Aandeelhouder China wacht kater Goederenoverslag in Zeebrugge vooral omhoog door containers www.skytours.nl Lastminute Zonpakkers „375, „315, ■- in .345, .375, „465, „596, .395, „395, 0 Omzet Wessanen krimpt, winst stijgt Bestuur havenschap neemt afstand van tirade oud-voorzitter Toezicht bellen Tunesië Kreta Chersonissos Kos - Kos-stad Rhodos - Lalyssos CO CO Turkije-Alanya Bulgarije - Golden Sands Portugal - Madeira Cyprus - Larnaca Egypte - Sharm el Sheikh Egypte - Hurghada Nu inclusief luchthavenbelasting, transfers toeslagen. www.skytours.nl Bel: 0900 1552 (18cI p/m) Sï 16 Donderdag 10 mei 2007 PZC UTRECHT - Een medewerker werkt aan de productie van loempia's in de fa briek van Beckers, onderdeel van Wessanen, in Katwijk. De omzet van Wes sanen daalde het eerste kwartaal van dit jaar naar 388,5 miljoen euro van 414,5 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van 5 mil joen euro naar 21,5 miljoen euro. foto Lex Van Lieshout/ANP Angst voor beurscrash neemt toe door extreem hoge koersen. door onze correspondent Erwin Tuil pekinc - De Chinese aandelengek- te neemt zulke vormen aan dat zelfs boeddhistische monniken een gokje wagen. Ondanks het doorbreken van de magische 4000 punten grens van de Shanghai Composite Index, waarschuwen experts voor een beurscrash. De 91 miljoen Chinese beleggers in aandelen lijken onverbeterlijke optimisten. Ondanks twee drama tische koersdalingen in de afgelo pen drie maanden, blijft de animo voor beleggen in aandelen onver minderd groot. Sterker, die lijkt al leen maar toe te nemen en na iede re crash leven de koersen weer vro lijk op. Voor veel beginnende beleggers is dat aanleiding genoeg om ook maar eens een gokje te wagen in het 'door de Communistische Par tij georganiseerde casino', zoals de beurs ook wel wordt genoemd. De effectenmakelaars openen inmid dels 200.000 nieuwe rekeningen per dag. Er wordt steeds luider gewaar schuwd voor de volgende, onver mijdelijke crash. Beleggers laten zich gekmaken door het idee dat er in korte tijd gigantische win sten gemaakt kunnen worden. Zelfs boeddhistische monniken kunnen de verleiding niet weer staan en leggen hun gelofte van ar moede tijdelijk af om wat rijker te worden. Wanneer die crash zich aandient, kunnen de gevolgen wel eens in grijpender zijn dan voorgaande ke ren. Beleggers die nu aandelen ko pen doen dat niet meer alleen van hun spaarcenten. Er wordt fors ge leend bij de banken. Omdat de in flatie hoger ligt dan de rente die banken in rekening brengen, leent de klant feitelijk gratis. Het gevolg is dat er nog meer geleend wordt. „Dat beleggen op de beurs is eigen lijk een piramidespel geworden", zegt een analist van een Europese bank in China. „Het werkt alleen als de koersen blijven stijgen en de beleggers zo geld verdienen om de leningen terug te kunnen betalen. Maar zodra de koersen snel dalen De animo voor beleggen in aan- delen is in China op dit moment erg groot. Experts waarschuwen echter voor een beurscrash door de extreem hoge koersen. en mensen geld verliezen, breekt de hel los." Een belangrijke oorzaak dat een crash niet kan uitblijven, is de ge brekkige informatieverstrekking door de beursgenoteerde bedrij ven. Omdat onervaren beleggers toch iets willen weten, pompen al lerlei experts via mobieltjes en e-mail informatie rond. De beleg ger kan dankzij de computer en in ternet meteen reageren en doet dat ook. Daarnaast is er de illegale verkoop van informatie: werknemers van effectenhandelaars lichten familie en vrienden tegen betaling in, wat leidt tot handel met voorkennis. De markt wordt daardoor nog on doorzichtiger en onvoorspelbaar- der. „Ik denk dat de zeepbel binnen kort uit elkaar spat", zegt Andy Xie, tot voor kort een van de be langrijkste economen bij de bank Morgan Stanley. Hij en anderen wijzen dan op een fatale combina tie van te veel geld, inflatie en over waardering van onroerend goed en aandelen in een onvolwassen en weinig transparante markt. De crash zal diep ingrijpen in de Chinese samenleving, zo verwacht Xie. Voor veel kleine beleggers zijn aandelen namelijk het pensioen. door Jeffrey Kutterink terneuzen - Het