Zeeland Gijzeling Sluiskil complex Tuintjes mogen blijven PZC Wibi Soerjadi brengt Ter Reede tot hoogtepunt Beenhakker Revacore houdt personeel aan Inloophuis Goes houdt bijdragen pzc Woensdag 9 mei 2007 I 29 Twee uur aanrijtijd is normaal voor arrestatieteam. door Joeri Wisse sluiskil - Een aanrijtijd van twee uur is normaal voor de onge plande komst van het arrestatie team. Dat stelt burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen. Een gijzeling, zoals deze week in Sluiskil, is vol gens hem door een kortere aanrij tijd niet sneller op te lossen. De gijzeling van afgelopen maan dag is grofweg op te splitsen in drie fases. Vanaf 13 uur houdt de politie de woning van de man aan de Middenstraat in de gaten. Er is telefonisch contact met hem en de man maakt wensen kenbaar aan de agenten. Ook dreigt hij met een wapen. Over de aard van de bedrei gingen en de wensen doet de poli tie geen mededelingen. „Twee uur later, rond drie uur, es caleert de situatie", zegt politie woordvoerder M. Vis. Het crisis team, bestaande uit mensen van politie en justitie, besluit 'het zeke re voor het onzekere te nemen en een arrestatieteam op te roepen.' Omdat dit speciale team van bui ten de provincie moet komen, duurt het tot kwart over vijf tot de zwaarbewapende mannen arrive ren in de Middenstraat. Dat is vol gens burgemeester Lonink een nor male tijd. „De lengte van de gijze ling heeft niets te maken met de aanrijtijd van het arrestatieteam." Een kwartier later staan enkele mannen van het arrestatieteam, voorzien van kogelvrij vest, helm en schild, bij de achtertuin van het huis. Twee andere leden weten via het dakraam de woning binnen te komen. Ook wordt de deur van de aanpalende schuur geforceerd. De 38-jarige man geeft zich dan nog niet gewonnen. Hij komt door de serre in zijn achtertuin naar buiten en schreeuwt naar de aanwezige politiemacht. De gevolgde procedure bij de gij- zeling zoals die deze week plaats vond in Sluiskil, is normaal. Een kortere aanrijtijd zou het inci dent niet sneller oplossen. Daarbij noemt hij meerdere malen de naam van zijn zoontje. Met vol le kracht gooit hij een stuk hout door de lucht. Tien minuten later volgt een zwa re, doffe knal. De Mechelse her ders van het gezin slaan aan en meerdere agenten dringen het huis binnen. Het duurt dan nog ruim een uur voordat vader en zoon naar buiten worden geleid. „Dat heeft alles te maken met de si tuatie in de woning. Die tijd had het team nodig om de man te be wegen het kind vrij te laten." De man wordt eind deze week voorgeleid bij de rechter-commis- saris. Zijn vrouw is opgevangen door familie. Hun zoontje verblijft bij een hulpverlenende instantie. VLISSINGEN - Zo'n 450 mensen genoten gisteren in het Vlissingse verzorgingshuis Ter Reede van een concert van pianist Wibi Soerjadi. Het was dus Volle bak'. Anderhalf uur lang concerteerde hij in het Atrium, dat inmiddels een bijzondere plek als concertpodium in de stad heeft verwor ven. Elke zondagmiddag vinden er concerten plaats, maar ook op andere dagen treden solisten en gezelschappen op. Op het programma staan bijvoorbeeld nog het Kuiperspoort Orkest (15 mei) en de Goese Operettevereniging (18 mei). Een musicus van grotere naam en faam dan Wibi Soerjadi was er echter nog niet. „Een hoogtepunt in de programmering", oordeelt Jaap Berrevoets van Stichting Ter Reede. foto Ruben Oreel Gemeente Middelburg ziet af van doortrekken van Erasmuspark. middelburg - De volkstuinen langs de spoorlijn ten zuiden van de Erasmuswijk in Middelburg mogen blijven. Ze hoeven niet te wijken voor vergroting van het Erasmuspark. Uitbreiding van dat park is een van de wensen die zijn ingediend voor de nieuwe woonwijk die aan de Erasmuswijk wordt gebouwd. Het dagelijks gemeentebestuur heeft deze wens echter niet geho noreerd. Voor de woningbouw is doortrekken van het park niet no dig. Daarentegen