Trotse baasjes Fonteyne Heinkenszand zorgt voor blije gezichten Rotterdams echtpaar Jongeren vrezen hangplek haven kwijt te raken De mooiste moederdag kadootjes Beenhakker Revacore slaagt erin personeel aan het werk te houden Heemkundige natuurfïetstocht Feest Kapelse wereldwinkel 26 Woensdag 9 mei 2007 pzcB Combinatie van voorzieningen maakt complex bijzonder. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het klinkt als een sprookje, maar het is echt waar. In Heinkenszand, in de wijk Over de Dijk, is een wooncomplex neerge zet dat alleen maar blije gezichten oproept. Fonteyne is de naam. De officiële opening vond gistermid dag plaats in stijl: uit een acht me ter hoge champagnefles 'knalden' talloze ballonnen. De verwachtingen waren vooraf al hooggespannen. De nieuwe woon zorgzone Fonteyne - of zoals wet houder M. Vermue-Vermue (CDA, welzijn) zei 'woonzorgboulevard' - viel bij aanvang van de bouw al di rect in de smaak. De 28 koop- en 32 huurappartementen voor zelf standig wonende senioren vlogen als warme broodjes over de toon bank. Niemand lijkt spijt te hebben van zijn beslissing, bleek uit een film door Harmen van der Werf kapelle - Voormalig leverancier van hulpmiddelen in de Ooster- schelderegio, Beenhakker Revaco- re, is erin geslaagd het personeel van de vestiging in Kapelle aan het werk te houden. Beenhakker verloor eerder dit jaar de aanbesteding voor levering van scootmobiels, rolstoelen en derge lijke in de Oosterschelderegio aan concurrent Jeremiasse in Goes. In Kapelle werkte het bedrijf met ne- van Paul Colijn uit Goes vóór de officiële opening. Het echtpaar Slabbekoorn dat op een boerderij bij Nisse woonde met een grote tuin, vertelde het mooi: „We gin gen kort na onze verhuizing nog eens kijken in Nisse en waren blij terug naar huis te kunnen, naar Heinkenszand." Fonteyne omvat naast de senioren appartementen onder meer: vier woongroepen voor 24 dementeren de ouderen, acht appartementen voor licht verstandelijk gehandi capten, een logeerhuis en kinder opvang voor verstandelijk gehandi capte kinderen, een huisartsen praktijk met apotheek en een grand café als eet- en ontmoetings plek. De combinatie van voorzieningen - en evenveel instellingen - maakt Fonteyne bijzonder. Dat kwam tot WRj Woningcorporatie R B Wonen houdt zaterdag open huis in woonzorgzone Fonteyne in Over de Dijk in Heinkenszand van 10.00 tot 16.00 uur. gentien mensen. Zeven medewer kers verrichten in Kapelle nog her stelwerkzaamheden voor Beenhak ker, dat het hoofdkantoor in Capel- le aan den IJssel heeft en dat veer tien andere filialen heeft. Elf werk nemers konden buiten Zeeland worden herplaatst, omdat de fir ma elders aanbestedingen won. K. Rovers, oud-filiaalmanager in Kapelle: „Dat is een groot geluk ge weest." Eén personeelslid is bij Je remiasse aan de slag gegaan. uiting in de film van Paul Colijn. Een vrouw vertelt dat haar demen terende man eerst in verpleeghuis Ter Valcke in Goes verbleef Ze kon naar hem toe, maar niet zo vaak als zij wilde. „Ik woon nu op vijftig meter van hem vandaan. Ik kan elk moment van de dag op be zoek. Ik heb hem vanochtend nog te eten gegeven." Het geluk straalde van het gezicht van deze bewoonster. Zo ook bij een jonge man en vrouw die eer der in een gezinsvervangend te huis (gvt) zaten. Omroep Zee land-presentator Bert van Leer dam nam het woord 'gvt' in de mond en de vrouw begon bijna te huilen. „Ik wil daar nooit terug. Ie dereen keek je op je vingers." Ze woont nu praktisch zelfstandig in een begeleid wonenhuis. Woningcorporatie R 8c B Wonen, Allévo, Het Gors, SVRZ, Kinderen in Ontwikkeling, huisarts Harten, gemeente Borsele en Poelwijck-De Kraayert - toch niet één vergeten? - zijn allemaal bij Fonteyne betrok ken (geweest). SINT PHILIPSLAND - Op de locatie van de oude loods aan de Stations straat in Sint Philipsland verrijzen vier woningen en zes appartemen ten. Jongeren zijn bang dat