Ajax doodmoe aan de start FC Twente wil geschiedenis schrijven Strijd in play-offs barst los Heerenveen doet geheimzinnig We staan erbij als een stelletje dooien. We zijn begonnen hoor! 40 Woensdag 9 mei 2007 PZC Heerenveen hoopt op fysieke strijd in eerste duel van play-offs. AMSTERDAM/HEERENVEEN - Met een lichte training van nog geen vijftig minuten besloot Ajax gister middag de voorbereiding van het eerste duel in de piay-ofFs bij Hee renveen. Trainer Henk ten Cate van de Am sterdamse club kan alleen maar ho pen dat zijn moegestreden spelers vanavond wel weer de kracht heb ben om de eerste hindernis op Rijswijk - Voor het tweede achter eenvolgende seizoen beginnen morgen de play-offs in het betaald voetbal. De clubs strijden om deelname aan de voorronde van de Cham pions League, de Uefa Cup, het In- tertoto-toernooi en voor een plek in de eredivisie. Ajax, AZ, FC Twente en SC Hee renveen, de nummers 2 tot en met 5 op de ranglijst, strijden om een plaats in de derde voorronde van de Champions League. Vandaag spelen ze de eerste wedstrijd in de halve finale. Zondag zijn de re turns. De winnaars spelen tegen el kaar in een dubbele finale op zon dag 20 en 27 mei. De drie verliezers zijn al verzekerd van een plek in de Uefa Cup. Daar komt nog één ploeg bij, Roda JC, Feyenoord, FC Groningen of FC Utrecht (de nummers 6 tot en met 9 op de ranglijst). In de eerste ron de neemt Utrecht het morgen op tegen Roda IC, donderdag gaat Feyenoord op bezoek bij Gronin gen. De returns zijn zaterdag en zondag. Ook hier spelen de twee winnaars tegen elkaar in een finale over twee wedstrijden, op donder dag 17 en zondag 20 mei. De club die de finale verliest, maakt nog wel kans op deelname aan Euro pees voetbal. Die ploeg neemt het namelijk op tegen de winnaar van de play-offs voor Intertotovoetbal. Dat zijn NEC, NAC Breda, Vitesse en Sparta (de nummers 10 tot en met 13 op de ranglijst). HEERENVEEN - Heerenveen heeft de laatste training voor de play-off- wedstrijd tegen Ajax achter geslo- ten deuren afgewerkt. Een unieke gebeurtenis bij de Friese club. Ondanks de geheimzinnigheid was er niets vreemds aan de oefen sessie, zegt middenvelder Jakob Poulsen. „We hebben ons voorbe reid zoals we dat altijd doen." Voor Jacques Storm, de keeperstrai- - ner die als doelman en trainer 17 jaar bij Ajax werkte en nu bezig is aan zijn zeventiende jaar in Hee renveen, is het treffen met Ajax een bijzondere. Storm en Heeren veen gaan na dit seizoen uit elkaar. weg naar de voorronde van de Champions League succesvol te ne men. Ajax begint het duel in het Friese Abe Lenstra-stadion met de weten schap dat het nog geen 72 uur eer der met tien spelers in De Kuip te genover een voltallig AZ stond. De formatie prolongeerde na 120 mi nuten voetballen en zestien straf schoppen weliswaar de bekertitel maar de spelers van Ajax waren te moe om feest te vieren. Wesley Sneijder moest zich tij dens de finale laten vervangen met kramp. Ook John Heitinga, Keeper Boschker ziet kansen in halve finale play-off tegen AZ. door Fardau Wagenaar HOENDERLOO - FC Twente-aanvoer- der Sander Boschker beleeft een bijzonder seizoen. Een monoloog. „Spelers als Epi Drost, Jan Jeuring, Kick van der Val! en Theo Pahl- platz zal niemand ooit vergeten, ze zijn clubiconen. Maar toch hoop ik dat het huidige elftal van FC Twente de herinnering aan hen een beetje naar de achter grond kan drukken. We willen ge schiedenis schrijven door de voor ronde van de Champions League te halen." „Het is dit seizoen af en toe echt genieten geweest in de goal. Als je zag hoe die bal rond ging, gewel dig. Het elftal staat, er wordt voor elkaar gestreden. Eigenlijk wil ik geen onderscheid maken tussen de spelers, want ik vind dat ieder- Jaap Stam en Ryan Babel konden eigenlijk niet meer verder. Ze strompelden richting het laatste fluitsignaal van arbiter Dick van Egmond. „Ik was blij dat ik geen strafschop hoefde te nemen", be kende Stam na afloop. „Ik had al bij de aanloop naar de stip toe weer kramp gekregen." Alsof het allemaal nog niet erg ge- PJi Amper 72 uur na de bekerfinale moet een