zou dat wel het einde van de volkstuintjes beteke nen. Het college van B en W ziet daarvan af. In ieder geval voorlo pig; het doortrekken van het Eras muspark wordt gezien als een 'pro ject op zich'. Als de gemeenteraad later vindt dat dit toch moet gebeu ren, moet die daarvoor geld uit trekken. Voor het park zelf, maar ook voor de verplaatsing van de volkstuinen. Het college sluit dus niet uit dat de volkstuinen later als nog weg moeten. Intussen wordt gezocht naar een manier om ze zo goed mogelijk in te passen in de nieuwe wijk. kapelle - Voormalig leverancier van hulpmiddelen in de Ooster- schelderegio, Beenhakker Revaco re, is erin geslaagd het personeel van de vestiging in Kapelle aan het werk te houden. Beenhakker verloor eerder dit jaar de aanbesteding voor levering van scootmobiels, rolstoelen en derge lijke in de Oosterschelderegio aan concurrent Jeremiasse in Goes. In Kapelle werkte het bedrijf met ne gentien mensen. Zeven medewer kers verrichten in Kapelle nog her stelwerkzaamheden. Elf werkne mers konden buiten Zeeland wor den herplaatst. Midgetgolfbaan Vlissingen failliet vlissingen - Voorlopig kan er niet meer gemidgetgolfd worden bij de Golfbaan in Vlissingen. Het park met restaurant is door de Middel burgse rechtbank failliet verklaard. De Golfbaan is gesloten. Er is geen personeel ontslagen; dat kwam van uitzendbureaus. Marie Cécile Moerdijk zingt bij Zonnebloem vlissingen - De Zonnebloem afde ling Vlissingen/Souburg bestaat 45 jaar. Het jubileum wordt zaterdag 12 mei gevierd met een feestmid dag in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Prominente gast op de feestmiddag is Marie Cécile Moerdijk. MARKTBERICHTEN Markt Goes. Aardappelen. Frites geschikt uit de schuur: 24,25-27,00. Export uit de schuur: 21,00 - 22,50. Uien. Zaaiuien droog uit de schuur - tot 30% 5rof 18,00-24,00- tot 60% grof 24,00 - 28,00. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe maal 146,00 per ton. Tarwe voer 146,00 per ton. Brouwgerst 187 per ton. Blauw maan- 'aad 1700 per ton. Karwij 575 per ton. iruine Bonen nwe oogst, goede kwaliteit >00 - 600 per ton. Capucijners 180 per ton. Hooi en stro. Veldbeemd droog uit de schuur 45,00 per ton. Engels Raai: grote pak ken gesneden droog uit de schuur 35,00 - 40,00 per ton. Engels Raai kleine pakken droog uit de schuur 55,00-60,00 per ton. Gerstestro grote pakken droog uit de schuur 40,00-45,00 per ton. Gerstestro kleine pak ken droog uit de schuur 60,00-70,00 per ton. Tarwestro kleine pakken blank 72,50 - 87,50 per ton. Tarwestro grote +pakken blank 60,00 - 72,00 per ton. Tarwestro bruin 47,50 - 62,50 per ton. Vredeswandeling van kust naar Vredesvlam cadzand - De Stichting Wereld- vtedesvlam Cadzand houdt van avond een 'vredeswandeling'. De stoet vertrekt om 18.45 uur uit het het haventje van Cadzand-Bad om een uurtje later aan te komen bij het vredesvlammonument in Cad- zand-Dorp. Pastoor Erpelinck onderscheiden sas van gent - Ter ere van zijn 40-jarig jubileum als priester is de Sasse pastoor E. Erpelinck (67) uit Sas van Gent benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Het lintje geldt niet alleen voor de acti viteiten van Erpelinck als geeste lijk verzorger. Hij is ook oprichter van verschillende koren. goes - Inloophuis Oase aan de Rooseveltlaan 87 in de Goese Pol der blijft gesteund worden door de PKN-kerken van Goes, Kloetin- ge en 's-Heer Hendrikskinderen. De diaconie van de PKN-kerk in Goes overweegt wel de bijdrage te verlagen, omdat zij minder geld te besteden heeft. Dankzij financiële steun van de gemeente Goes is het voortbestaan van Oase toch verze kerd. Woningcorporatie Rws heeft ook hulp geboden door de huur te halveren, liet secretaris Heieen Kor- stanje van het inloophuis gisteren weten. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15® Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65