ze als gevolg daarvan hun hangplek aan het Havenplateau verliezen. „Het complex komt heel dicht bij onze container te staan", zegt de 18-jarige Bas. „De bewoners gaan straks geheid klagen over overlast." Het jeugdhonk staat sinds 2004 in Sint Philipsland. Even dreigde hij te verdwijnen vanwege klachten uit de buurt, maar de gemeente Tholen besloot de jongeren nog een kans te geven. Voor de hangplek geldt een tijdelij ke vergunning. „Hij blijft in ieder geval tot 1 april 2009 staan", zegt woordvoerster M. Jopse van de ge meente. „In het najaar van 2008 gaan we bekijken of hij mag blij ven of dat we óp zoek moeten naar een alternatief" Echtpaar organiseert vijfde wedstrijd voor honden op leeftijd. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Mensen die een hond willen, nemen vaak al snel zo'n schattige pup, maar er is een alternatief „Aan een oude hond kun je ook nog heel veel plezier be leven", meent Angeline Verhoek. Samen met haar man Cok runt ze aan de Roolandsedijk - in het bui tengebied tussen Oud-Vossemeer en Poortvliet - een centrum waar dieren voor allerlei doeleinden te recht kunnen. Er zijn een pension en een dierenasiel, maar er wor den bijvoorbeeld ook gedragstrai ningen gegeven. Het bijzonderste is misschien wel de seniorenop- vang. Dat klinkt alsof het om een bejaardenhuis gaat en in zekere zin is het dat ook. Honden vanaf negen jaar kunnen bij Cok en An geline terecht om er hun oude dag door te brengen, al worden ze in veel gevallen ook weer geplaatst bij nieuwe gezinnen. Het is maar net of de mensen die de hond ko men brengen dat willen. De wens om iets voor oude hon den te doen, ontstond in de tijd dat Cok en Angeline in het die renasiel in Bergen op Zoom werk ten. Daar merkten ze dat het lot van oude honden vaak bestond uit een spuitje. „Dat is veel te ge makkelijk", vindt Cok. Angeline vult hem aan: „Gelukkig weigeren veel dierenartsen tegenwoordig om gezonde honden, ook al zijn ze wat ouder, te laten inslapen." Dat het ook anders kan, bewijst het echtpaar nu al zeven jaar. Hon den op leeftijd, ook katten trou wens, vinden aan de Roolandse dijk een huiselijk onderkomen. Ze zitten samen in een kamer, waar ze in banken en lekkere stoelen kunnen liggen en op elk moment dat ze willen lekker naar buiten kunnen. „Ze hebben het hier echt wel goed", verzekert Cok. „Er was eens iemand die een oude hond j wilde opnemen, met de gedachte j dat zo'n beestje hier maar zielig in j een donker hok zit. Nou, dat dier- tje gaf door zijn gedrag zelf aan ei- genlijk liever hier te blijven. Dat is ook gebeurd." j Om mensen te laten zien dat een oude hond een aanwinst voor het gezin kan zijn, houden Cok en An geline volgende maand voor de vijfde keer hun 'Seniorenhondver- kiezing'. Niet omdat ze nou zo 3 houden van schoonheidswedstrij den voor honden. Het is gewoon een middel om de oudere hond' aan te prijzen. In feite is het ook geen schoonheidswedstrijd. Het ui terlijk is slechts één van de vele as pecten die worden beoordeeld. Er. wordt ook gekeken naar onder meer de manier waarop hond en baasje met elkaar omgaan, hoe de 'Gelukkig weigeren veel dierenartsen gezonde j honden te laten inslapen' conditie van het beestje is en of de j eigenaar een beetje leuk over zijn dier kan vertellen. „Meestal lukt 1 dat wel", vertelt Angeline. „Baasjes zijn over het algemeen maar wat trots op hun oude sok." De vier vorige verkiezingen waren volgens het echtpaar een groot suc ces. Vorig jaar won een hond van 23 jaar oud, een uitzonderlijk hoge leeftijd. De viervoeter is inmiddels overleden. Potentiële opvolgers - 1 minimaal negen jaar oud - kun- 1 nen nog deze hele maand worden ij opgegeven via de internetsite www.cvab.net. De verkiezing wordt gehouden op zaterdag 9 juni. Cok en Angeline houden op die dag ook open huis Tussen 10.00 en 16.00 uur kan i: dereen hun dierencentrum beki ken. De verkiezing tot beste senio renhond begint