vermoeid Ajax de eer ste ontmoeting in de play-offs te gen Heerenveen tot een goed eind zien te brengen. een een compliment verdient. Maar als ik er twee moet noemen, dan springen Karim El Ahmadi en Jeroen Heubach er uit. Karim heeft zich heel goed ontwik keld en zich in het team gespeeld. Soms komt hij wat gemakzuchtig over, maar dat is hij niet. Heubach had vorig jaar een minder seizoen, maar als je ziet hoe hij nu pres teert... Super! Ook op de training zweept hij de rest op." „Dit had ik me vorig jaar septem ber, toen we in de voorronde van de Uefa Cup verloren van Tallinn, niet kunnen bedenken. We had den toen als team uit elkaar kun nen vallen, maar we kwamen juist dichter naar elkaar toe. We heb ben een prachtige prestatie gele verd. En het is nog niet afgelopen! We spelen nog voor een unieke prijs. Als er jongens in het team zijn die denken dat we al klaar zijn en de buit binnen hebben, zou dat geen goede zaak zijn. Maar zo den ken ze niet, dat weet ik zeker." noeg was, moesten de spelers van Ajax maandag ook nog hun vrije avond inleveren. De gemeente Amsterdam wilde op het Museumplein feestelijk stil staan bij de bekerwinst. De spelers van Ajax toverden daarom hun beste glimlach op het gezicht en bleven zoals afgesproken precies een uur op het podium. Ajax stuit in Friesland zonder Ga- bri, Leonardo en Zdenek Grygera op een uitgeruste tegenstander. De laatste wedstrijd van Heerenveen dateert alweer van meer dan een week geleden, toen Feyenoord „Mijn fanatisme is groot. Ik wil al tijd het beste, ook voor mezelf Al ben ik wel rustiger geworden, maar dat zal met de leeftijd te ma ken hebben. Ik probeer dingen nu gelaten over me heen te laten ko men en niet meteen opgewonden te raken. Maar als iets echt niet 'Dat het zo goed gaat, ligt niet alleen aan de trainers. Zij reiken het aan, wij pakken het op' lukt, dan word ik boos. Vaak zeg ik dan tegen mezelf: doe dat nou niet! Toch heb ik die kwaadheid ook nodig om scherp te blijven." „Ik speel al zeventien jaar bij Twen te en hoop het nog een tijdje vol te houden, het liefst tot mijn 40ste. Dit jaar word ik 37. Ik heb in mijn carrière veel spelers meege maakt. Het materiaal dat we nu naar de zevende plaats werd ver wezen (5-1). Trainer Gertjan Ver beek keek zondag in De Kuip glim lachend toe hoe de komende te genstander uit Amsterdam de zwaarste inspanning van het sei zoen leverde. De oefenmeester zal zijn spelers ongetwijfeld opdragen om er een harde en slopende wedstrijd van te maken. Verbeek mist Petter Hansson, Thomas Prager en Ugur Yilderim. Hij heeft wel de beschik king over de meest scorende aan valler van de eredivisie, Alfonso Al- ves. hebben, is niet te vergelijken met afgelopen jaren. Een enorm ver schil. Eerder hadden we een defen sief ingesteld middenveld, nu zijn we juist heel aanvallend. De sup porters hebben zich dit seizoen geen wedstrijd verveeld." „Met Bruggink, Bosvelt en Bos man werden we een keer derde in de competitie, maar toch is dit de best voetballende ploeg waarin ik heb gespeeld. Het is soms echt ge weldig wat de jongens laten zien. Dat het zo goed gaat, ligt ook niet alleen aan de trainers. Zij reiken het aan, wij pakken het op." „Tegen AZ hebben we dit seizoen twee keer goed gespeeld, dus we hebben zeker kansen. Ze hebben in een week tijd twee prijzen verlo ren. Hoe werkt dat door in de kop pies? Dat vraag ik me af In voetbal is niets onmogelijk, we gaan er al les aan doen om de voorronde van de Champions League te halen. En dit is nog niet het einddoel, we willen doorgroeien als club." ROTTERDAM „We staan erbij als een stelletje Don Leo is in zijn element. Gisteren gaf hij voor Expres verkeerd fluiten, de spelers gek maken, dooien", schreeuwt voetbaltrainer Leo Beenhak- het eerst en plein public een training aan het Beenhakker zet de trucendoos wijd open. Feye- ker over Feyenoords jeugdcomplex Varkenoord. zwalkende Feyenoord. Er zijn veel camera's en er noord wordt op scherp gezet voor de play-offs te- „We zijn begonnen hoor." is flink wat publiek. gen FC Groningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42