Fraude scholieren in Hulst mislukt Zeeland Hoofdbrekens gemeente voorbij Tweedaags watersportevenement Trotse baasjes de Bruniversails terug naar de haven Anywave loopt subsidie mis 26 Woensdag 9 mei 2007 pzc Nieuwe folder met informatie over WMO voor inwoners gereed. door Melita Lanting zierikzee - De invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) heeft op Schou- wen-Duiveland niet tot grote pro blemen bij cliënten geleid. Dat zei wethouder G. Houtekamer gister middag tijdens de presentatie van een nieuwe informatiefolder over de wet. Voor de gemeente is de operatie echter niet vlekkeloos verlopen. De lijsten met klanten bleken niet up-to-date te zijn „Er zaten na men bij van mensen die al jaren geleden zijn overleden. Dat is ver schrikkelijk. Dan vragen mensen zich toch af hoe dat kan", zegt Houtekamer. Een ander probleem is de financiering vanuit het Rijk. zierikzee - Poppodium Brogum krijgt geen provinciale subsidie voor het festival Anywave op 8 en 9 juni. Het bestuur was te laat met het indienen van een verzoek. „Een stommiteit", vindt bestuurs voorzitter F. Kruijff „Zulke dingen mogen niet gebeuren." Brogum deed vorig jaar met succes een beroep op steun van de pro- „Het centraal administratiekan toor loopt maanden achter met be talen. Daar merkt de klant niets van, maar de gemeente moet dat wel allemaal voorschieten." Veel hoofdbrekens waar de afgelopen maanden veel energie van de amb tenaren in is gaan zitten. Nu de ge volgen van de nieuwe wet voor de gemeente helder zijn en de organi satie goed begint te lopen, is tijd vrijgekomen voor meer voorlich ting aan de inwoners. „We moeten het verhaal blijven vertellen." Daarom is een folder gemaakt die wordt gestuurd aan alle mensen die om informatie vragen. Het is een vrij lijvig boekje gewor den. De materie is dan ook inge wikkeld en dat gaat hier en daar ten koste van de leesbaarheid van het boekje. De folder wordt ook verspreid via huisarten, kerken, dorpsraden en zorgaanbieders. vincie. Dit jaar had de organisatie om zo'n 2200 euro gevraagd. Het festival komt door het mislo pen van de bijdrage niet in gevaar. Om de kosten te dekken, is het be stuur nu wel afhankelijk van ande re inkomstenbronnen. KruijfF: „La ten we dus maar heel hard hopen dat het goed weer wordt en de mensen veel drinken." Directie en bestuur Reynaertcollege oneens over gepaste strafmaat. door Sheila van Doorsselaer hulst - Twee leerlingen van vwo-4 van het Reynaertcollege in Hulst hebben op een opmerkelijke ma nier gepoogd te frauderen bij het vak natuurkunde. Zij zouden zich via de website van een uitgever van lesboeken hebben voorgedaan als docent om zo een boek met op drachten en antwoorden te be machtigen. De actie van de leerlingen kwam aan het licht omdat de uitgever dergelijke aanvragen van (na- kijk)boeken extra controleert. Zo kwam uit dat niet een docent van het Reynaertcollege, maar leerlin gen informatie hadden aange vraagd. „Wij bezigen niet de uitleg dat het hier ging om ijverige leerlingen die zich heel goed op een proef- Keverdag Bruinisse naar havenplateau bruinisse - De jaarlijkse Keverdag in Bruinisse is verhuisd naar het havenplateau. Daar vindt zondag de 22ste editie van het Volkswa gen-evenement plaats. Organisa tor A. van Gilst begint om 10.30 uur met een onderdelenmarkt. De Keverclub wordt om 13.00 uur ont vangen. Van 14.30 tot 15.30 uur is de rond rit over Schouwen-Duiveland. Daarna zijn de Kevers nog tot 16.30 uur te bewonderen. werk wilden voorbereiden door extra opdrachten te bestellen. Het feit alleen al dat ze zich hebben uit gegeven voor een docent, kan niet door de beugel", zegt J.K. Bolle- man, conrector vwo van het Rey naertcollege. De directie van de scholengemeenschap was zo ver bolgen over de fraudetruc, dat ze een daad wilde stellen en de twee scholieren permanent wilde laten verwijderen van school. De ouders van de twee gingen ech ter tegen de strafmaat in beroep bij de interne commissie voor Be roep en Bezwaar van het Reynaert college. Deze commissie, bestaan de uit leden van het schoolbe stuur, achtte het beroep van de ouders gegrond en meende dat permanente verwijdering een te 1^ Twee vwo-leerlingen van Hulster scholengemeenschap poogden een nakijkboek te bestellen bij een uitgever. Hen wacht moge lijk een schorsing. Gemeentehuis gaat in september op de schop ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland begint in septem ber met de verbouwing van het ge meentehuis. Dat is nodig om plaats te maken voor het CWI-kan- toor op de begane grond. Op de zo genoemde 'beursvloer' worden ook uitkeringsinstantie UWV en de afdeling werk, inkomen en zorg (wiz) gevestigd. Mensen kunnen straks voor alle vragen over werk, inkomen en zorg bij één loket terecht. zware straf is voor het 'vergrijp'. De straf die de twee leerlingen nu boven het hoofd hangt, is een schorsing van een aantal dagen. Bolleman beaamt dat er een grote discrepantie bestaat tussen perma nente verwijdering en een