om 11.00 uur ei duurt tot ongeveer twee uur in dt middag. zeepjes badolie in heerlijke geuren windlichten in vele soorten met plantjes gevulde manden kleinmeubelen en nog veel meer Dorpsstraat 107 4451 AA Heinkenszand 0113 563334 Levensverwachting van de hond De levensverwachting van een hond ligt gemiddeld op zo'n dertien jaar. Er zijn wel verschillen per ras. Zo wordt een newfoundlander vaak niet ouder dan negen tot elf jaar, terwijl teckels en dwergpoedels een levens verwachting van veertien tot achttien jaar hebben. Dat één jaar uit een mensenleven overeenkomt met zeven jaar in een hondenleven, klopt niet helemaal. Het eerste jaar van een hond is zeer vormend en te vergelijken met de eerste zestien mensenjaren. GOES - Heemkundige kring De Be- velanden houdt zaterdagmiddag een natuurfïetstocht vanuit Goes. Ad Beenhakker, bestuurslid van de kring en kenner van het Zuid-Be- velandse landschap, treedt op als gids. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf het NS-station Goes, aan de kant van de bussen. De rit over 25 tot 30 kilometer leidt over Kapelle, Wemeldinge en Kattendijke terug naar Goes. Beenhakker vertelt on derweg over veldnamen en de wor ding van het land. Oude kreekres- ten en een enkele vliegberg vullen vanzelf zijn verhaal aan. GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 01- 05-2007 blijkt, dat t.v.v. Arno Dominicus Nicolaas Maria Olst- hoorn, wonende te Naaldwijk, aan KLAAS SMIT, geboren 10-02- 1962, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 19-02-2007. Bij dit exploot, waarvan K. Smit een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna alsmede binnen drie dagen daarna de daarin vermelde bedrijfsruimte te ontruimen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes kapelle - Wereldwinkel Kapelle aan de Ooststraat viert zaterdag de dag van de eerlijke handel. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er acti viteiten in en rond de winkel. Kin deren kunnen met kraaltjes en ij- zerdraad iets leuks voor moeder dag maken. Voor iedere bezoeker staat een bakje eerlijke koffie met een lekkernij klaar. Als extraatje komt burgemeester S. Kramer om 11.30 uur de prijzen uitreiken van een fotowedstrijd van de Wereldwinkel in april. Kra mer zocht met kinderburgemees ter Irene Rozendaal en wereldwin kelmedewerkster Marjo Quist de winnende foto's uit van kinderen met een wereldproduct. Foto's van alle inzenders zijn te zien in de eta lage van de Wereldwinkel. door Certjan Vis 'S-CRAVENPOLDER - Een Hagenees en een Rotterdamse. Tot 1998 woonden ze in Heijplaat in Rotter dam-Zuid. Sindsdien in 's-Graven- polder. „Ik zou niet terug willen", zegt Marie Van der Ree-van den Broeder (82). „Hij moest wél wen nen." Ze knikt naar haar man Kees (85). Maandag vierden Marie en Kees hun zestigjarig huwelijk. De bruiloftsdag, 7 mei 1947, was zonnig en erg warm. „Het was feest. Voor een paar werkmannen hebben we toen een krat bier over de omheining getild." Veertig jaar werkte Kees bij het Rotterdamse bouwbedrijf Voormo len. Daar noemden ze hem Kleine Keessie. „Ik was altijd vrolijk. Al re gende het, dan nog fietste ik zin gend de Waalhaven rond." Marie deed naaiwerk voor andere mensen. Ze is levenslustig. „Ik heb nog overal zin in." Laatst ging ze met de bus, via Goes en Zierikzee, naar Rotterdam. Koffie drinken bij haar zussen. Zij woonde van kinds af aan in tuindorp Heijplaat. Een voormali- ge woonwijk voor arbeiders vanl de RDM (Rotterdamse Droogdokj Maatschappij). Hij groeide op bijl een oom, omdat zijn moeder stierf' bij zijn geboorte. „Ik had een fijne jeugd aan het water, woonde of een woonark. Mijn oom werkti op het terrein waar ze de Maastun nel bouwden." In 1942 leerden ze elkaar kenner, „Bij een vrouw waar ik naaide kwam Kees ook over de vloer. Hi had een vriend daar." Kees is trot op Marie. „Een lot uit de loterij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54