Sport Nuchter naar de wereldtitel Cocu voelt geen tijdsdruk Gent eerste World Cup Van Minde Negen-darter Phil Taylor in Nijmegen 42 Woensdag 9 mei 2007 PZC John Higgins: „Dat ik de drank heb opgegeven, is mijn spel beslist ten goede gekomen." foto David Davies/EPA Snookerspeler Higgins weer kampioen na afzweren van drank. door Edward Swier DEN HAAC/SHEFFIELD - Doe mij maar een stevige borrel. Het moet maandag zo nu en dan door het hoofd van John Higgins (31) zijn geschoten. De Schotse snookerspe ler was bezig zijn riante voor sprong in de WK-finale te verspe len. En leek even zelfs naast de hoofdprijs te grijpen. Van de zondag met superieur spel verkregen voorsprong (12-4) bleef in The Crucible Theatre, de zinde rende snookertempel in Sheffield, weinig over. Het werd 12-10 en de via de kwalificatie tot het hoofd toernooi doorgedrongen jongeling Mark Selby (23) rook bloed. Higgins voelde zich steeds ongeluk kiger, de vrijwel zekere titel dreig de hem te ontglippen. Bij 14-13 kreeg hij het echt even te kwaad. „Ik zag het allemaal door mijn han den glippen." Je zou er spontaan weer van gaan drinken... Maar Higgins kon zich bedwingen en zette in de nachtelijke uren - de finale was om 01.55 uur Nederland se tijd afgelopen - de kroon op zijn werk: 18-13. Het glas champagne dat hem werd aangeboden, ge bruikte hij louter om te proosten. Eruit drinken deed Higgins niet. Higgins was al eens eerder wereld kampioen snooker, in 1998. De Schot was toen amper 22 lentes oud. Nadien kon hij nooit meer zo imponeren. Higgins zelf kende de oorzaak maar al te goed: drank. Met name de jaren net na de eeuw wisseling waren een kwelling. In 2001 bereikte hij nog wel de WK-fi- nale, maar die verloor hij van Ron nie O'Sullivan. De periode 2001-2004 was voor Higgins een drama. Hij hield er sla peloze nachten aan over. De Wi zard van Wishaw, een Schots dorp je ten zuidoosten van Glasgow, leek zijn talenten te hebben verlo ren. Volgens insiders was het het gevolg van gezinsuitbreiding. Na de geboorte van zijn zoontje Pierce voelde Higgins de druk van het va derschap op zijn schouders, zijn concentratie had er fiks onder te leiden. Het werd van kwaad tot erger toen Higgins ook nog eens almaar meer ging drinken. Totdat hij bedacht dat het allemaal anders moest en dat hij afscheid moest nemen van een vriend die hem ten gronde dreigde te richten: het glas. Higgins gaf deze week in Sheffield toe dat het dichtdraaien van de bierkraan hem veel goeds gebracht heeft. „Dat ik de drank heb opgege ven, is mijn spel beslist ten goede gekomen. Ik was eraan gewend ge raakt uit te gaan, plezier te maken en dan wekenlang niet te trainen. Ik vind een drankje gezellig, maar ik wist soms niet meer wanneer ik moest stoppen als ik er al een paar op had." De Schot, die ook van een potje poker en golf houdt, voelde zich na het afzweren van de fles al snel een ander mens. Hij werd fitter, scherper. Dat liet zich in resultaten vertalen, in 2006 boekte hij al enke le toernooizeges. Het WK was toen echter nog geen succes. Hij verloor in de eerste ronde met 10-4 van Mark Selby, dezelfde speler die hij vannacht in de eindstrijd wel klopte. Higgins: „Mark hoeft niet te wanhopen dat hij nu van mij verliest. Hij is een toekomstig we reldkampioen, zeker weten." John Higgins bouwt op zondag een grote voorsprong op in de WK-finale, maar ziet die op maan dag bijna geheel verdwijnen. Hij is net op tijd weer bij de les. Goese turner komt uit op specialisme sprong. door Roeland van Vliet GOES - De Goese turner Carlo van Minde debuteert zaterdag op een wereldbekertoernooi. De ne gentienjarige gymnast komt in Gent in actie op het onderdeel sprong, zijn specialisme. Van Minde maakte anderhalve week geleden in Amsterdam ook al zijn debuut op het Europees kampioenschap. Hij kwam tijdens dat toernooi uit op de onderdelen sprong en vloer. Het is de bedoe ling dat de turner van Voorwaarts Veldhoven in aanloop naar het WK, later dit jaar in Stuttgart, steeds meer ervaring opdoet op grote toernooien. Ook Anthony van Assche turnt in Gent. De achttienjarige Sassenaar is toe aan zijn derde World Cup. In 2006 deed hij mee in Gent en Glasgow. De nummer 36 van af gelopen EK zal dit jaar in de Belgische stad in actie komen op de disciplines vloer, voltige en rin gen. De andere Nederlanders die zater dag (en zondag) acte de présènce geven, zijn Yuri van Gelder (rin gen), Jeffrey Wammes (vloer, spring, brug, rek), Epke Zonder land (brug, rek), Sanne Wevers (brug, balk) en Verona van de Leur (vloer). - Zaterdag zijn de kwalificaties, zon dag volgen de toestelfinales. Sydney FC wil voetballer PSV zo snel mogelijk inlijven. door onze sportverslaggever EINDHOVEN - Phillip Cocu heeft geen haast met het nemen van een beslissing over het vervolg van zijn voetbalcarrière. Sydney FC wil de