paar da gen schorsing. „Dat komt omdat we als school niet zoveel mogelijk heden hebben om leerlingen te straffen." Zeeuwse scholen hebben tot zover bekend niet eerder te maken ge had met fraude via oneigenlijk ge bruik van nakijkboeken. Deson danks durft rector T. Frankemölle van het Zeldenrust Steelant colle ge in Terneuzen hier zijn hand niet voor in het vuur te steken. „Het zijn slimme leerlingen ge weest, ze hebben er vooraf goed over nagedacht. Het is echt te dan ken aan de oplettendheid van de uitgever dat het trucje is mislukt." De ouders van de twee scholieren kunnen ook tegen de nieuw voor gestelde straf in beroep gaan. Raad- en Polderhuis Ouddorp morgen open ouddorp - Het Ouddorps Raad- en Polderhuis wordt morgen her opend. In oktober is brand ge sticht in het pand waar dit mu seum is gevestigd. Verschillende stukken raakten on herstelbaar beschadigd. Met hulp van gemeente, vrijwilligers en be drijven is het echter gelukt bijna al le tentoonstellingsruimten te her- inrichten, onder meer met een ex positie gewijd aan het 75-jarig be staan van de VW. Joop en Vota Fonzie spelen in de Stulp renesse - Jonge bands staan zater dag op het podium van muziekca fé De Stulp in Renesse. De viermans-formatie Joop speelt - zoals ze het zelf omschrijven - ca- baretrock. Daarnaast speelt ook Vo ta Fonzie. Vota Fonzie bestaat uit vijf mannen en een vrouw. Ze heb ben een repertoire van vette rock and roll en popmuziek. GERECHTSDEURYVAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 01- 05-2007 blijkt, dat t.v.v. Arno Dominicus Nicolaas Maria Olst- hoorn, wonende te Naaldwijk, aan KLAAS SMIT, geboren 10-02- 1962, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 19-02-2007. Bij dit exploot, waarvan K. Smit een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna alsmede binnen drie dagen daarna de daarin vermelde bedrijfsruimte te ontruimen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Watersport is weer rode draad in programma van Bruse festijn. door Esme Soesman BRUINISSE - Bruinisse ademt water sport en dat mag iedereen weten. Het tweedaags festijn Bruni versails verhuist terug van dorp naar haven. Meer dan in de afgelo pen jaren zijn daar - tussen pak weg Mossel en 't Veerhuis - vrij dag 18 en zaterdag 19 mei echte 'watersport-dingen' te doen. En natuurlijk op het water zelf, want het is juist de bedoeling om het dorp nadrukkelijker bij de Bru se watersport te betrekken, zegt S. van den Berg (eigenaar café-restau rant Storm) over de insteek van het jaarlijkse evenement. Dus gaan kinderen uit groep 8 voor een puz- zeltocht de Krammer op. Kunnen kinderen als opstapper mee op bo ten van leden van de watersport verenigingen Bru en Aquadelta of op schepen van de Bruine Vloot (vrijdag 18 mei, 13.00 uur). Zeil- school Aquavitesse geeft demon straties in de haven (vrijdag 16.00 uur en zaterdag 10.30 en 16.00 Bruniversails biedt een waterrijk programma. Kinderen kunnen meevaren en de watersportvere nigingen strijden om de Bruni- versail Bokaal. uur). Er kan worden meegevaren, er zijn oude schepen te bezichti gen en leden van de twee Bruse watersportverenigingen strijden om de Bruniversail Bokaal. Dat laatste is vanaf één van de bruine vlootschepen te zien (meer info: 0111-481262). Op het Havenplateau is er beide dagen kermis en brade rie, kinderen kunnen een piraten- dans leren en sterke zeemansverha len beluisteren. In de feesttent zijn er vrijdag optredens van Ed en Anita en The Old Firm. Zaterdag volgen Kees Dalton, Side Walk Sto ne en T'Winkys. De eerste dag opent een shantykoor om 13.00 uur. Zaterdag begint het feest om 10.00 uur 's ochtends. Echtpaar organiseert vijfde wedstrijd voor honden op leeftijd. door Rob Paardekam oud-vossemeer - Mensen die een hond willen, nemen vaak een schattige pup, maar er is een alter natief „Aan een oude hond kun je ook nog heel veel plezier beleven", meent Angeline Verhoek. Samen met haar man Cok runt ze aan de Roolandsedijk - in het bui tengebied tussen Oud-Vossemeer en Poortvliet - een centrum waar dieren voor allerlei doeleinden te recht kunnen. Er zijn een pension en een dierenasiel, maar er wor den bijvoorbeeld ook gedragstrai ningen gegeven. Het meest bijzon dere is misschien wel de senioren- opvang. Honden vanaf negen jaar kunnen bij Cok en Angeline te recht om er hun oude dag door te brengen, al worden ze in veel ge vallen ook weer geplaatst bij nieu we gezinnen. Het is maar net of de mensen die de hond komen breng en dat willen. De wens om iets voor oude hon den te doen, ontstond in de tijd dat Cok en Angeline in het die renasiel in Bergen op Zoom werk ten. Daar merkten ze dat het lot van oude honden vaak bestond uit een spuitje. „Dat is veel te ge makkelijk", vindt Cok. Angeline vult hem aan: „Gelukkig weigeren veel dierenartsen tegenwoordig om gezonde honden, ook al zijn ze wat ouder, te laten inslapen." De nieuwe folder over de WMO. VYjL f' 1 A foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62