Plan voor camera's bij grensovergangen VANDAAG MOEDERDAG Op de Waddenzee voor een visserijtje 2 en 3 Mecom doet bod op Wegener Open dag zaterdag 12 mei Proef gratis OV voor ouderen KRAS.NL 15% extra korting op alles* Vandaag tot 21.00 uur Woensdag 9 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 109 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 HET WEER: Buien Ouderen-pc is een gat in de markt Terneuzen piekert over gedoogbeleid HARLINCEN - Tegen de zestig schepen van vooral Zeeuwse mosselkwekers zijn gisterochtend aan de slag gegaan op de westelijke Waddenzee. „Voor een visserijtje", zoals Wim Schot uit Zierikzee meldde. „Het is geen fraai weer, windkracht zes a zeven, maar wel visbaar." Te vissen valt er de komende twee, drie weken 18,6 miljoen kilo halfwasmosselen (van de zaadval in 2005) en 1,8 miljoen kilo mosselzaad. De vangst gaat naar kweekpercelen op de Waddenzee, waar het kan uitgroeien tot consumptierijpe mosselen. Op percelen in de Waddenzee ligt nog een aardige voorraad mosselen voor het nieuwe mossel seizoen, dat in juli begint. Hans van Geesbergen van de mos selsector verwacht een betere start dan in 2006. „Dat jaar ver geet ik liever." Zeeuwse mosselen kwamen in 2006 vooral uit de minder groeizame Oosterschelde en ze hadden eerst last van de kou in het voorjaar en later van de hitte, foto Gert Gort apeldoorn - De Britse Mecom Group PLC heeft gisteren rond achthonderd miljoen euro gebo den voor de overname van de Ko ninklijke Wegener NV, uitgever van regionale kranten in Neder land, waaronder de PZC. Mecom biedt per aandeel 17,70 eu ro cash, of 18 euro in aandelen Me com, zo maakten Mecom en Weg ener in een gezamenlijke verkla ring bekend. De groep van David Montgomery heeft belangen in Noorwegen, Denemarken, Neder land (De Limburger en Limburgs Dagblad), Duitsland, Polen, Zwe den en Oekraïne. De Nederlandse Mededingingsautoriteit zegt geen problemen te zien bij de overna me. Met de overname zou Mecom twee derde van de regionale dag bladenmarkt in handen krijgen. pagina 12 en 13: regionale dagbla den in Britse handen Marechaussee wil bij grensovergangen kentekens registreren. hazeldonk - De marechaussee wil dat er bij de grensovergangen ca mera's komen die de kentekens van auto's registreren. De dienst is erg tevreden over een 1,8 miljoen euro kostende proef die de afgelo pen twee jaar bij grensovergang Hazeldonk is uitgevoerd. De camera's hingen daar aan het viaduct vlak voor de grens en film den 24 uur per dag auto's die Ne derland binnenkwamen of verlie- van 13.00 tot 17.00 uur Grontmij Middelburg Ontdek de veelzijdigheid van Grontmij Grontmij Segeerssmgel 6 4331 LG Middelburg www.grontmij.nl planning connecting respecting the future Het ging de marechaussee daarbij vooral om de kentekens. Speciale software kan die kentekens lezen en zo bekijken uit welk land een auto komt. De marechaussee wil dat soort gegevens gebruiken voor het opsporen van illegale immigra tie. „Uit de gegevens van de proef bij Hazeldonk blijkt dat er op vrij dagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur erg veel Engelsen Nederland inrijden. Met dat soort gegevens kun je dan verder gaan onderzoe ken", zegt marechaussee-woord- voerster Mascha Gelauf. Tot nu toe baseerde de dienst zich vooral op waarnemingen van de ei gen motorrijders. Maar digitale analyses moeten een steeds grote re rol gaan spelen. „Het ministerie van justitie bekijkt hoe we het ca meratoezicht wettelijk gezien kun nen gaan uitvoeren", aldus Gelauf Voor de proef was goedkeuring verleend door het College Bescher ming Persoonsgegevens (CBP). Om de camera's permanent op te hangen, is opnieuw toestemming nodig. Burgerrechtenorganisaties maken zich druk om dit soort pro jecten. Zij zijn vooral bezorgd over hoe lang de opgeslagen gegevens worden bewaard en wie die mag bekijken. Volgens de marechaus see hebben alleen de eigen ana- lysten toegang tot de gegevens. Rotterdam - In vier gebieden ko men experimenten met gratis openbaar vervoer in de daluren voor 65-plussers. Het gaat om proe ven in Rotterdam, de regio Arn Op veler verzoek! Onze vakantiebunga lows zijn werkelijk niet aan te slepen. Speciaal voor u heeft KRAS extra bunga lows in Duitsland ingekocht, tegen specta culaire prijzen! Een 4-daags verblijf boekt u nu al vanaf slechts 42! VAKANTIEPARK COCHEM U verblijft in een 2- tot 6-persoonsbungalow in vakantiepark Cochem. De bungalows zijn voorzien van keuken, woonkamer en terras met tuinmeubilair. In het park heeft u gratis toegang tot het overdekte zwembad. 4 dagen 5 dagen 8 dagen Mei - v.a.€ 42 Juni v.a.€46 v.a.€ 45 v.a.€ 75 Juli v.a.€79 v.a.€ 65 v.a.€ 131 Aug. v.a.€65 v.a.€ 77 v.a,€l00 Reisnummer AUTO 17.767, zie www.kras.nl/17767 waarom zou je verder zoeken boek online J st. of bel 0900 - 9697 iflr Gevangenis dood gedetineerde verweten heerhugowaard - Een gedetineer de die vast zat omdat hij opdracht zou hebben gegeven tot de liquida tie van zijn zwager, is maandag avond overleden in zijn cel. Dat ge beurde in de gevangenis Zuyder- bosch in Heerhugowaard. De advo caten van de man hebben aangifte gedaan tegen de artsen en de direc tie van de inrichting wegens dood door schuld. Volgens medegevangenen had de gevangene al dagen lichamelijke klachten, maar werden die niet se rieus genomen door de medische dienst. Leeftijdsgrens drankverkoop is zinloos reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 en 36 Postcode Loterij probeert mensen gek te maken hem-Nijmegen, Parkstad Limburg en de kop van Noord-Holland. De experimenten lopen van juni tot het einde van dit jaar, in Rotter dam wordt in juli begonnen. eens g 64% Zie pagina 10 36% EN <J— Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Menin gen: 10 en 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 34; Agenda: 35; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I Bij HEMA tenminste. Want daar krijg je alleen vandaag 15% extra korting op het hele assortiment! Dus mama mag gerust mee. En wordt het vandaag laat op school of op de zaak, dat maakt niet uit. We zijn namelijk vanavond tot 21.00 uur open. Uitgezonderd felecomartikelen, folo ontwikkelservice, boeker LJ ET n/I J\ gordijnmaak-service, cadeaukaarten en Lekker Weg I «f 1/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1