dagelijks bestuur -van havenschap Zeeland Seaports distantieert zich van de uitspraken van oud-voorzitter M. Ie Roy. Dat zei plaatsvervangend voorzit ter A. van Waes gisteren tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van het havenschap. Veel woorden wilde Van Waes niet vuil maken aan de bestuursperikelen van de afgelopen tijd. Le Roy en Van der Hart konden al lange tijd niet door één deur. Die controverse kwam de afgelopen maanden pijnlijk op straat te lig gen. In de Statenvergadering van april haalde de oud-voorzitter en -gedeputeerde economie hard uit naar Van der Hart. In haar laatste optreden als gedeputeerde zei ze dat ze 'op soms achterbakse en leu genachtige manier' is tegenge werkt door Van der Hart. Le Roy had als voorzitter van het ha venschap met Van der Hart te ma ken. „We kunnen er veel over zeg gen, maar dat doen we niet", zei Van Waes gisterochtend. „De oud-voorzitter heeft haar uitspra ken volledig op persoonlijke titel gedaan. Het zijn harde uitspraken, waarvan het bestuur zich volledig distantieert. Verder geven we er geen commentaar op." De beoogd nieuwe voorzitter, ge deputeerde A. Poppelaars, moet nog officieel worden benoemd. den haag - De Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autori teit (Opta) wil meer te zeggen heb ben over de kwaliteit van dienst verlening van telecombedrijven. „Ten aanzien van internetplusbel- len zitten we op het puntje van on ze stoel, maar we hebben vrijwel geen mogelijkheden KPN te dwin gen hun standaarden aan te pas sen", zei voorzitter Chris Fonteijn gisteren. De toezichthouder vindt de proble men bij de internetbeldienst van KPN slecht voor het vertrouwen van de consument. „KPN weet het zelf ook heel goed, want ze lijden er enorme schade door", consta teerde Fonteijn. Het internetbellen van KPN wordt sinds de introduc tie geteisterd door problemen. Haven ook Europees marktleider bij aan- en afvoer voertuigen. door Wout Bareman -zeebrugge - De goederenoverslag in de haven van Zeebrugge blijft stijgen. In de eerste drie maanden ging de overslag ten opzichte van het eerste kwartaal van vorig jaar omhoog met 7,6 procent naar 9,9 miljoen ton. Vooral de containerbehandeling zat in de lift. Die steeg met meer dan 33 procent tot 473.000 twintig- voets containers. Havenvoorzitter Joachim Coens: „Die groei heeft di- 'rect te maken met het Verre Oos ten. Nieuw zijn de trafieken op Zuid-Amerika en ook een concen tratie van de shortsea- en feeder- diensten zorgt voor groei. Een aan tal rederijen bundelde de krachten en heeft Zeebrugge als nieuwe aan loophaven gekozen." Vooral de lijn diensten op Noord-Engeland en Scandinavië toonden een positief resultaat. Het gaat daarbij vooral om het transport van auto's. Zee brugge neemt op dat vlak een lei dende positie in Europa in met in w* De overslag van goederen in de haven van Zeebrugge steeg in het eerste kwartaal met 7,6 pro cent. De haven zit al jaren in de lift. het eerste kwartaal de verwerking van 548.000 voertuigen (een stij ging van 14,2 procent). De overslag van stukgoed en bulk daalde. In het stukgoed viel dat met min 8,7 procent nog mee, in de bulk was de daling fors, vooral in de aan voer van vloeibaar gas, die met 48.2 procent kelderde. Het gaat de haven van Zeebrugge al geruime tijd voor de wind. Vorig jaar boek te de haven een recordoverslag van 39.3 miljoen ton. Coens verwacht dat de inzet van zogenoemde estuaire schepen, die vanuit de haven buitenom rich ting Westerschelde kunnen varen, in de loop van dit jaar voor een verdere groei zal zorgen. Hammamet 4* Prima Life Imperial Park ALL INCLUSIVE 4* Star Beach - Logies 4* Continental Palace Hotel - Halfpension 4* Bayside Hotel - Halfpension (0 5* Stella Beach - All Inclusive 4* Elena Hotel - All Inclusive 4* Pestana Atalaia - Logies ontbijt 4* Lordos Beach Hotel - Logies ontbijt 5* Prima Life Rehana Resort - All Inclusive 5* El Palacio Resort - All Inclusive i# Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt inclusief toeslagen en International Tours gebaseerd op 5 tot 10 daagse vliegreizen in de periode mei-oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16