Steun voor centrumplan Oostburg Waterschap pakt 3000 kilometer berm aan \v Lekker blijven slapen? Nectarkroeg bij watertoren Axel stelt natuurverschijnselen vast SUPERAANBIEDING! Rondleiding in museum als beloning voor vertaalwerk Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 Telefoon 01 14-319200 4567 CV Clinge Fax 01 1 4-3 1 4426 ahr i j kse zeel and net.n 1 ZPZC Dinsdag 8 mei 2007 29 Ondernemers bezorgd omdat gemeente Sluis aan de zijlijn staat. door Frank van Cooten OOSTBURG - Het centrumplan voor Oostburg wordt breed gedragen. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis trekt deze conclusie uit de inspraakreacties op het plan. Al leen de eigenaar van de Aldi wei gert zijn zaak te verhuizen. Het college ziet in de zeven inge diende reacties geen aanleiding het centrumplan bij te stellen of te wijzigen. Ondernemers en ontwik kelaars krijgen in het plan de ruim te om binnen de spelregels van het centrumplan te werken aan een nieuw en fris centrum. De ge meente zelf bouwt en sloopt niets, het zijn de ondernemers die het moeten doen. Het college vindt het daarom op merkelijk dat de Vereniging Onder nemend Oostburg bezorgd is over dit uitgangspunt. Als de aanzet tot ontwikkelingen alleen van particu liere beleggers moet komen, vreest de vereniging voor het realiteitsge halte van het plan. Het college benadrukt dat de rol van de gemeente alleen voorwaar- descheppend is. „Als het op con creet investeren aankomt, dient de De eigenaar van de Aldi in Oost- burg wil zijn zaak niet verhuizen naar een andere plek in het cen trum. De gemeente vindt de par keerproblemen echter te groot. gemeente gelet op de huidige fi nanciële postitie haar beurt voor bij te laten gaan." Opvallende elementen zijn de mo gelijke verhuizing van de Aldi van de Callenfelstraat naar de hoek Ledelplein/Langestraat en de bouw van behoorlijk wat wonin gen, eventueel in combinatie met winkels. De eigenaar van de Aldi wil niet verhuizen. Belangenbehar tiger D. Doeze-lager pleit voor een parkeergarage bij de nieuwbouw van De Burght om mogelijke par keerproblemen bij de Aldi te voor komen. Voor het college staan de parkeer- en verkeersproblemen bij de Aldi echter vast. „De betiteling 'mogelijke parkeerproblemen' is een onderschatting van de proble matiek voor zowel de burgers, toe risten en bovenal de Aldi zelf" Met het algemeen belang in het achterhoofd pleit het college daar om toch voor een verhuizing van de supermarkt. De commissie ruimte behandelt het plan op dins dag 15 mei. Particulieren krijgen geen toestemming om zelf stuk te maaien. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maait het ko mend seizoen één of meerdere ke ren meer dan 3000 kilometer weg berm langs de waterschapswegen. Dat gebeurt in het belang van de verkeersveiligheid. In een jaar vinden drie maairon- des plaats. De belangrijkste ontslui tingswegen en kruispunten wor den zo nodig drie keer gemaaid. De overige bermen langs doorgaan de wegen worden tweemaal ge maaid, tijdens de voorjaars- en na jaarsbeurt. Bermen langs insteek- wegen, onverharde en semi-verhar- de wegen krijgen alleen een zomer- maaibeurt. Om voldoende uitzicht en zicht baarheid van obstakels te garande ren, wordt er langs wegen en fiets paden twee meter breed gemaaid. Bij kruispunten en onoverzichtelij ke bochten worden de wegber men over een lengte van vijftig meter over de volle breedte ge kortwiekt. Tijdens het maaien moeten regels van de Flora- en Faunawet in de gaten worden gehouden, zodat er geen bijzondere planten en dieren in het gedrang komen. Ook moet rekening worden gehou den met de verkeersveiligheid. Me de daarom krijgen particulieren geen toestemming om zelf een stukje berm op waterschapswegen te maaien. Twee straten in Ciinge een dag afgesloten