Kinderboerderij is razend populair Stichting Grensarbeid staakt overleg met de Belastingdienst Actie voor Roemeens kinderdorp PZC Woensdag 9 mei 2007 3 1 Aankomend weekend is het Nationaal Kinderboerderijen Weekend. Op verschillende boerderijen zijn feestelijke activiteiten georganiseerd. foto Willem Mieras Dit is het weekeinde van de vlinders én van de kinderboerderijen. door Ondine van der Vleuten GOES - Nergens in Europa zijn er zoveel kinderboerderijen als in ons land: zo'n 300. Vooral in stede lijke gebieden zijn er veel te vin den. Dit weekeinde is door de overkoepelende stichting SKBN uitgeroepen tot Nationaal Kinder boerderijen Weekend. Niet alle kinderboerderijen heb ben speciale activiteiten op het programma staan, maar bij De Klepperhoeve in Middelburg is een biggetjesspeurtocht uitgezet, kinderen kunnen een geboorte kaartje maken voor een huis-, fan tasie- of kinderboerderijdier en er is een tentoonstelling over Jong Le ven, het thema van dit jaar. Momenteel bereidt De Klepper hoeve zich als een van de eerste Zeeuwse kinderboerderijen voor op de aanvraag van het Keurmerk Erkende Kinderboerderij I. „Dat betekent dat je aan alle wettelijke regelingen voldoet. Wij moeten de mesthoop nog renoveren, dan zijn wij er klaar voor", zegt Mieke Huurman van De Klepperhoeve. Sinds vogelgriep en mond- en klauwzeer de kop opstaken, wor den ook aan kinderboerderijen strenge eisen gesteld. Zo mogen be zoekers niet meer over een pad -lo pen waarover eerder een kruiwa gen met mest gegaan is. Volgens Birgit van der Laan van de SKBN gaan kinderboerderijen noodge- 'Als je schapen en geiten houdt, moet je al een bedrijfsnummer hebben' dwongen steeds professioneler werken. „Als je schapen en geiten houdt, moet je al een bedrijfsnum mer hebben." Er zijn SKBN-keurmerken II en III in de maak: voor de kwaliteit van de organisatie en de samenwer king en voor het educatieve aan bod. De kinderboerderij is razend populair als groen, knuffelig, ont spannen en gratis vermaak voor het jonge gezin. Om de organisatie draaiende te houden, zeker met professionals, is echter wel subsi die nodig. Een goede manier om zich daarvan te verzekeren, is zich te onderscheiden. Door SK BN-keurmerken, bijvoorbeeld. Of door zich te profileren als oplei dingscentrum voor studenten aan een agrarische opleiding, zoals De Klepperhoeve deed. Pauline Wolters van de SKBN geeft aan dat er allerlei projecten ontwikkeld worden om de kinder boerderij een wat bredere basis te geven. De 'nectarkroegen' bijvoor beeld, barretjes met uitzicht op een vlindertuin. Dit weekend, tij dens de Nationale Vlindertelling, moeten bezoekers turven hoeveel vlinders en bloeiende planten zij zien. De resultaten zeggen iets over het veranderende klimaat." Centraal staat nog steeds het oor spronkelijke doel van de kinder boerderijen: kinderen laten zien waar hun voedsel vandaan komt. „In Rotterdam bijvoorbeeld kun nen kinderen zelf graan oogsten van akkertjes en daar brood van bakken." ■F! meer informatie: www.kinderboer- derijen.nl, www.natuurkalender.nl Dienst eist deel van maandelijkse compensatie terug. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Grensar beid staakt het overleg met de Ne derlandse Belastingdienst over fi nancieel nadelige belastingperike len van in Nederland wonende grensarbeiders. Naar aanleiding van overleg in de Tweede Kamer met toenmalig mi nister van Financiën Gerrit Zalm moest de Belastingdienst samen met de Stichting Grensarbeid een oplossing uitwerken voor een aan tal fiscale problemen. De stichting ziet er echter geen heil meer in. Het gaat met name om de maande lijkse belastingteruggave die grens arbeiders krijgen om het nadeel van het werken in België te com penseren. Die teruggaaf blijkt nu veel te hoog ingeschat. Daarom vordert de Belastingdienst het te veel betaalde geld terug, inclusief rente. Daartegen protesteren de grensarbeiders, want hen is be loofd dat het nieuwe belastingver drag hen geen cent mocht kosten. Stichting Grensarbeid stelt ook vast dat de Belastingdienst de com pensatieregeling al drie keer zon der overleg heeft aangepast ten na dele van de grensarbeiders. Daar naast krijgen mensen die vrijwillig van Belgische werkgever wisselen helemaal geen compensatie meer. Volgens de stichting zou echter per individueel geval bekeken wor den of er sprake is van bijzondere omstandigheden. Bijvoorbeeld als mensen werkloos dreigen te wor den, zoals bij Opel in Antwerpen, of bij grensarbeiders die om drin gende medische redenen van baan moeten veranderen. „De Belasting dienst legt deze individuele verzoe ken echter structureel naast zich neer", betoogt secretaris I. Cools van de stichting. De stichting legt de kwestie terug in handen van de Tweede Kamer. Die moet op 15 mei de knoop doorhakken. GOES - Het Kinderdorp in het Roe meense Odobesti dingt mee naar een prijs van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het in 1996 begonnen Zeeuws/Zuid-Holland se initiatief biedt onderdak aan een dertigtal wezen. Onder de vlag van IKN wordt door Christa Breure vanuit Goes geld ingeza meld. Een vakjury en bezoekers van een symposium in Den Haag kiezen op 30 mei het meest creatie ve en duurzame project uit alle provincies. Via de site www.cosne- derland.nl kan tot 21 mei een voor keursstem worden uitgebracht. In plaats van 3,- betaalt u nu Naam maar 1,50 voor uw entreekaart. Adres Knip deze bon uit of download deze van www.horsesbythesea.nl klik op 'algemeen' Lever de kortingsbon in bij de kassa en toon uw Rabobankpas. Rabobank Woonplaats Postcode Handtekening -4-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67