Zeeland GS steunen plan centrum dropouts Automobilist vecht vonnis ongeluk Kasteelweg Nieuwdorp aan Uitbater voor Zeeuws Museumcafé GOOD Audi pzc Woensdag 9 mei 2007 33 Provincie staat achter centrum vroegtijdige schoolverlaters. door Ab van der Sluis middelburg - De provincie Zee land steunt het plan voor een cen trum voor vroegtijdige schoolverla ters (zogenaamde dropouts) in het Zilveren Schor te Arnemuiden. De initiatiefnemer, ROC Zeeland, krijgt een subsidie van maximaal 73.000 euro. Gedeputeerde Staten hebben dat gisteren besloten. De eerste groep deelnemers wordt in september dit jaar of uiterlijk vol gend jaar verwacht. De Gouden Slikke moet een cen trum worden waar de dropouts (in de leeftijd van 15 tot 22 jaar) on der begeleiding van onder ande ren psychologen aan eeh nieuwe toekomst kunnen werken. In het In het Zilveren Schor bij Arne- muiden moeten jongeren 24 uur kunnen leven, werken en leren. Het doel is dat zij hun eigen le ven weer op de rails krijgen. centrum moeten jongeren 24 uur per dag kunnen leven, leren en werken. De jongeren krijgen de kans om - op eigen initiatief - op een andere manier te werken aan hun toekomst. Eén van de belang rijkste criteria voor toelating is het feit dat zij zelf de verantwoordelijk heid willen nemen voor hun le ven en dat zij gemotiveerd zijn om hun doen en laten weer op de rails te krijgen. De provincie Zeeland verwacht dat voor de Gouden Slikke een in vestering nodig is van 4,3 miljoen euro. Wie dat geld moet ophoes ten, is nog niet bekend. De 73.000 euro van de provincie is bedoeld om een businessplan te laten op stellen. Met dat plan kan het ROC Zeeland op zoek naar mogelijke fi- nancierders. Inmiddels is wel dui delijk dat diverse ministeries geïn teresseerd zijn in het Zeeuwse plan. GS stellen dat Zeeland met de Gou den Slikke 'een uniek concept' in huis heeft. Jongeren met ernstige problemen kunnen dan in eigen huis ondersteund worden. Verdachte spreekt van stapvoets rijden en dikke rookwolk. door Niels Juist DEN haag - Een veertigjarige man uit Nieuwdorp vindt dat hij ten onrechte is veroordeeld voor de schuld aan een ernstig auto-onge luk op de Kasteelweg in zijn woon plaats. Dat bleek gisteren bij het ge rechtshof in Den Haag waar de man het vonnis aanvocht. De verdachte werd vorig jaar door de politierechter in Middelburg tot 150 uur werkstraf en een half jaar rijontzegging veroordeeld, omdat hij vorig jaar op nieuwjaarsnacht Baarends en Bak Catering verzorgt eten en drinken in museum. door Maurits Sep middelburg - Als het vernieuwde Zeeuws Museum op 5 juni open gaat, kan er ook gegeten en gedron ken worden. Het Museumcafé wordt uitgebaat door Baarends en Bak Catering uit Vlissingen. Het contract is gisteren ondertekend. Fia de Pree gaat het café dagelijks een man aanreed die op de Kasteel weg vuurwerk aan het afsteken was. Maar volgens de verdachte had hij het slachtoffer onmogelijk kunnen ontwijken, omdat die mid den op weg stond. De verdachte kwam vlak na mid dernacht net van huis en reed naar eigen zeggen heel langzaam over de weg. Omdat er overal vuur werk werd afgestoken, reed hij op een gegeven moment een dikke rookwolk in. Volgens de automobi list reed hij op dat moment stap voets. Plotseling dook er voor zijn wagen een man op die een Chine se rol aan het ontsteken was. De auto van de verdachte schepte het slachtoffer, dat een paar meter ver- runnen. Gezond en vernieuwend, zijn de woorden die zij gebruikt om de lunchkaart te omschrijven. Het Zeeuws Museumcafé beschikt over een bescheiden keuken; zon der gaspitten en frituur, maar met voldoende voorzieningen voor het serveren van huisgemaakt gebak, belegde broodjes, maaltijdsalades, soepen en hartige taarten. Het café beschikt over pakweg vijf tig zitplaatsen in het restaurantge deelte. Volgens De Pree komen daar nog eens tachtig plaatsen bij derop met een smak op de weg te recht kwam. Later in het zieken huis bleek het slachtoffer ernstig letsel te hebben opgelopen: hij had een longkneuzing, een sche delbreuk, gebroken ribben en her senletsel. Volgens de aanklaagster bij het hof had de verdachte moeten stoppen op het moment dat hij de rook wolk voor zich zag opdoemen. Ook rekende ze de man aan dat hij op het moment van het onge luk een te hoog alcoholpromillage in zijn bloed had. Daarom eiste de aanklaagster dezelfde straf als door de politierechter was opgelegd. Het hof doet over twee weken uit spraak. op het terras. Dat komt onder de bomen op het Abdijplein. Het café wordt ingericht met een counter voor een zelfbediening. Daarvoor komt ook een grote tafel voor een snelle kop koffie. Het Zeeuws Museumcafé is geo pend als het museum open is. In de zomer wordt ook geprobeerd om op enkele dagen tot acht uur 's avonds open te blijven. Boven dien is het mogelijk het café bui ten museumtijden om te bespre ken voor recepties. Audi A6. Zakenauto van het Jaar. De succesvolle Audi A6 oogst alom lof en waardering. In Nederland koos de vakjury van Automobiel Management de Audi A6 tot Zakenauto van het Jaar 2006, terwijl lezers van Autoweek de Audi A6 de Tevredenheidstrofee in de executive klasse toekenden. In Duitsland riepen vijftien miljoen ADAC-leden de Audi A6 uit tot Auto van het Jaar 2005, beloonde Auto Bild de Audi A6 met zijn prestigieuze A1 Award en kozen lezers van Auto Zeitung de Audi A6 als beste auto in de premium klasse. Zowel zakelijk als privé zorgt de Audi A6 voor optimale prestaties. Voor iedereen die de winnende klasse van de Audi A6 graag zelf wil ervaren, hebben we de speciale 'Zakenauto van het Jaar' uitvoering met onder andere lederen bekleding, CD-Navigatiesysteem en 17-inch lichtmetalen velgen voorde meerprijs van 2.995,-. Kijk voor meer informatie op www.audi.nl Dit aanbod geldt tot 30 juni 2007. U least al een Audi A6 2.0 TFSI via Audi Leasing vanaf 879,- per maand op basis van full operational lease 48 mnd/20.000 km per jaar excl. brandstof/excl. BTW. Brandstofverbruik volgens 1999/100/EG: gemiddeld 6,3 - 13.4 liter/100 km (1 op 7,5 -15,8), C02-emissie 169 - 319 g/km. Voorsprong door techniek www.audi.nl Autobedrijf Van Strien Pearyweg 13-15 4462 GT Goes Telefoon: 0113-27 57 01 Auto Poppe Gildeweg 22 4383 NK Vlissingen Telefoon: 0118-42 40 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35