Darmziekte houdt Hamelink in zijn greep Schaatster Kleinsman in Trinko Keen: topsporters Omloop van Borsele hebben extra waarde Nederlandse hockeysters laten acht strafcorners onbenut Verse Bergse Ansjovis VER ME 44 Woensdag 9 mei 2007 PZC W NAC breekt met Glen Salmon BREDA - Glen Salmon vertrekt bij NAC. De Bredase voetbalclub wil niet meer onderhandelen met de spits uit Zuid-Afrika. NAC had met Salmon een princi pe-akkoord bereikt voor contract verlenging, maar de aanvaller liet maandagavond weten de onder handelingen voor onbepaalde tijd stil te willen leggen. Hij gaf aan te wachten op belangstelling van an dere clubs. NAC ging daar niet mee akkoord. „Op een gegeven moment is het graag of niet", aldus technisch di recteur Earnest Stewart. Ploeg van bondscoach Mare Lammers verslaat Italië met 2-0. hilversum - De Nederlandse hock eysters hebben in Hilversum een oefenwedstrijd tegen Italië met 2-0 gewonnen. Michelle van der Pols en Ellen Hoog maakten de doelpunten. Oranje moest het stellen zonder de internationals die nog clubver plichtingen hebben in de play-offs. Bondscoach Mare Lammers sprak na afloop van een leerzame erva ring. Ook al omdat Italië straks in het Europees kampioenschap (13-27 augustus Manchester) de eerste tegenstander is van Neder land. De Zuid-Europeaansen zijn de laatste jaren duidelijk vooruit gegaan. „Goed om tegen te oefe nen. Ze hebben een aantal tech nisch vaardige speelsters en een goede laatste man." Over de ver richtingen van zijn eigen team, dat alle acht strafcorners onbenut liet, was Lammers minder te spreken. Mare Lammers foto ANP Terneuzense voetballer staat met Hoek 2 in finale districtsbeker. door Aector Dooms hoek - De ziekte van Crohn heeft voetballer Peter Hamelink de laat ste drie jaar in een beklemmende greep. De speler van Hoek 2 pro beert zo goed mogelijk met de chronische darmziekte om te gaan. Dat is best wel eens moeilijk, want het 'noodlot' kan zomaar toe slaan. Ook dit seizoen stond de 24-jarige Terneuzenaar drie maanden bui ten spel. Tijdens het begin van het seizoen ging het nog goed, maar daarna namen de klachten toe. Ha- 'Van deze ziekte kom ik niet af, maar het belangrijkste is dat ik redelijk gezond blijf melink, die ooit als zestienjarig ta lent doordrong tot de eerste selec tie van Hoek, voelde de krachten letterlijk uit zijn lichaam weg vloeien. „De hevige krampen en pijn verstoren vaak je nachtrust. Voetballen gaat sowieso niet meer, want je wordt fysiek zó veel zwak ker", vertelt hij. Het dieptepunt kende hij begin vo rig jaar, toen zijn toestand derma te slecht was dat hij mede door de complicaties zes dagen in het zie kenhuis moest blijven. „Het zijn ontstekingen in de darmwand. Door het bloedverlies krijg je bloedarmoede en dat is weer van invloed op je fysieke gesteldheid." Peter Hamelink blijft echter voor zijn hobby vechten. „Ik speelde in het seizoen 2005/2006 in het vier de elftal, omdat toen mijn zwakke conditie het niet toeliet in een ho ger elftal te spelen. Zodra ik me fy siek beter voel, dan stel ik me weer beschikbaar voor het tweede team." Op die manier heeft de aanvaller zich telkens teruggeknokt in het tweede team, dat in de reserve hoofdklasse van het zaterdagvoet bal uitkomt. Hamelink kan het niet met zekerheid zeggen, maar denkt dat hij de ziekte van Crohn heeft te danken aan de naweeën van een vakantie in Griekenland. „Ik had veel last van diarree en dat wilde maar niet over gaan. Er kwam steeds meer bloed bij." Een darmonderzoek in het zieken huis wees uit dat er ontstekingen in de darmwand waren. De ziekte van Crohn was de diagnose. Vanaf dat moment is hij aangewezen op de grillen van zijn lichaam. Zo be reidde hij zich vorig jaar met de tweede selectie voor op het nieu we seizoen, maar in oktober ging het weer mis. Na de winterstop keerde de spits terug in de basis van trainer Piet de Vries. De laat ste maanden pikte hij ook zijn doelpunten mee en afgelopen za terdag was hij nog succesvol in de bekerwedstrijd tegen Zwaluwe 2. Hamelink leek op jonge