver koopt." Mindere punten: „Toch dat sexy zijn. Ik heb heel vaak mijn mond half open. Toen ik dat op tv terug zag, dacht ik: waarom doe ik dat? Ik oefen nu voor de spiegel." Grootste concurrent: „Sabrina heeft veel verschillende soorten ge zichten en Christa is een mooi meisje. Maar mijn grootste concur rent ben ik zelf fk moet presteren, als het niet goed gaat, ben ik dege ne die het heeft verpest." Toekomst: „Ik spring vandaag nog op het vliegtuig naar New York, als dat kan. Ik wil naam maken als een goed internationaal catwalk- model, shows doen voor Victoria's Secret en zo. Ik wil minder graag commercieel werken. Mijn droom is haute couture model zijn. Ik sta tien keer liever voor niets in Vo gue of Avantgarde dan voor dui zenden euro's in een of ander com mercieel blad. Plastische chirurgie? Ik heb heel kleine borsten, ik twij fel erover daar iets aan te laten doen. Nu in ieder geval nog niet." Over haar slechthorendheid. „Ik zie mezelf niet als rolmodel, maar tegen alle meisjes die onzeker zijn of een handicap hebben, wil ik wel zeggen: blijf altijd in jezelf ge loven, wat mensen ook zeggen. Te gen mij is vroeger ook gezegd dat het me niet zou lukken. Maar ik liet me door niemand tegenhou den en heb keihard gewerkt. En kijk eens waar ik nu ben." SABRINA VAN DER DONK (18) Over haar kansen: „Of ik een goe de kanshebber ben? Moeilijke vraag, we zijn alle drie heel ver schillend. Kim is bijvoorbeeld heel goed op de catwalk en Christa heeft continu mooie foto's afgele verd. Mijn sterke punt is dat ik veel gezichten heb en erg geschikt ben voor de glossy tijdschriften." Carrière: „Ik loop nu voor mijn studie toerisme stage in een restau rant, maar hoop straks fulltime als model aan de slag te gaan. De eer ste maanden wil ik in Nederland werken, omdat mensen zich mij dan nog herinneren. Daarna wil ik naar het buitenland. Amerika, Zuid Afrika, en Azië lijken me fan tastisch. Mijn ideale modellen- klus? De cover van Glamour, want dat houdt in dat ik gewonnen heb. En de catwalkshow van Victoria's Secret. Dat is één van de mooiste shows, met de knapste en beste modellen. Als je die opdracht krijgt, ben je binnen." Grote voorbeeld: „Yfke Sturm, de presentatrice van Holland's next top model. Zij heeft me zóveel ge leerd over poseren. Hoe je je hele lichaam gebruikt bij een fotoses sie, bijvoorbeeld. Ik oefen nu thuis op mijn poses, hoe ik er emoties in moet leggen. Ik wist niet dat er zoveel te leren viel." Over het programma: „Ik ben ste reotiep neergezet, als een bitch. Er is veel geknipt en geplakt in wat gefilmd is, waardoor mijn humor niet naar voren kwam. Ik ben hier wel sterker door geworden, maar ik vind het niet leuk." Over 14 mei: „Zenuwachtig ben ik nog niet zo heel erg, maar ik vind het wel spannend, vooral omdat het live is. Ik wil als een echt top model van het podium af stralen." CHRISTA VERBOOM (20) Over de voorbereidingen: „Ik ben hard aan het trainen voor de fina le. Ik doe veel spieroefeningen en ik loop elke dag rond op heel hoge hakken, want aan mijn catwalk- loopje moet ik nog werken. Ik heb bloedende zolen van het lopen," Top Model: „Ik denk dat ik een goede kans maak het programma te winnen. Mijn sterkste punt is dat ik heel fotogeniek ben. Ik ge loof écht in mezelf, maar tegelijker tijd blijf ik nuchter. Dat moet je als topmodel ook zijn, denk ik. Na tuurlijk is het superleuk dat je spannende dingen meemaakt, maar je moet niet met je hoofd in de wolken gaan zitten." Carrière: „Ik hoop heel veel als mo del te gaan werken en naar het bui tenland te gaan: Milaan, Barcelo na, Kaapstad, maar ook New York zie ik wel zitten. Na het program ma wil ik eerst een spoedcursus Engels doen. Mijn Engels is niet zo goed en ik moet me wel overal ver staanbaar kunnen maken." Ideale klus: „Ik wil zovéél. Zoals op de cover van Vogue staan, want dat geeft echt status. En de show van Victoria's Secret lopen, omdat die zo uitbundig is." Finalestress: „Ik heb het heel druk, want de week na de finale moet ik afstuderen. Ik kom nu moeilijk aan mijn studie Sociaal en Cultu reel Werk toe, maar ik zet me hele maal in voor het programma én om mijn diploma te halen. Door zettingsvermogen