CLINGE - De Molenstraat in Clinge is vrijdag 11 mei afgesloten voor het verkeer in verband met nood zakelijke reparaties aan het weg dek. Maandag 14 mei is de 's-Gra- venstraat ter hoogte van huisnum mer 203 afgesloten voor het door gaande verkeer. Dat gebeurt in ver band met de aanleg van een zebra pad. Markten met antiek en curiosa in Hulst hulst - De eerste in een reeks an tiek-, boeken- en curiosamarkten wordt zondag 20 mei gehouden in de binnenstad van Hulst. In ver band met de kermis is de markt op het Cornelis de Vosplein tegen de kerkmuur. De overige antiek markten zijn op 17 juni, 15 juli, 15 augustus, 25 en 26 augustus. De laatste is op 23 september. Cursus sponsoring in de sport in Clinge hulst - De gemeente Hulst houdt maandag 4 juni een cursus sport sponsoring. De cursus begint om 19.30 uur in de kantine van voetbalvereniging Clinge. Aanmelden kan bij Anne-Marie van Goethem, ambtenaar van de gemeente Hulst. Ze is te bereiken op 0114-389374. door Raymond de Frel AXEL - Axel is een attractie rijker. IVN Nederland, een vereniging voor natuur- en milieu-educatie, heeft bij de watertoren een zoge noemde nectarkroeg geplaatst. Het belangrijkste doel van dit pro ject is het vaststellen van het mo ment waarop jaarlijks terugkeren de verschijnselen in de natuur zich voordoen. Zo maken de nec- tarkroegen het bijvoorbeeld moge lijk om gedurende het hele jaar op een groot aantal plaatsen in Neder land een antwoord te krijgen op de vraag wanneer welke vlinder soorten rondvliegen en welke plan ten in bloei staan. Bezoekers wordt gevraagd hun waarnemingen te noteren. Onder delen van de kroeg in Axel zijn on der meer een vlindertuin, een nec- tarbar, bijenhotel, vlinderkast, weerstation en nectarrijke plan ten. De nectarkroeg wordt zater dag (de dag van de nationale vlin dertelling) officieel geopend om 14.00 uur. Populaire slaapformule Melatomatine nu verkrijgbaar in twee varianten Lekker slapen doe je met behulp van Melatomatine. Deze bekende tabletjes zijn nu verkrijgbaar bij in twee varianten. Melatomatine Pure bevordert de slaapbereidheid wanneer u vooral uw lichaam rust wilt gunnen. In stresssituaties en spannende tijden wordt Melatomatine Forte geadviseerd. Aan deze variant is magnesium toegevoegd met een ontspannende invloed op uw geest en spieren. Met welke variant u ook gaat slapen: de volgende morgen staat u fit én uitgerust op! Melatonine is een stof die door de pijnappelklier wordt aangemaakt en een centrale rol speelt in het dag- en nachtritme van de mens. Dit bevordert een natuurlijke en gezonde slaap op het moment dat u naar bed gaat. In deze hectische en moderne tijd kunnen veel mensen ondersteuning gebruiken bij de aanmaak van melato nine in het lichaam. Daarvoor kunt u nu kiezen uit Mela tomatine Pure en Melatomatine Forte. Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN Melatonine speelt een centrale rol in het dag/ nachtritme van de mens. Door diverse omstan digheden kan het lichaam extra steun gebruiken bij het slapen. Dat kan dan door het innemen van extra melatonine. Bevat melatonine voor een goede nachtrust Helpt om geestelijk én lichamelijk fit op te staan Met Magnesium voor een ontspannende invloed op geest én spieren Helpt om relaxed wakker te worden f Nü 1 verpakking Melatomatine Forte (60 tabletten) van 17,95 voor€ 13,95 uw voordeel 4,- Nü 1 verpakking Melatomatine Pure (500 tabletjes) van 12,95 voor€ 9,95 uw voordeel 3,- HULST - Uit dank voor de vertaling van de museumfol der in het Duits kreeg gymnasiumklas 4 van het Rey- naertcollege in Hulst gisteren een rondleiding in het streekmuseum aan de Steenstraat in Hulst. Docent Duits, Gorik Hageman, is trots op het goede en nuttige werkje van zijn leerlingen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83