Binnenland Laatste boer weg van Tiengemeten Advocaten zien geen plan achter Nomadsmoorden 6 Woensdag 9 mei 2007 PZC Geen plaats meer voor akkerbouwers op eiland in het Haringvliet. door Karen Zandbergen TIENGEMETEN - Drie zonnestralen priemen door de gaten van het in gevallen rieten dak van de Ida Hoe ve. Ze wijzen naar achtergelaten melkmanden, een houten kist en resten stro. In de hoek, onder een vervallen steunbalk, ligt een stok waar een stuk vlassig touw aan is vastgeknoopt. „Dat was mijn pijl en boog", mijmert Schil de Vos met een pluk spinrag in zijn grij zende haar. „Die heb ik daar vijftig jaar geleden achtergelaten, toen hij afbrak." Het kleine eiland Tienge meten in het Haringvliet waar de nu zestigjarige De Vos opgroeide, is onherkenbaar veranderd. Het wordt beschermd natuurgebied waar geen plaats is voor akkerbou wers. De laatste is dit jaar uitge kocht. Lange geulen lopen door het land, ooit gewonnen van het water. Vier zwanen wachten kalm op wat komen gaat. Als het nog lang blijft regenen, zal het afgegraven land helemaal onderlopen. In het najaar moeten de zwanen gezel schap krijgen van tureluurs en grutto's op hun tocht naar het zui den. Kiekendieven, Noorse woel- muizen en, als het even kan, de zeearend kunnen een vaste plek veroveren. Nu al weten dagjesmen sen de duizend hectare eiland in de Hoekse Waard te vinden. Het omgeploegde eiland steelt je hart Laatste akkerbouwer is dit jaar uitgekocht door Natuurmonumenten of je haat het, blijkt uit het bezoe kersdagboek op de camping en op internet. Toeristen vinden er rust en ruim te, maar schrikken ook van de ver vallen boerderijen en het omge woelde land waar de wildernis nog moet groeien. Een paar ervan zijn nog intact. Van de vaste bewoners zijn er ze ven gebleven. De boeren zijn alle maal weg. Voor hen was geen plaats meer en in februari gaf de laatste zijn protest op. Vijftien mil joen euro trok Natuurmonumen ten uit om in de afgelopen jaren de laatste zeven uit te kopen. Nu moet er in de oosthoek nieuwe, biologische en traditionele land bouw komen. Tweehonderdvijftig jaar geleden werd de zandplaat ontgonnen en bewoond. De boe ren en rietsnijders overleefden plannen voor een industrie- en ha vengebied, een luchthaven, een kerncentrale, depot voor zwaar ver vuild baggerslib, een bungalow park en een windmolenpark. Toen Natuurmonumenten het eiland tien jaar geleden opkocht, dachten de bewoners dat het ook wel niet zo'n vaart zou lopen. Toch wordt het land achter het prikkeldraad morgen officieel écht teruggege ven aan de natuur. Pontbaas Huib Bijl lijkt het niet veel uit te maken. Hij viert dit jaar zijn veertigjarig ju bileum. Op zijn negende zette hij schoolkinderen en andere bewo ners over. Nu worden het vooral toeristen. Het is hem om het even. „Als de pont maar vaart." ■m www.tiengemeten.com of www.na- tuurmonumenten.nl/ tiengemeten Het eiland Tiengemeten zal een natuurgebied worden. foto Evelyne Jacq Verzekeringswezen Overdracht van rechten en verplichtingen ingevolge Afdeling 3.5.1 van de Wet op het financieel toezicht 1 De naamloze vennootschap D.A.S Nederlandse Rechtsbijstand Verzekeringmaatschappij N V. (hierna te noemen "DAS"), gevestigd te Amsterdam en kantoorhoudende te Amsterdam, Karspeldreef 15, deelt hierdoor aan betrokkenen mede dat zij met instemming van De Nederlandsche Bank, verleend bij besluit van 1 mei 2007, haar rechten en verplichten uit of krachtens na te noemen overeenkom sten van gezinsrechtsbijstandverzekering met ingang van 1 mei 2007 heeft overgedragen aan de onderlinge waarborgmaatschappij Onderlinge Verzekering Maatschappij ZLM u.a. (hierna te noemen "ZLM"), gevestigd te Goes en kantoorhoudende te 4463 XH GoesCereshof 2, in het kader van diens bedrijfsuitoefening vanuit een vestiging in Nederland. 