middenvelder dolgraag naar Australië halen en hoopt dat hij snel uitsluitsel geeft, maar Cocu is zo ver nog niet. „Ik moet eerst voor mezelf uitma ken of ik überhaupt nog verder wil voetballen. Dat ga ik in alle rust bepalen. Indien het straks weer begint te kriebelen, dan zal ik alle mogelijkheden op een rijtje zetten en een keuze maken. Dat zal in juli zijn of zo, misschien wel in augustus. Ik ga eerst lekker op vakantie." Cocu is op de hoogte van de inte resse van Sydney FC, waar Branko Culina (de vader van PSV'er Jason) trainer/coach is. Volgens Au stralische media gaat het om een WK squash voor vrouwen in glazen kooi MADRID - Het WK squash voor vrouwen krijgt in oktober een bij zonder decor. Het evenement wordt in Madrid afgewerkt voor het 'Palacio Real' in een glazen kooi. Jahangir Khan, de Pakistaan se preses van de wereldbond, kreeg gisteren deze verzekering. „Dat wordt een geweldige ambian ce: een court in de openlucht, met het historische Koninklijke Paleis op de achtergrond." aanbieding voor één seizoen en kan Cocu meer dan een miljoen Australische dollars (610.000 euro) verdienen. „We zijn nog steeds vol vertrouwen dat hij komt, maar we zouden de beslissing liever van daag dan morgen zien", vertelde technisch directeur George Perry gisteren in The Sydney Morning Herald. „Cocu is absoluut onze eer ste keus, maar niet op eenzame hoogte. We hebben altijd drie, Phillip Cocu (36) Cocu voetbalde bij AZ, Vitesse, PSV, FC Barcelona en weer PSV. Hij speelde 681 competitiewed strijden in Nederland en Span je, waarin hij 127 keer scoorde. Op zijn erelijst staan vijf landsti tels (vier met PSV, één met Bar celona), twee nationale bekers, één Super Cup en één Europe se Super Cup. Cocu speelde 101 interlands en scoorde daarin tien keer. Krajicek verliest in eerste ronde Praag PRAAG - Michaëlla Krajicek is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde van het WTA-tennistoernooi in Praag. Yvonne Meusburger uit Oosten rijk, de nummer 107 van de we reld, was in drie sets te sterk voor de Nederlandse, die veertigste staat op de mondiale ranglijst: 3-6 6-47-5. De achttienjarige Krajicek verloor maandag al in het dubbelspel. vier opties voor ogen gehad." Daar bij zou het gaan om Jay-Jay Oko- cha, Hakan Sükür en John Aloisi, met wie de club al gesprekken heeft gevoerd. Jason Culina heeft een goed woordje voor Sydney en de club gedaan bij Cocu. „Ik heb Phillip uitgelegd dat het Sydney Football Stadium een mooie plek is om één keer per week te bezoeken", aldus de Australische PSV'er. „Hij had al plannen om Australië te bezoeken voor een vakantie met zijn familie en vroeg één en ander over Syd ney. Natuurlijk heb ik hem over de leuke plekken in de stad ver teld." Culina hoopt dat hij ja zegt. „Hij zou een enorme aanwinst voor Au stralië en de A-League zijn. Phillip is een geweldige speler met een fa buleuze persoonlijkheid. Zijn aan wezigheid zal het spel hier een ge weldige impuls geven." Cocu wil in de toekomst graag het diploma Coach Betaald Voetbal ha len, maar komend seizoen is er geen cursus gepland. Australiërs oefenen met ochtendfinales BRISBANE - De Australische zwem mers gaan dit jaar al oefenen met het zwemmen van finales in de ochtend. Bij een wedstrijd in Bris bane zal binnenkort het program ma worden omgedraaid. Volgend jaar bij de Olympische Spelen wor den de races om de medailles ook verschoven van de avond naar de ochtend. De Nederlandse zwem mers oefenen volgend jaar bij het NK met finales in de ochtend. NIJMEGEN - Profs met jarenlange er varing slagen er slechts hoogstzel den in. Zeker als de tv-camera's op je gericht staan, is het gooien van een negen-darter verdraaid lastig. Maar Phil Taylor lijkt er zijn hand niet voor om te draaien. Gisteravond gooide hij in de twee de ronde van de International Darts League in Nijmegen de 501 punten met negen pijltjes bijeen. De prijs, een auto ter waarde van 26 duizend euro, gaf hij weg aan vrienden die onlangs een aanrij ding hadden gehad. Slechts vijf darters slaagden er tot op heden in tijdens een televisie- toernooi een negen-darter te gooien. Taylor is de enige die het meerdere keren lukte. In 2002, 2004 en 2005 lukte het hem al eens, gisteren in zijn partij tegen Raymond van Barneveld (7-4- winst) was het de vierde keer. De allereerste negen-darter op tele visie werd gegooid door John Lo we, in 1984. Rinus van de Ven in GP van Duitsland mul - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft maandag een uit nodiging ontvangen voor deelna me aan de Grand Prix van Duits land. De negentienjarige Vlissinger, die uitkomt voor het Van der Haar Ra cing Team, zal daarom komende zaterdag en zondag op het circuit van Teutschenhal in actie komen. Dat is iets ten westen van het Duit se Halle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44