Zeeland 't Durpsuus zou weer de oude sfeer van feesten moeten krijgen wei in met hun oude sok Dag van eerlijke handel in Zierikzee ANNEMARE Ontdek de kracht BORjJNDvan een ^risse huic' DE RODE PILAREN IPPY Gemeente wijst bezwaarschrift van Stichting Oudeweg af PZC Woensdag 9 mei 2007 27 Nita Been is de nieuwe beheerster van het dorpshuis in Ellemeet. door Cornelleke Blok ellemeet - In een klein dorp als El lemeet valt doorgaans weinig te be leven. Nita Been (42), sinds een paar weken beheerder van het Durpsuus, is vastbesloten om het dorp weer een beetje te laten brui sen. „Ik wil het dorpshuis nieuw leven inblazen." Aan de muur hangen stokoude aanplakbiljetten van feesten in het dorpshuis. Die sfeer zou Nita wel terug willen. „Ellemeet is al een heel gezellig dorp hoor, maar het zou toch leuk zijn als er wat meer georganiseerd wordt." Dan heb je aan Nita, die ook eige naresse is van de snackbar in het dorp, een goeie. „De gemeente vroeg me of ik het dorpshuis wil de beheren. Ik vind het een uitda ging, want het moet helemaal van af het begin opgebouwd worden." De van oorsprong Rotterdamse zit vol met ideeën. „Moet je kijken wat voor een mooie vloer we hier hebben. Daar zou je makkelijk ae robic- of streetdancelessen kunnen geven. Ik heb iemand gesproken die yogalessen wilde geven. Of een inloopmiddag voor ouderen, zodat ze even een bakje koffie kunnen drinken. Mensen kunnen hier ook hun bruiloft vieren. Daar is dit toch een hartstikke mooie locatie voor? Het is zonde als er geen ge bruik van gemaakt wordt." NATUURLIJK BEN IK MOOI Geef rimpels geen kans Drogisterij Kruiderij Voordat Nita tot actie overgaat, komt er eerst een enquête. „Ik wil een beetje inventariseren waar de mensen behoefte aan hebben. Er kunnen wel twee mensen roepen: ik wil klaverjassen, maar ja, daar heb je toch echt vier mensen voor nodig. We beginnen met een rom melmarkt. Dan kunnen de men sen alvast kennis komen maken." De rommelmarkt in het Durpsuus vindt plaats op zaterdag 2 juni en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. juwelier goudsmid Lange delft 121- Middelburg (0118)639905 Waistraat 91- Vlïssingen (0118) 4B0250 Lombardstraat 6-Goes (0113)250515 www.derodepilaren.nl - 10% korting op al de - kralen Langeviele 52/54 Middelburg Actie loopt t/m 9/5. s Wereldwinkel wil kinderen betrekken bij bestrijding armoede. zierikzee - De Wereldwinkel in Zierikzee haakt zaterdag in op World Fair Trade Day, de interna tionale dag van de eerlijke handel. Thema van de dag is kinderarbeid. In Zierikzee wordt een fotowed strijd gehouden. Zo'n twintig kin deren tussen zes en zestien jaar hebben de afgelopen maanden fo to's gemaakt van zichzelf met een product uit de Wereldwinkel. De ingezonden foto's worden za terdagmiddag beoordeeld door Le- ny Krakeel, deskundige op fotoge- bied, en door beroepsfotograaf Leen Koper. De mooiste plaatjes worden beloond met een kleurrij ke spaarpot, een ijzerdraadfiguur van het bedrijf Streetwire uit Zim babwe of een trommeltje. De win nende foto's doen vervolgens mee aan de Europese wedstrijd, waar bij digitale camera's, een fotoprin ter en een MP3-speler te winnen zijn. „We willen kinderen bij de eerlij ke handel betrekken," legt vrijwil ligster A. Duinhouwer van de Zie- rikzeese Wereldwinkel uit. Het motto van de dag is 'eerlijke han del beschermt de rechten van het kind'. En dat is nog steeds nodig, blijkt uit onderzoek de Internatio nal Labour Organisation. Daaruit blijkt dat 218 miljoen kinderen tus sen vijf en zeventien jaar niet naar school gaan, maar moeten werken. Lichtpuntje is dat het aantal wer kende kinderen