leeftijd in de voetsporen van zijn vader [an Hamelink te treden, die beginja ren tachtig één van de gangmakers was van het eerste elftal van Hoek. „Ik was nog maar zestien jaar, toen ik onder trainer Frans Ver meulen mee mocht doen met de grote jongens. Dat is achteraf te snel gegaan. Ik keek op tegen Ange- lo Nijskens, Dimitri M'Buyu en Pa trick Naudts." Hamelink vertrok een jaar later naar Terneuzense Boys, waar hij twee jaar speelde. „Zaamslag bena derde mij. Een dorpsclub sprak me meer aan. Ik heb het daar pri ma naar mijn zin gehad, maar na een seizoen wilde ik toch terug naar Hoek 2, waar mijn jeugdvrien den speelden." Hamelink vindt dat de onderlinge sfeer tussen de spelers van het eer ste en het tweede nog nooit zo goed is geweest. „We spelen ook best óp een aardig niveau, dat te vergelijken valt met de derde klas se zaterdag en de vierde klasse zon dag. Zo zijn Kozakken Boys 2 en ASWH 2 sterke teams. Spelers die in het verleden bij het eerste bui ten de boot vielen, weigerden om in het tweede te spelen. Dat is dit jaar anders. Zo heeft bijvoorbeeld Wesley de Smet bij ons zijn uiter ste best gedaan." Zaterdag hoopt Hamelink in de fi nale van de districtsbeker voor re- serve-elftallen tegen Roosendaal een prijs te pakken, maar in het achterhoofd blijft die angst mee spelen. „Van deze ziekte kom ik niet meer af, maar het belangrijk ste is dat ik redelijk gezond blijf en lekker kan voetballen." RESTAURANT "DE STADSSCHUUR" Ze zijn er weer: Reserveren: 0113-212332 door onze sportredactie rijswijk - Schaatsster Moniek Kleinsman heeft een contract gete kend bij de internationale wieier- formatie Flexpoint. Ze rijdt tot het einde van het seizoen voor dit team van oud-prof lean-Paul van Poppel. Kleinsman debuteert zaterdag al in de Omloop van Borsele, de tweede wedstrijd van de topcom- petitie voor vrouwen. Ze is bij Flex point de opvolgster van Annette Beutler. Deze heeft in overleg met de ploegleiding besloten zich met de Zwitserse selectie te gaan voor bereiden op de Olympische Spe len van 2008. Kleinsman kijkt met gezonde spanning uit naar haar de buut in het peloton. „Het is een enorme uitdaging. Ik heb nog nooit in een wedstrijd gefietst, dus ik heb nog veel te leren, vooral op het gebied van tactiek. Maar de conditie is er wel, dus ik hoop dat ik goed kan mee komen." De 24-jarige allrounder uit Wolve- ga heeft er bewust voor gekozen deel te gaan uitmaken van een ster ke wielerploeg om straks beter uit de voeten te kunnen op schaatsen. „Het afgelopen seizoen verliep niet helemaal naar wens en daar om zoek ik naar een andere voor bereiding om straks in optimale conditie aan een nieuwe schaats- winter te beginnen. Want dat blijft uiteraard voorop staan." Tafeltennisser spreekt op congres over loopbaan en topsport. stuttgart - Volgens Trinko Keen zou het Nederlandse bedrijfsleven zich meer bewust moeten zijn van de toegevoegde waarde van top sporters als medewerkers. De voorzitter van de atletencom- missie van NOCNSF heeft dit ge zegd op een congres van de Euro pese atletencommissies in Stutt gart over de loopbaan na of naast de topsport. „Ook sporters zelf kunnen er meer aan doen om hun kansen op de arbeidsmarkt te vergroten", al dus Keen. De tafeltennisser was met roeister Femke Dekker na mens de atletencommissie bij het tweedaagse congres aanwezig. Hij was een van de sprekers op deze bijeenkomst waar liefst 39 atleten- commissies aanwezig waren. Ook IOC-voorzitter Jacques Rogge en de Britse ex-atleet Jonathan Edwards kwamen aan het woord. „NOCNSF en sportbonden zetten steeds meer in op fulltime-pro gramma's en daar staan wij ook he lemaal achter", aldus Keen. „Toch is er op de een of andere manier al tijd wel ergens ruimte te vinden om een studie te volgen, eventueel in deeltijd, of alvast wat werkerva ring op te doen. Grontr/' Peter Hamelink (rechts) in de wedstrijd van Hoek 2 tegen Zwaluwe 2. Zaterdag speelt hij met zijn ploeg de finale van de districtsbeker voor reserveteams. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46