is een sterk punt van mij. Tijdens de finale wil ik mezelf blijven, dus nuchter en enthousiast. En ik ga heel erg mijn best doen om op te vallen!" SI De finale van Holland's next top mo del wordt op 14 mei om 20.30 uur uitgezonden op RTL 5. De winnares komt op de cover van Glamour ma gazine, krijgt een modellencontract van 50.000 euro, een campagne voor L'Oréal én een Mercedes. L k Hollands vorige top models Winnares Sanne Nijhof (19) kreeg een contract met modellenbureau Max Models van 50.000 euro, stond op de cover Glamour en won in New York de internationale modellenwed- strijd Ford Mo dels Supermo del of The World (de prijs was een contract met Ford Models van 250.000 dollar). Ze sier de de catwalk bij de Amster dam Fashion Week en deed onder meer een fotoshoot voor mode blad Harper's Bazaar. Binnenkort wil ze naar Parijs en Milaan. Runner-up Sylvia Geersen (21) ging eveneens overzee en deed in Ame rika een campagne voor cosmetica merk Avon en een sieradenadver- tentie door topfotograaf Patrick De marchelier. In Nederland nam ze een sin gle op en deed ze een commercial voor Mora. Half mei ver trekt ze naar New York, waar ze zich de komende ja ren wil vestigen. In september mag ze een test te doen voor Victoria's Secret. Ze heeft haar borsten iets laten vergroten, omdat ze een paar kilo was afgevallen en wel 'vrouwe lijke rondingen' wilde houden. Nummer 3, Daisy van Belzen (22), bleef in Nederland omdat ze haar studie Theater, Film- en Televisiewe tenschap wilde afmaken. Ze liep catwalkshows voor onder meer Mart Visser en Monique Col- lignon, deed een adverten tie voor mode merk Cora Kemperman en sprak met Endemol over de mogelijke presentatie van een lifesty- leprogramma. In juli loopt ze een modeshow van Elle in Barcelona. Onderhandelingen met modellen bureaus in Hong Kong en Singapo re zijn gaande. Haar grootste pas sie is niet 'modellen' maar acteren. foto's Pablo Delfos ALLEMENSEN Ophef over 'magisch' vergrote boezem Fans van Harry Potter-films zijn boos op filmbedrijf Warner Brothers, zo meldt de Britse krant The Daily Mail. Op een pu bliciteitsfoto die de IMAX 3D-versie van de vijfde Harry Potter-film aankondigt, is de borstpartij van de 17-jarige actri ce Emma Watson diverse maten groter dan in werkelijkheid. De fans beschuldigen de makers van de film ervan Emma's boe zem digitaal te hebben opge pompt. Emma Watson speelt in de Harry Potter-films de rol van Hermelien Griffel, Harry Potters beste vriendin. Warner Brothers heeft laten weten dat de foto met de vergrote borsten 'geen of ficiële poster is'. De foto is ver wijderd van de website. Touriya Haoud bevalt van een zoontje Touriya Vaughan-Haoud (29) is vrijdag bevallen van een zoon tje. Dat meldde het manage ment van de Nederlandse actri ce gisteren. De baby, die de naam lathan James Vaughan draagt, kwam ter wereld in een ziekenhuis in Los Angeles. Mo del en actrice Touriya, bekend van de film Shouf shoufhabibi woont in LA met haar echtge noot, de Amerikaanse acteur Greg Vaughan (36). Jathan is het eerste kind van Touriya en Greg. De twee stapten vorig jaar juni in het huwelijksbootje. GTST-acteur tijdens vakantie overvallen Robin Zijlstra (27), Milan in de soap GTST, is samen met zijn vriendin Linda overvallen. Tij dens een vakantie in Zuid-Frank rijk werd het portier van hun au to plotseling opengerukt door een man. „Hij stompte mijn vriendin en rukte haar tas met al onze spullen uit haar han den", vertelde Zijlstra gisteren in De Telegraaf Toen de acteur de dief achtervolgde, sloeg deze hem tegen de grond. Tygo Gernandt heeft infectie aan zijn teen Acteur Tygo Gernandt ligt in het ziekenhuis met een vervelende infectie aan zijn teen. Enkele we ken geleden liep hij een bot breuk op aan zijn grote teen tij dens een wintersportvakantie. Kort daarna vertrok hij naar Chi na waar hij een bacterie opliep die zich aan zijn bot en pezen hechtte. In Nederland was ik net op tijd in het ziekenhuis. Daar heb ik een hele tijd in qua rantaine gelegen. Het had weinig gescheeld of ik miste een teen of een voetje", vertelde Gernandt gisteren in het radiopro- Tygo Gernandt. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19