^■6613 nel PZC Goese Lyceum populairst oen BEVELANDEN-THOLEN 31 25 33 Russische ijsvloot versterkt met Nederlands marineschip Onderzoek naar schizofrenie Stem gestolen uit Plompe Toren Des(s)ert Kinderboerderijen populair als vermaak voor jong gezin Woensdag 9 mei 2007 Steun provincie voor centrum vroegtijdige schoolverlaters Tip? redgoes@pzc.nl HANSWEERT - Op weg van de Zuid- naar de Noordpool doet de ijsvloot van het Vlissingse bedrijf Oceanwide Expeditions steevast scheepswerf Reimerswaal aan. De schepen hebben in de ijswateren nogal wat te verduren en ze moeten als passa giersschepen elk jaar ook door een classificatiebureau hele maal worden doorgelicht. Anders verliezen de schepen de cer tificaten en mogen er geen passagiers meer mee. Oceanwide Expeditions had patent op Russische vaartuigen voor cruises. Een Nederlands schip is daar dit jaar aan toegevoegd, het door de marine afgestoten hydrografisch opnemingsvaartuig Tyde- man. De Tydeman (midden op de foto) wordt in Hansweert omgebouwd voor de passagiersvaart. foto Willem Mieras School krijgt honderd meer aanmeldingen dan vorig jaar. Pf Oür Lilian Dominicus aOES - Het Goese Lyceum, onder deel van Pontes, is onder brugklas- sers-in-spe in Goes de populairste school. De locaties aan de Van Dus- seldorpstraat en de Bergweg kre gen in totaal circa vijfhonderd aan meldingen, ruim honderd meer dan vorig jaar. Pontes wordt op de voet gevolgd door het nieuwe Ostrea Lyceum, dat na de zomer begint uit een fu sie tussen het Buys Ballot College en het Sint Willibrord College. Ostrea verwelkomt in het nieuwe schooljaar ongeveer 480 leerlin gen. Het aantal aanmeldingen is in vergelijking met vorig jaar, voor beide scholen samen, gelijk geble ven. Het Calvijn College blijft, zoals al tijd, een stabiele factor in het Goe se voortgezet onderwijs. De school kreeg weliswaar 30 aanmel dingen minder dan vorig jaar, maar volgens teamleider brugklas havo/vwo L.A. Niewenhuijse was schooljaar 2006/2007 dan ook een uitschieter. Het huidige aantal van 227 nieuwe leerlingen is 'normaal'. Rector A. Wevers van het Goese Ly ceum kan alleen maar gissen naar de reden voor de grote toeloop van brugklassers. Die komen vooral af op de opleidingen kunst en cul tuur en het tweetalige onderwijs. „We hebben een krachtig aanbod en een goede naam, dat trekt leer lingen", verklaart hij. De aanwas betekent in ieder geval dat er extra noodlokalen moeten komen. We vers: „Honderd leerlingen extra, dat betekent vier klassen meer." Bij Ostrea zijn ze 'tevreden' met het aantal nieuwe leerlingen. „We trekken nog net niet de champag ne open", aldus afdelingsleider ha vo P. J. de Witte. „Als school die gaat fuseren, sta je toch in een WJ Vooral de opleidingen kunst en cultuur en het tweetalige onder wijs trekken extra leerlingen op het Goese Lyceum. Op de andere scholen is de aanwas stabiel. kwetsbare positie richting ouders en leerlingen." Het was gisteren een bijzondere dag op zowel het Buys Ballot als het Sint Willibrord College. Er werden lessen gedraaid alsof de fu sie al een feit zou zijn. 'Proef draaien', zoals De Witte het noemt. Volgend jaar zitten de vwo-leerlingen op de Bergweg en de mavoërs en havoërs op de Fruit- laan. De praktijkschool vmbo blijft op de 's-Heer Elsdorpweg. De leraren stonden gisteren voor klassen uit beide scholen alvast op de locaties waar ze na de zomer les zullen geven. De Witte: „Na tuurlijk konden de lessen niet hele maal dezelfde zijn als normaal, maar het was heel gezellig." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Vier studenten psychologie aan de Universiteit van Utrecht doen via de internetsi te www.borsele.net een onderzoek naar het verband tussen stedelijk heid en schizofrenie. Inwoners van de gemeente Borse- le tussen de achttien en dertig jaar wordt gevraagd een lijst met vra gen over persoonlijkheidskenmer ken in te vullen. De deelname is anoniem. Het kost ongeveer vijf BURGHSLUIS - De carrousel draait niet en de vertelstem zwijgt. De at tracties in informatiecentrum de Plompe Toren bij Burghsluis zijn niet kapot; dieven hebben de ge luidsinstallatie gestolen. De ver wachting is dat over uiterlijk twee weken alles weer hersteld is. tien minuten om alle vragen te be antwoorden. De gemeente Borsele is als onder zoeksgebied uit gekozen vanwege het landelijke karakter. Uit eerder onderzoek is gebleken dat mensen die in een stad zijn geboren en op gegroeid, meer kans hebben op het ontwikkelen van schizofrenie (een dubbele persoonlijkheid). De enquête in Borsele kan duidelijk maken of dit juist is. Het onder zoek loopt drie weken. Tip? redactie@pzc.nl Het valt niet mee. Een Engelse is dezer dagen op bezoek bij een Zuid-Bevelands gezin. In het ka der van een uitwisseling tussen middelbare scholen. Zoon is naar Engeland, een Engels meisje heeft zijn plaats ingenomen. En wat doet ze? Ze praat uitsluitend Engels. Aan de eettafel mag daarom al leen nog maar Engels worden ge sproken, zo verordonneert de vrouw des huizes. Dat komt wel zo gastvrij over. De Hollandse maaltijd met snij bonen, aardappeltjes en een stuk je vlees zit erop. De vrouw des huizes wil haar beste beentje voorzetten. „Would you like to make the desert?", klinkt het uit nodigend richting de gaste. Zij gaat - keurig opgevoed - zonder iets te zeggen aan de slag, met het dessert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53