Binnenland Bos ziet geen reden tot paniek om bank 60 PLUS? TOYOTA HYBRIDE PROEFRIj WEKEN Roep om verbod op reclame voor snoep Waardebon Maak van je moeder een Diva €79," €0,- m Gratis Reformatorische jeugd negatief over allochtonen Nu gratis Rituals pakket of Otazu telefoonsieraad bij Vodafone City Point si Kom snel, want op op! Verzet tegen Rob Oudkerk als lector pzc Woensdag 9 mei 2007 5 Spaarcenten van klanten ABN Amro lopen geen gevaar. door onze correspondent Hans Gertsen brussel - Er is geen reden tot pa niek in verband met de overname strijd rond ABN Amro. Klanten van de bank hoeven zich 'op geen enkele manier zorgen te maken over de veiligheid van hun spaar centen'. Er is daarom ook geen re den rekeningen bij de bank op te zeggen. Dat zei de minister Bos van Financiën gisteren in Brussel. Bos ging gisteren opvallend uitge breid in op vragen. „Ik weet dat er mensen zijn die zeggen dat de uitverkoop van Ne derland is begonnen en dat de poli tiek zwijgt. Tegen die mensen zeg ik: Ik ben vanaf de eerste dag nauw betrokken geweest bij deze zaak. Als toezichthouder speel ik een rol achter de schermen en moet ik me op de vlakte houden. Maar ik moet wel in laatste instan tie een verklaring van geen be zwaar afgeven", aldus de minister. Volgens Bos is het nog te vroeg om te kunnen oordelen over de vraag of ABN beter door de Britse bank Barclays kan worden overge nomen of door het consortium Minister Bos van Financiën zegt nauw betrokken te zijn bij de gang van zaken rond de overna me van ABN Amro. De klanten lo pen volgens hem geen risico. i« Specstt .rink***' 25% KORTING OP COMPLETE BRILYA.79.- Het was nog nooit zo leuk om 60-plusser te zijn! Bij Specsavers krijgt namelijk iedereen van 60 jaar en ouder maar liefst 25% korting op de totale brilprijs bij aankoop van een montuur v.a. 79.-. En daarbij krijgt u ook nog eens een uitgebreide oogmeting. Deze actie geldt alleen van maandag t/m vrijdag tot 17.30 uur. Kom naar Specsavers en profiteer direct van die 25% korting! Zien en Horen Actie geldt uitsluitend voor 1 montuur en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Afgebeelde montuur Unisex 306 is 139.-. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel Hoortest alleen op afspraak. van drie banken, aangevoerd door de Royal Bank of Scotland. De vraag welk bod beter is voor de werkgelegenheid in Nederland, mag volgens Bos geen rol spelen in de afweging die hij als toezicht houder uiteindelijk moet maken. Bos begrijpt dat er allerlei gevoe lens meespelen. „In het verleden stonden we te juichen toen Neder landse ondernemingen anderen in het buitenland overnamen, zoals Akzo met Nobel. Nu gebeurt het ons. Sommigen doen alsof onze nationale trots op het spel staat. Dat is niet het geval." Bos zei dat het geen pas geeft ABN Amro nu als slachtoffer af te schilderen. „De leiding van de onderneming heeft zelf het initiatief genomen voor de overnamegesprekken." barneveld - Leerlingen van refor matorische scholen staan negatief tegenover allochtonen. Driekwart vindt dat er te veel buitenlanders in Nederland zijn en u procent zou zich verzetten tegen de komst van een buurman uit het buiten land. Dat blijkt uit een representatief on derzoek onder tweehonderd leer lingen van reformatorische scho len van de jongerenkrant ReflÜts, die dinsdag voor het eerst ver scheen. In het blad werken het Hoorn- beeck College, het landelijke refor matorisch opleidingscentrum voor het middelbaar beroepsonderwijs, het Reformatorisch Dagblad en de Christelijke Hogeschool Ede sa men. Meer dan de helft van de onder vraagden kiest voor de SGR De Christenunie komt met 28,9 pro cent op de tweede plaats. Toyota Prius v.a. €25.990,- De compléétste auto voor deze prijs: Automaat, Climate Control, Cruise Control, 8 airbags. Vehicle Stability Control, Traction Control, Radio/CD-speler, lichtmetalen velgen: allemaal standaard in de high tech Toyota Prius! Inclusief de laagste CO2 uitstoot van alle benzineauto's volgens ANWB/WNF! TODAY TOMORROW TOYOTA Prijs incl. BTW en €6000,- milieusubsidie, excl. kosten ri|klaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik (1999/100/EEC) 4,3 L/100 km (23,3 km/L), CO2 104 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. Hartstichting en Consumentenbond schrijven ministers. den haag - Er moet een verbod ko men op snoepreclame voor kinde ren. Op televisie mag geen reclame meer worden gemaakt voor onder meer snoep, snacks en frisdrank. Het verbod moet gelden van ze ven uur 's ochtends tot negen uur 's avonds. Dat staat in een brief van de Ne derlandse Hartstichting en de Con sumentenbond aan de ministers Klink (Volksgezondheid) en Rou- voet (Jeugd en gezin). De organisaties doen een drin gend beroep op het kabinet om on gezonde voedingsreclame voor kin deren te verbieden op televisie én internet. De Hartstichting en de Consumen tenbond maken zich grote zorgen over het toenemend aantal kinde ren met overgewicht. Uit onder zoek van TNO en het VU Medisch Centrum blijkt dat van alle kinde ren in de leeftijd van vier tot vijf tien jaar bijna veertien procent van de jongens te dik is. Bij meis jes is dat bijna zeventien procent. In vergelijking met tien jaar gele den is het totaal aantal kinderen met overgewicht verdubbeld. In de brief aan de bewindslieden houden de organisaties een plei dooi voor een totale marketing- stop van ongezonde voeding. Kinderidolen, zoals bijvoorbeeld Donald Duck, mogen niet meer worden ingezet voor de promotie van koek en snoep. Ook moeten spaaracties - bijvoorbeeld korting op de toegangsprijs voor een pret park - bij ongezonde producten worden verboden, pleiten de Hart stichting en de Consumenten bond. Lever deze bon in bij een Vodafone City Point en je krijgt een gratis Rituals verwenpakket of Otazu telefoonsieraad bij eik nieuw Vodafone abonnement, Prepaid Totaal pakket en bij elke contractverlenging. Kijk voor de actievoorwaarden op www.vodafone.nl. Samsung X510 Prepaid incl. max. 10,- H Prepaid TeGoed mok ia Nokia 7373 vanaf vodafone den haag - Op de Haagse Hoge school is onder docenten en stu denten ophef ontstaan over de aanstelling van de Amsterdamse oud-wethouder Rob Oudkerk als lector 'Leefstijlverandering bij Jon geren'. „Met verbijstering heb ik kennis ge nomen van de benoeming. Deze man heeft zichzelf onsterfelijk ge maakt met een verregaande schen ding van bestuurlijke integriteit: misbruik van vrouwen op wier welzijn hij als bestuurder geacht werd toe te zien", schrijft docent Paul Wouters in een brief aan di recteur Pim Breebaart. Wouters schreef de brief mede namens col lega's en studenten. Oudkerk werd in januari 2004 gedwongen tot af treden nadat hij een Amsterdamse tippelzone had bezocht. Hij ging daar naar eigen zeggen heen om niet herkend te worden en om zich te kunnen afreageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5