Zeeland -Zeeuw legt waterkant vast Schadeclaim eigenaar Aldi-terrein lijkt kansloos BI Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! m m Bp Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN SPZC Dinsdag 8 mei 2007 27 door Maarten Bakker den haag - De schadeclaim die de eigenaar van het Aldi-terrein aan de Grevelingenstraat in Zierikzee tegen de gemeente Schouwen-Dui- veland heeft ingediend, lijkt bij de Raad van State geen kans te ma ken. De vastgoedondernemer meent recht te hebben op een geld som omdat de gemeente niet toe staat dat op het terrein een mega- supermarkt komt. In de oude be stemmingsplannen voor de Greve lingenstraat werd nog de mogelijk heid opengelaten voor een forse uitbreiding van het winkelopper vlak. In het recente plan heeft de gemeente die ruimte echter inge perkt tot de afmetingen van de huidige Aldi. Vastgoedonderneming Chassey BV uit Veere voelde zich bekocht, en eiste van de gemeente een scha devergoeding, zonder een exact be drag te noemen. De rechtbank in Middelburg stelde het bedrijf in het gelijk. Bij de behandeling, giste ren, van het hoger beroep van de gemeente bij de RvS, toonde het rechtscollege zich niet onder de in druk van de schadeclaim. Volgens rechter Loeb had de onderneming verzuimd om haar vordering goed te onderbouwen. Een schade-expert van Schou- wen-Duiveland had berekend dat in de regio geen behoefte is aan een grote supermarkt. AI had de gemeente in het bestemmingsplan toestemming gegeven voor een grote vestiging, dan zou Chassey BV er geen huurder voor gevon den hebben. Daarom leed het be drijf volgens hem geen schade door het besluit geen grote super markt op de lokatie te accepteren. De woordvoerder van Chassey BV bestreed die conclusie gisteren. Muziekfestival onder de nieuwe windmolens neeltje jans - 'Blaasmuziek voor Windturbines' is het motto van Windfestival Prettig WIEK-end. Drie muziekkorpsen uit de ge meente Veere maken op zaterdag 26 mei muziek op Neeltje lans. Het festival vindt plaats in ver band met de opening van de nieu we windturbines op de Ooster- scheldekering. Brassband Crescen do, Veere's Genoegen en de boe- renkapel van EMM zijn tussen 12.00 en 15.00 uur te beluisteren. Zie ook: www.e-connection.nl. Rommelmarkt voor Bulgaarse Plovdiv sirjansland - De werkgroep Plov div en de zondagsschool van de hervormde gemeente in Sirjans- land houden zaterdag een grote rommelmarkt en verkoping in de CZAV-loods aan de Lageweg. De opbrengst van de dag is bestemd voor partnergemeente Plovdiv in Bulgarije en voor de adoptiekinde ren van de zondagschool. De ver koping duurt van 9.00 tot 14.00 uur. Ook voor kinderen zijn er leu ke dingen te doen. Longspecialisten in ziekenhuis Dirksland dirksland - Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirksland start in september met longgenees- kunde. Op termijn komen er twee longartsen te werken, die spreek uur houden in zowel Dirksland als Hellevoetsluis. De stap past in de groeistrategie van het ziekenhuis. Afgelopen ja ren groeide het aantal specialisten er sterk. Met de komst van de nieu we tak heeft het hospitaal straks al le basisspecialismen in huis. Nacht van Zaamslag meer in het donker zaamslag - De 38e editie van de autokaartleesrit de Nacht van Zaamslag wordt komend weekein de echt bijna helemaal in het don ker verreden. De organiserende au tosportclub Zevac heeft het start- tijdstip zaterdag 12 mei verlaat van 18.00 naar 20.00 uur. De kritiek was dat de rit te veel bij daglicht werd verreden. Deelname is moge lijk in een wedstrijd- en tourklas se. Inschrijven kan vanaf 17.00 uur in steakhouse The Beefhunter. Genezingsdienst met evangelist Jan Zijlstra middelburg - De evangelist Jan Zijlstra houdt vrijdag 11 mei een genezingsdienst in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Zijlstra trekt sinds 1998 door het land met reddings- en genezingsdiensten. De bijeenkomst van vrijdag wordt georganiseerd door de Nieuw Le ven Gemeente in Middelburg. De dienst begint om 19.30 uur. Toe gang is gratis. www.levensstroom.nl Nu 135 tabletten van €53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk r j R&.J g té. &W Krachtige prostaatformule met vitaminen ÉS en antioxidanten www.derodepilaren.nl Sft»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89