Werkende ouders niet zo milieubewust Vergelijkingssites vaak de mist in U betaalt nu slechts de helft voor een verleidelijke Opel Temptation... ...en de andere 50% pas over twee jaar, rentevrij! OPEL PZC Donderdag 10 mei 2007 1 5 Stroomlijnen van taken in huishouden kan besparing opleveren. WAGENINCEN - Werkende ouders verbruiken meer energie in hun huishouden dan anderen, die het minder druk hebben. Dat komt omdat ze meer energie moeten ste ken in overleg over de huishoude lijke taken en omdat ze minder tijd hebben om uit te zoeken of een bepaalde taak energiezuiniger kan. Huishoudens verbruiken 40 tot 60 procent van alle energie. Dat blijkt uit een onderzoek van technoloog Diana Uitdenbogerd, waarop zij volgende week aan de DEN HAAG - De vergelijkingen van tarieven van telefoonbedrijven op internet kloppen vaak niet. Consu menten doen er goed aan niet blind te varen op de informatie. Dat concludeert staatssecretaris Heemskerk (Economische Zaken) uit onderzoek naar deze websites. In slechts de helft van de gevallen blijkt de verstrekte informatie over Wageningen Universiteit promo veert. Uitdenbogerd concludeert dat het stroomlijnen van de taken in een huishouden een aanzienlij ke besparing kan opleveren. Vol gens haar zouden er door de over heid gestimuleerde coaches moe ten komen, die het organiseren van energiebesparing in een huis houden regelen. Uitdenbogerd volgde 376 gezinnen en bekeek het energieverbruik van 31 huishoudelijke taken. Zo lette Volgens onderzoekster Diana Uit denbogerd verbruiken werkende ouders meer energie dan mensen die het minder druk heb ben. tarieven juist. Ook is voor de con sument soms onduidelijk hoe on afhankelijk de betreffende vergelij kingssite is. Sommige sites verdie nen geld aan het doorsturen van klanten naar telecombedrijven. Ook wordt beperkt inzicht gege ven waar informatie vandaan komt en ontbreekt het vaak aan af spraken over klachtafhandeling. zij onder meer op bezuinigings maatregelen als de verwarming een graadje lager zetten, gordijnen sluiten en groene stroom. Na een jaar bleken de gezinnen ge middeld vier tot zes besparingstips te hebben doorgevoerd. Opvallend is dat grote gezinnen met veel kin deren eerder bereid waren iets extra's te doen, aldus de promo venda. Ook bleken de gezinnen hun stroomverbruik veel te laag in te schatten, zelfs degenen met een groot milieubewustzijn. Volgens Uitdenbogerd zouden er energieshops moeten komen, waar mensen informatie kunnen krijgen over hun energieverbruik. Hier staat tegenover dat nagenoeg alle vergelijkingssites inzicht geven in de providers waar zaken mee wordt gedaan en wordt inzicht ge geven in een consumentenoor deel. Ook doen sites die een groter marktaandeel hebben het beter dan kleinere sites. Het is voor het eerst dat een derge lijk onderzoek is gepubliceerd. Prijs benzine weer onder de 1,50 euro AMSTERDAM - De prijs van benzine is gisteren weer onder de 1,50 euro gezakt. De adviesprijs van een liter euro ongelood zakte met 1 cent tot 1,495 euro. Diesel werd 1 cent goed koper op 1,055 euro per liter. Dat blijkt uit gegevens die marktleider Shell zijn pomphouders heeft ge stuurd. Omzet Hunter Douglas stijgt door overnames ROTTERDAM - De raambekledings- producent Hunter Douglas heeft in de eerste drie maanden van dit jaar meer omzet behaald dankzij overnames en gunstige wissel koerseffecten. De nettowinst steeg echter nauwelijks. De omzet steeg met 14,5 procent tot 667,5 miljoen dollar. De