Economie Simpc gat in markt voor Zeelandnet Animo voor internetbellen via telecomconcern KPN neemt fors af Roparco Unlimited: Grenzeloos sparen met 3,5% rente.* Nu met bonus- rente! n n. f\ i YOljniQUE ROBcCO NMa verwacht vertraging bij fusie Essent met Nuon Wij geven u de helft cadeau! pzc Woensdag 9 mei 2007 1 5 Computer zonder toeters en bellen biedt mail en internet. door Jeffrey Kutterink hulst - Elke ochtend kijkt me- I vrouw E. Stolte uit Hulst (93) of er e-mail is. „Ook zoek ik of er nieu we boeken en films zijn en regel ik mijn bankzaken via internet." Een makkie met de Simpc die speciaal is gemaakt voor ouderen. Zeeland- net heeft er binnen enkele maan den al een paar honderd verkocht. „E-mailen met mijn kinderen en kleinkinderen is het belangrijkste wat ik met de pc doe", vertelt me vrouw Stolte. „Ik bel veel minder. E-mailen is directer. Zodra ik een mail heb, geef ik gelijk antwoord. Dat zou ik met een brief niet doen." Behalve e-mailen regelt mevrouw Stolte tegenwoordig ook haar geld zaken elektronisch. „Je hebt geen envelop nodig, hoeft niet naar de post te lopen. En als ik een bood schap heb gedaan, is het geregeld." Voor de aanschaf heeft ze een cur sus gevolgd bij het regionaal oplei- dings centrum. „Ik begin het nu goed onder de knie te krijgen." Ze gebruikt ervoor de Simpc. Een computer zonder toeters en bellen en ontwikkeld door Simpc in Am sterdam. Mensen kunnen ermee internetten, e-mailen, digitale fo to-albums beheren, chatten, bel len, tekstverwerken en spelletjes doen. In tegenstelling tot 'gewone' pc's is hij simpel in gebruik. Zee landnet verkoopt de computer sinds november met succes. Het apparaat hangt via Zeelandnet aan internet. Zo kan de computer van afstand worden voorzien van de 'E-mailen met mijn (klein)kinderen is het belangrijkste wat ik doe' nieuwste programma's om virus sen en ongewenste reclame-mail (spam) tegen te gaan. De pc is daardoor zo veilig als mogelijk. Be standen worden niet op de eigen computer opgeslagen, maar gaan via internet naar een centrale op slagruimte. Beperkter dan een ei gen harde schijf, maar er wordt wel elke dag een kopie van ge maakt. Mensen hoeven niet bang te zijn om brieven of mails kwijt te raken. Aan de voordelen van eenvoud, kleven ook nadelen. De Simpc is een stuk beperkter dan een gewo ne pc. Zelf programma's er op zet ten kan bijvoorbeeld niet. „Als je de Simpc aanzet, zie je op het scherm wat je ermee kunt doen", vertelt Lisette Bron van Zeeland net. Er verschijnen onderaan het scherm een aantal grote knoppen. „Daarmee kies je of je bijvoor beeld wilt mailen, internetten of telebankieren. Meer dan je ziet kun je er niet mee." Wie de pc via Zeelandnet koopt, is verplicht een abonnement bij de Zeeuwse provi der af te sluiten. Het apparaat, de installatie en een cursus kosten 750 euro. Per maand komen daar de kosten voor internet (22,95) en onderhoud (10) bij. Zeelandnet heeft al honderden Simpc's ver kocht. „Vooral aan ouderen." Toch aarzelen veel mensen nog. „Ze wil len niet alleen een folder, maar de pc ook in werking zien." Dat kan op 14 mei in gemeen schapshuis De Warande (Sint Jan steen), op 15 mei in het Atrium in Ter Reede (Vlissingen), op 22 mei in het Grand Café Buitenrust (Mid delburg) en op 24 mei bij Zeeland- net (Kamperland). Minder winst voor telecombedrijf in eerste kwartaal. den haag - Het animo voor inter netbellen via KPN is fors afgeno men. In het eerste kwartaal meld den zich 133.000 klanten. In de laatste drie maanden van vorig jaar kozen nog 247.000 mensen het goedkopere alternatief voor een vaste telefoonlijn. Het telecom bedrijf zette in februari de reclame voor de door problemen geteister de dienst op een laag pitje. Ongeveer 650.000 Nederlanders bellen met KPN via het internet. De plotselinge groei van het aantal klanten vorig jaar leidde tot veel problemen en klachten van gebrui kers. KPN besloot hierop minder reclame te maken, meer monteurs in te zetten en de klantenservice uit te breiden. Het abonneebestand van het vaste net kromp in het afgelopen kwar taal met 240.000 tegen 130.000 in het voorgaande kwartaal. KPN kampt al lang met een afname van het aantal vaste lijnen sinds de ka belbedrijven zich aan telefonie waagden. KPN hoopt met het aan bieden van het goedkopere inter netbellen zijn klantenbestand op peil te houden. In Nederland sloot KPN 102.000 nieuwe mobiele bellers aan. Daar mee kwam dit klantenbestand uit op 8,7 miljoen, een stijging van bijna acht procent. De groei kwam KPN zag de nettowinst zakken van 384 miljoen naar 313 miljoen euro. Zo'n 650.000 Nederlanders bel len met KPN via internet. De plotselinge