de afgeloopen drie jaar met 11 procent is gedaald. De Nederlandse Wereldwinkels zien armoede als belangrijke oorzaak van kinderarbeid. Eerlijke handels- regels voor koffie, cacao en kant oen dragen bij aan het verminde ren van armoede en daarmee de kinderarbeid. Vrijwilligers van de Wereldwinkel Zierikzee delen zaterdag ballon nen uit in het centrum. Kinderen die zich met deze ballon melden bij de winkel, krijgen een attentie. De Fair Trade Day in Zierikzee, duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Om mensen te laten zien dat een oude hond een aanwinst voor het gezin kan zijn, houden Cok en An- geline volgende maand voor de vijfde keer hun 'Seniorenhondver- kiezing'. Daarbij is het uiterlijk slechts één van de te hoordelen fac- 'Gelukkig weigeren veel dierenartsen gezonde honden te laten inslapen' toren. Er wordt ook gegeken naar de manier waarop hond en baasje met elkaar omgaan, hoe de condi tie van het beestje is en of de eige naar leuk over zijn dier kan vertel- en. f .Meestal lukt dat wel", vertelt An- geline. „Baasjes zijn over het alge meen trots op hun oude sok." De vier vorige verkiezingen waren volgens het echtpaat een groot suc ces. Vorig jaar won een hond van 23 jaar oud, een uitzonderlijke ho ge leeftijd. De viervoeter is inmid dels overleden. Potentiële opvol gers - minimaal negen jaar oud - kunnen nog deze hele maand wor den opgegeven via de internetsite www.cvab.net. De verkiezing wordt gehouden op zaterdag 9 juni. Cok en Angeline houden op die dag ook open huis. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan ie dereen hun dierencentrum bekij ken. De verkiezing tot beste senio renhond begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer twee uur in de middag. Levensjaren van een hond De levensverwachting van een hond ligt gemiddeld op zo'n dertien jaar. Er zijn wel verschillen per ras. Zo wordt een Newfoundlander vaak niet ouder dan negen tot elf jaar, terwijl Teckels en Dwergpoedels een levensver wachting van veertien tot acht tien jaar hebben. Dat één jaar uit een mensenle ven overeenkomt met zeven jaar in een hondenleven klopt niet helemaal. Het eerste jaar van een hond is zeer vormend en te vergelijken met de eerste zestien mensenjaren. Bedrijf Glasfiks mag werkzaamheden voortzetten. door Martijn de Koning zierikzee - Het bedrijf Glasfiks uit Zierikzee mag haar werk blijven doen. Het dagelijks gemeentebe stuur van Schouwen-Duiveland wees een bezwaarschrift van Stich ting Oudeweg tegen legalisatie van de werkzaamheden van het be drijf af. De gemeente gaf Glasfiks met te rugwerkende kracht toestemming een varkensstal om te bouwen tot bedrijfsruimte en onder meer een robot voor het polijsten van glas te gebruiken. Daarvoor was vrijstel ling nodig, want het bestemmings plan voorzag er niet in. Dat was te gen het zere been van een aantal bewoners van de Oudeweg, vere nigd in de stichting. Die probeert al jaren grotere bedrijven te weren uit haar buurt, omdat er sprake van geluids- en verkeersoverlast zou zijn. De stichting kan wel in beroep gaan tegen het besluit. „Daarover beraden we ons nog", gaf secreta ris J. Padmos aan. Hij toonde zich niet louter teleurgesteld over de af wijzing. „Volgens ons blijkt uit de stukken dat de gemeente echt een uitzondering voor Glasfiks heeft gemaakt. Dat betekent dat andere bedrijven niet de mogelijkheid krij gen zo groot te groeien. Dat was onze angst: dat het hier zou veran deren in een bedrijventerrein." foto Dirk-Jan Cjeltema Nita Been is de nieuwe beheerster van het dorpshuis in Ellemeet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63