2 De in alinea 1 bedoelde overdracht heeft betrekking op de overeenkomsten van gezinsrechtsbijstand verzekering in de branche Rechtsbijstand, als bedoeld in artikel 2:27 van de Wet Financieel Toezicht, die zijn afgesloten tot en met 30 april 2007 en die zijn totstandgekomen door tussenkomst van ZLM als gevolmachtigde voor DAS 3 Van deze overdracht is overeenkomstig artikel 3:120, eerste lid, van de Wet op het financieel toezicht mededeling gedaan in de Staatscourant van 1 mei 2007, nummer 83. De overdracht wordt voor alle andere belanghebbenden dan de betrokken verzekeraars van kracht met ingang van de tweede dag, volgende op die van de dagtekening van die Staatscourant 4 De bij de overdracht betrokken verzekeringnemers zijn krachtens artikel 3:120, zevende lid, van de Wet op het financieel toezicht gedurende drie maanden na dagtekening van deze Staatscourant bevoegd de overeenkomst van rechtsbijstandverzekering schriftelijk bij ZLM op te zeggen met ingang van de dag na afloop van deze termijn. 5. In geval van zodanige opzegging vindt door ZLM pro rata premierestitutie plaats op basis van de brutopremie overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:120, zevende lid, van de Wet op het financieel toezicht, alsmede van de voldane assurantiebelasting voor het gedeelte dat evenredig is aan het op de hiervoor bedoelde dag nog niet verstreken gedeelte van de termijn waarvoor de premie en de assurantiebelasting werden voldaan Ook eindigt dan het in alinea 6 genoemde lidmaatschap, tenzij de desbetreffende verzekerden andere overeenkomsten van verzekeringen met ZLM zijn aangegaan 6 De verzekeringnemers van de nu overgedragen overeenkomsten worden, voor zover zij niet reeds lid van ZLM zijn, op grond van de statuten van rechtswege lid van ZLM met ingang van de datum van overdracht als bedoeld onder 3 Advocaten houden hun pleidooien in de zaak van Hells Angels. door Paul Vugts AMSTERDAM - Omdat in de slepen de drievoudige moordzaak tegen de Nomads, de Limburgse Hells Angels, nu eenmaal alles bijzonder traag gaat, hielden pas gisteren de eerste advocaten hun pleidooien in het hoger beroep, bijna acht maanden nadat advocaat-generaal Raymond Tdlohreg twintig jaar cel had geëist tegen de twaalf hoofdverdachten. De kantoorgenoten Bénédicte Ficq, Nico Meijering en Leon van Kleef trapten af met een gezamen lijk verweer namens hun drie cliënten die een strafeis van twin tig jaar voor de kiezen hadden ge kregen voor 'het medeplegen' van de drie moorden. De raadslieden veegden de stelling van het openbaar ministerie van tafel dat de Nomads-'president', zijn lijfwacht en zijn schoonzoon op de clubavond in februari 2004 na 'een clubbesluit' en volgens een planmatige aanpak zijn geliqui deerd in de vergaderzaal van het clubhuis in Oirsbeek. Justitie ba seert dat scenario onder meer op het gegeven dat de drie volgens een vast patroon zijn doodgescho ten met elk kogels door de rechter hand, door het bovenlichaam en door het hoofd. In het hoger beroep tegen de No- mads die van moorden worden verdacht, pleitten de advocaten gisteren voor vrijspraak. Eerder was twintig jaar cel geëist. Volgens het advocatentrio kunnen die schoten ondanks dat vaste pa troon nog steeds toeval zijn ge weest, bijvoorbeeld het resultaat van paniek en chaos tijdens een wilde vechtpartij. De raadslieden zien ook tal van aanwijzingen dat de drie moorden niet het gevolg kunnen zijn geweest van een geza menlijk 'clubbesluit'. Conclusie van de advocaten: het staat niet vast wie de schoten op de drie hebben afgevuurd, wie daar bij waren en of verdachten tij dens het schieten zijn gevlucht, waar de moorden precies hebben plaatsgevonden en waarom de meeste verdachten vervolgens heb ben gezwegen. Het hof moet de Nomads daarom vrijspreken. Pas als ook de andere advocaten hun verhaal hebben gedaan, zal justitie reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6