nettowinst nam met een half miljoen dollar toe tot 65,1 miljoen dollar. Telecombedrijf Tele2 verkoopt onderdelen STOCKHOLM - Het Zweedse tele combedrijf Tele2 heeft activiteiten in Denemarken en Groot-Brittan- nië verkocht. Het concern liet giste ren weten zich op meer winstge vende markten te willen richten. In Nederland is Tele2 grootaandeel houder van Versatel. Tele2 richt zich steeds minder op het aanbie den van vaste telefonie, waarmee het bedrijf groot is geworden. Winstdaling bij verzekeraar Aegon DEN HAAG - De verzekeraar Aegon heeft in de eerste drie maanden van dit jaar een nettowinst be haald van 462 miljoen euro, bijna een vijfde minder dan in dezelfde periode in 2006. Dat liet de Haagse verzekeraar gis teren weten. Het resultaat is lager dan de gemiddelde verwachting van analisten. Wolters Kluwer ziet nettowinst stijgen AMSTERDAM - Uitgeefconcern Wol ters Kluwer heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 4 procent meer omzet gemaakt. Dat bleek uit de cijfers die het bedrijf giste ren publiceerde. De omzet kwam uit op 847 miljoen euro, vergele ken met 818 miljoen euro in dezelf de periode het jaar ervoor. De net towinst kwam 23 procent hoger uit op 94 miljoen euro. Nederlandse industrie draait op volle toeren VOORBURG - De Nederlandse in dustrie draait goed. In maart boek te de sector 6 procent meer omzet dan in dezelfde maand vorig jaar. In de eerste drie maanden werd ge middeld 8 procent meer omgezet. De gemiddelde dagproductie was in maart bijna 6 procent hoger dan een jaar eerder. De groei van de industriële productie is na mei 2000 niet meer zo hoog geweest. Astra Stationwagon Temptation vanaf 21.645,- 50% van de verkoopprijs 10.822/ Stel: inruil huidige auto 8.750,- U betaalt nu Te betalen over twee jaar VECTRA U kunt nu dus supervoordelig genieten van Opel's nieuwste Temptation designlijn. De Temptation uitvoeringen zijn voorzien van tal van luxe extra's zoals airco, cruise-control, geïntegreerde radio/CD-speler en hebben een bijzonder fraaie vormgeving. Bovendien hebben alle Temptation modellen een zeer aantrekkelijk prijskaartje. Vraag de Opel dealer naar de unieke 50/50 deal of kijk op www.opel.nl voor meer informatie. Model Contante verkoopprijs Aanbetaling/lnruil Kredietbedrag Looptijd in maanden Krediet, vergoeding Effectieve rente op jaarbasis Slot termijn over 2 jaar Prijs bij verkoop op afbetaling Ast ra SW Temptat ioi i 21.645,- €10.822,50 €10.822.50 24 0,- 0% €10.822,50 €21.645,- Vectra SW Temptat ion 27.245,- €13.622,50 €13.622,50 24 €0.- 0% €13.622,50 €27.245,- De 50/50-deal is van toepassing op nieuwe orders t/m 30 juni 2007 en geldt voor olie Opel personenauto's (m.u.v. de nieuwe Corso, GT en Antoro) met een uiterlijkekentekenregistrotie t/m 29 september 2007. Toetsing bij BKR in Tiel. Maximaal 1 financiering per klant. Minimale aanbetaling van 50°o. De financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services (KvK 24107861; AFM registernr 12013025). Prospectus via www.gmacfs.nl. Vraag de Opel dealer naardeexacte voorwaarden. Prijzen incl. btw, bpm en energielabelverrekening, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en CO-uitsloot volgens Richtlijn 1999/100/EU of 2004/3/EU. Benzinemotoren km/liter, van 8,9 tot 16,4. Liler/100 km: van 11,3 lot 6,1. CO, gr/km: van 271 lot 146. Dieselmotoren km/liter: van 13,9 tol 20,8. Liter/100 km: van 7,0 tot 4,8. CO gr/km: van 194 lot 130.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15