groei van het aantal klanten vorig jaar leidde tot veel klachten van gebruikers. Wie z'n vermogen grenzeloos wil laten groeien, kiest voor Roparco Unlimited (voor vermogens vanaf EUR 25.000). Met een spaarrente van 3,5%* en zonder beperkingen. Dus geen verplichte periodieke inleg, geen looptijden en geen inschrijfprocedures. En ook geen opnamekosten of andere barrières die uw vermogensgroei zouden kunnen belemmeren. Als u snel ongelimiteerd wilt profiteren, opent u vandaag nog een rekening. Bel 0800 - 8010 of kijk op www.robeco.nl Variabele rente op jaarbasis. Inclusief 0,3% bonusrente, geldig tot 7 augustus 2007. Vraag naar de voorwaarden. Younique van Robeco is een handelsnaam van Robeco Direct N.V., Rotterdam. Robeco Direct N.V, is als bank geregistreerd bij De Nederlandsche Bank N.V. en als effecteninstelling bij de Autoriteit Financiële Markten, beide te Amsterdam (handelsregisternummer 24257977). voor rekening van de zakelijke bel lers. Het aantal consumenten dat ge bruik maakte van de oudste Neder landse aanbieder van mobiele tele fonie bleef stabiel op 5,9 miljoen. De winst van KPN daalde in het eerste kwartaal van 384 miljoen naar 313 miljoen euro. De omzet daalde van drie miljard naar 2,92 miljard euro en lag daarmee iets onder de verwachtingen van ana listen. In Nederland krompen de opbrengsten met 2,5 procent. Bui tenlandse activiteiten brachten ze ven procent extra op. KPN schreef 76 miljoen euro af op het netwerk van het overgenomen Telfort én de daarbij behorende li centies. Volgens het telecombedrijf was dit de belangrijkste reden voor de da ling van het bedrijfsresultaat met 97 miljoen euro tot 537 miljoen eu ro. en er zijn niet zo gek veel spelers op die markt. Het is een zaak waar we echt goed naar moeten kijken", zei Kalbfleisch gisteren bij de pre sentatie van het jaarverslag. Het NMa deelde mee dat het aan tal fusies, samenwerkingsverban den en overnames vorig jaar met 69 procent is gestegen tot 135. Het aantal meldingen over overtredin gen van de Mededingingswet is vo rig jaar met 36 procent afgenomen tot 112 afgeronde klachten. den haag - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) denkt meer tijd nodig te hebben om de fusie van Essent en Nuon te beoor delen. In dat geval kunnen beide energiebedrijven de fusie niet, zo als gepland, deze zomer voorleg gen aan hun aandeelhouders. NMa-bestuursvoorzitter P. Kal bfleisch verwacht dat er over zes maanden een beslissing wordt ge nomen over de fusie. „Nuon en Es sent zijn twee hele grote spelers Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Unilever weert graatmagere modellen rotterdam - Graatmagere model len zijn bij de levensmiddelenpro ducent Unilever niet langer wel kom. Wel blijft het bedrijf zijn marketingpijlen richten op kinde ren in de leeftijd tussen de zes en elf jaar, maar dan met producten die zijn voorzien van het logo: 'ik kies bewust'. Dat maakte de onder neming gisteren bekend. Volgens een woordvoerster wil het bedrijf geen types in reclame meer gebrui ken met een figuur dat voor ande re mensen niet haalbaar is. Arcadis profiteert van overheidsbudget VS arnhem - Ingenieurs- en adviesbu reau Arcadis heeft weinig last van de stagnerende Amerikaanse eco nomie. Volgens topman H. Noy is het bedrijf vooral aangewezen op de hoge Amerikaanse overheids budgetten. Arcadis haalt de helft van de totale omzet uit dit land en kreeg begin dit jaar een opdracht binnen voor kustbescherming bij New Orleans. De nettowinst in het eerste kwar taal steeg met 28 procent naar 12 miljoen euro. De omzet groeide met 16 procent tot 332 miljoen. BAM: Geen nieuwe tegenvallers Duitsland bunnik - Het forensisch onderzoek van bouwbedrijf BAM in Duits land heeft geen nieuwe boekhoud- problemen aan het licht gebracht. Dat liet het bedrijf gisteren weten. Vorig najaar werden grote verlie zen geleden bij een Duitse dochter van BAM, Wayss Freytag Schlüs- selfertigbau. Projectmanagers ga ven daar een verkeerde voorstel ling van opbrengsten Uit orders. BAM moest daardoor in novem ber beleggers waarschuwen voor een fors lagere winst in 2006. Londen is duurste stad ter wereld londen - Onroerend goed is ner gens zo duur als in Londen. De kostprijs van een vierkante meter is 3380 euro. Monaco is goed voor een tweede plaats met 3320 euro. Dat blijkt uit onderzoek van de Britse bank Citi Private Bank en Knight Frank, een adviesbureau op het gebied van on roerend goed. De onderzoekers hebben zeventig toplocaties onder de loep geno men, waarvan New York op de derde plaats terechtkwam en Hongkong op de vierde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15