Zeeland Z PZC 25 Koel debat over sloopplannen 10 ackpot 8,3 miljoen WALCHEREN 33 Uitstel fietspad Abeelseweg Des(s)ert Midgetgolfbaan Vlissingen failliet Wibi Soerjadi hoogtepunt voor podium Ter Reede Kinderboerderijen populair als vermaak voor jong gezin Steun provincie voor centrum vroegtijdige schoolverlaters Woensdag 9 mei 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Vlissingse raadsleden worstelen met prestatieafspraken. door Wendy van den Hurk vlissingen - De emoties die de sloopplannen van de gemeente Vlissingen en woningcorporatie l'Escaut losmaken onder de Vlis singse bevolking, lijken bij raadsle den vooralsnog niet te leven. Die worstelen met de prestatieafspra ken, bleek gisteravond tijdens de commissievergadering. Als het aan de gemeente Vlissin gen en l'Escaut ligt, worden de ko mende jaren 576 sociale huurwo ningen geruimd voor nieuwbouw. Bewoners staan op hun achterste benen: veel van hen willen hele maal niet weg. En bovendien: waar ze naartoe gaan, wanneer en wat dat gaat kosten is nog niet be sloten. Eind mei bepaalt de raad of ze ak koord gaat met de sloopplannen, of niet. Raadsleden leken zich gis teravond vooral technisch voor te bereiden op dat besluit. Zoals de Christenunie, die wilde weten hoeveel van de huizen die zijn ge nomineerd voor sloop, leeg staan. Geen, bleek uit het antwoord van wethouder Tineke Verhage. Ster ker nog, zei de SP, sommige bewo ners waren aan het trokken de hui zen in toen de sloopbrief op de deurmat viel. Die opmerking was het enige sprankje emotie dat de hele avond te bespeuren viel. Iedereen zocht naar gaten in het plan. Faliekant tegen de sloopplan nen leken vooralsnog alleen de 'al- lerlinksten'. De PvdA is verdeeld, Het verwachte felle debat over de voorgenomen sloop van huur woningen in Vlissingen bleef gis teravond uit. De fracties zijn er nog lang niet uit. zelfs na haar sloopdebat van maan dagavond. De fractie had vooral vragen aan haar eigen wethouder. Bijvoorbeeld of de raad amende menten, dus wijzigingen op het collegevoorstel, mag aanvoeren. En op welke gronden een sloopver gunning geweigerd mag worden. Bovendien, voegde Beppie Bruin- ooge toe, hoeveel mensen staan er eigenlijk op een wachtlijst voor een goedkope huurwoning? "Ik heb sterk het vermoeden dat l'Es caut dat aantal bagatelliseert." Dat wantrouwen koesterden ook de SP en GroenLinks. Kritiek van uit de meer rechtse hoek klonk op de communicatie met de bevol king. Die verdient geen schoon heidsprijs, oordeelde Cock Kapaan van de RPCU. Maar als we dat pro bleem goed in de oren knopen, ge loofde WD'er Tobias Meijers, krij gen we alles voor elkaar. „Want ei genlijk zijn we er met zijn allen best van overtuigd dat er prestatie afspraken moeten komen." Natuurlijk, verweerde het CDA, maar dan wel mét bouwplannen. Waarmee Rijnco-Ian Suurmond een verwijzing maakte naar de nog altijd kale Bonedijke-vlakte. Het échte debat volgt ongetwijfeld tijdens de raadsvergadering. u heeft nog maar 1 dag om een Staatslot te kopen! trekking Staatsloterij middelburg - Het fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelseweg in Middelburg wordt later aange legd. Het geld is nodig voor andere verkeersprojecten in de stad. Het fietspad - vanaf de brandweer kazerne langs de Vlissingse Water gang naar de Abeelseweg en de toekomstige sportboulevard - had in 2008 klaar moeten zijn. Het col lege van B en W heeft besloten de aanleg een jaar uit te stellen. Dat is een gevolg van de aanleg van een linksafstrook op de Blau- wedijk en een brug langs de Schroebrug voor voetgangers. Bei de kosten flink wat geld. De ge meente spreekt daarvoor de potjes aan die eigenlijk bedoeld waren voor de verkeerswerkgroepen. Daarin zit 100.000 euro per jaar. Die groepen - bewoners van de di verse wijken - kunnen voorstellen doen voor verbetering van de ver keersveiligheid. De komende twee jaar is geen geld beschikbaar voor de verkeerswerkgroepen. Als goed- makertje mogen zij de 85.000 euro gebruiken van het fietspad. In 2009 moeten zij dat 'terugbetalen'. Tip? redactie@pzc.nl Het valt niet mee. Een Engelse is dezer dagen op bezoek bij een Zuid-Bevelands gezin. In het ka der van een uitwisseling tussen middelbare scholen. Zoon is naar Engeland, een Engels, meisje heeft zijn plaats ingenomen. En wat doet ze? Ze praat uitsluitend Engels. Aan de eettafel mag daarom al leen nog maar Engels worden ge sproken, zo verordonneert de vrouw des huizes. Dat komt wel zo gastvrij over. De Hollandse maaltijd met snij bonen, aardappeltjes en een stuk je vlees zit erop. De vrouw des huizes wil haar beste beentje voorzetten. „Would you like to make the desert?", klinkt het uit nodigend richting de gaste. Zij gaat - keurig opgevoed - zonder iets te zeggen aan de slag, met het dessert. vlissingen - Voorlopig kan er niet meer gemidgetgolfd worden bij de Golfbaan in Vlissingen. Het park met bijbehorend restaurant aan de Van Woèlderenlaan is door de Middelburgse rechtbank failliet ver klaard. Volgens curator M. van Bo ven, die voor de rechtbank zoekt naar de oorzaak van het faillisse ment, ging het langzaam bergaf waarts met het bedrijf. „De exploi tant en zijn compagnon gingen een tijd terug uit elkaar. Dat is niet zonder gebakkelei gebleven. En in zijn eentje heeft hij het hoofd niet boven water weten te houden." De Golfbaan is gesloten. Eigenaar Van Garderen 8c Dekker wil het huurcontract opzeggen; de curator zoekt via makelaars naar een nieu we huurder. „Het is natuurlijk het mooist voor de crediteuren als wij het bedrijf kunnen verkopen." Er is geen personeel op straat ko men te staan; dat kwam op het laatst van uitzendbureaus. VLISSINGEN - Zo'n 450 mensen genoten gisteren in het Vlissingse verzorgingshuis Ter Reede van een concert van pianist Wibi Soerjadi. Het was dus 'volle bak'. Anderhalf uur lang concerteerde hij in het Atrium, dat inmiddels een bijzondere plek als concertpodium in de stad heeft verwor ven. Elke zondagmiddag vinden er concerten plaats, maar ook op andere dagen treden solisten en gezelschappen op. Op het programma staan bijvoorbeeld nog het Kuiperspoort Orkest (15 mei) en de Goese Operettevereniging (18 mei). Een musicus van grotere naam en faam dan Wibi Soerjadi was er echter nog niet. „Een hoogtepunt in de programmering", oordeelt Jaap Berrevoets van Stichting Ter Reede. foto Ruben Oreel 3ti Tik 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27