Zeeland PZC 'Verplaatsen koffieshops is beste' 'Meer koopzondagen' ZEEUWS-VLAANDEREN 25 31 JjëI redtern@pzc.nl Sluiskillenaren lopen uit voor gijzeling Tien mille voor late vergunning bouw woning mmmsMmnaam Samenwonen Horses by the Sea in Domburg opnieuw met polowedstrijd Dinsdag 8 mei 2007 Opnieuw onderzoek naar brommobiel op fietsvoetveer Gemeenschappelijke controles Nederland en België bepleit. door Raymond de Frel terneuzen - Een verplaatsing van de twee koffieshops uit de binnen stad van Terneuzen naar een loca tie net buiten de kern of het bui tengebied is de meest reële optie om de overlast in het centrum te rug te dringen. Dat blijkt uit een sterkte-zwak te-analyse van het onafhankelijk bureau Intraval, dat in opdracht van de gemeente Terneuzen de voor- en nadelen van vier opties samenbracht in een rapport. Daar van lijken er op voorhand al twee af te vallen: helemaal niets doen (de overlast blijft dan dus gelijk) én beide koffieshops sluiten, wat il legale handel in de hand zou wer ken. Het bureau bestudeerde daarnaast de (onder meer juridische) haal baarheid van het verplaatsen van één of beide shops naar een loca tie net buiten de kern, in het bui tengebied en op de grens met Bel gië. Ook werd studie gedaan naar de gevolgen van een derde ver kooppunt van softdrugs buiten de kern. Een verplaatsing van beide shops levert de meeste voordelen op, zoals een afname van de voor naamste bron van ergernis: het parkeer- en rijgedrag van de Bel gische en Franse drugstoeristen. „Door het verplaatsen van één shop zou de illegale handel in de binnenstad weer kunnen toene men", zegt B. Bieleman van Intra val. nni Uit een analyse van bureau Intra- val blijkt dat verplaatsing van de twee koffieshops uit de binnen stad naar een plek buiten de stad de meeste voordelen heeft. Burgemeester J. Lonink vindt ver plaatsing van de shops naar een plaats buiten de stad de meest haalbare optie, ook omdat hij 'de verhoudingen op de grens niet op scherp wil zetten'. Hij gaat er overi gens vanuit dat de verhuiskosten voor rekening van de shop(s) ko men. „De samenleving mag hier niet voor opdraaien. Het is reëel om dit te vragen van partijen die een buitengewone winst maken." Op de kortere termijn kan de ver keersoverlast worden ingeperkt door intensievere controles, hoge re boetes en het plaatsen van wiel klemmen. „Van de ondervraagde SLUISKIL - Van 'een man die geen vlieg kwaad doet' en 'een fatsoenlijke gast' tot verhalen over dreigementen. De meningen onder Sluiskille naren over de 38-jarige man die gisteren zijn zoontje gijzelde, lopen sterk uiteen. Zo vertelde één van de omstanders dat ze al eens door de man is bedreigd. „Onze kinderen zijn vriendjes van elkaar. Nadat ze een keer mot hadden gekre gen, kwam hij verhaal halen bij mij. 'Ik kan karate en kung-fu. Jou pak ik nog wel eens', zei hij." On danks dat het publiek omwille van de gemoeds toestand van de man door de politie op afstand werd gehouden, volgden ruim honderd mensen de verrichtingen van de agenten en de ontkno ping van de gijzeling, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel terneuzen - Het aantal koopzonda gen in Terneuzen moet na de ope ning van het Leisurecentrum (met onder meer een skihal en winkels) worden uitgebreid. Daarvoor pleit LCF-raadslid C. Freeke bij het colle ge van burgemeester en wethou ders. De winkels in Terneuzen mogen nu volgens de Winkeltijdenwet twaalf keer per jaar op zondag open zijn. Dat maximum kan wor den ontweken door de stad het stempel 'toeristisch' te geven. Freeke: „Nu in het najaar het Leis urecentrum wordt geopend, zijn er geen argumenten meer om Ter neuzen niet als toeristisch aan te merken. Uit oogpunt van de loka le economie is uitbreiding wense lijk, bijvoorbeeld tussen 1 april en 1 oktober. Het niet heffen van par- keergelden op deze koopzondagen zou helemaal een economische sti mulans betekenen." koffieshopbezoekers geeft 52 pro cent aan dan niet meer te komen", aldus Bieleman. Lonink voegde daaraan toe dat een werkgroep van Belgische en Nederlandse au toriteiten (politie, justitie, gemeen ten, provincies) er bij de Neder landse en Belgische regering op zal aandringen om Terneuzen voor een pilotproject aan te wijzen, waarbij gemeenschappelijke con troles worden gestimuleerd. De gemeenteraad discussieerde gis teravond in beslotenheid over het rapport. Eind mei komt het colle ge met een voorkeur. De raad neemt op 29 juni een besluit. SLUIS - Burgemeester en wethou ders van Sluis willen tienduizend euro uitkeren aan de familie Van Osta vanwege grote vertraging bij de vergunningverlening voor een huis op Park Groenevelt. Projectontwikkelaar Groenevelt Sluis BV is daarnaast bereid verbe teringen aan te brengen aan het door de Van Osta's gekochte huis. De ontwikkelaar wil de goede ver houding met de gemeente niet op het spel zetten en ziet af van juridi sche procedures als de gemeente ook een bijdrage levert. De schadevergoeding aan de fami lie is bedoeld om tien maanden huurkosten te compenseren. De bouw van het huis ondervond ver traging door bezwaren van de Ver eniging van Huiseigenaren Park Groenevelt. De bewonersclub vond het huis van de Van Osta's niet passen in het beeldkwaliteits plan van de Sluise nieuwbouw wijk. De familie stelde echter dat voor een soortgelijke woning el ders in het woonpark wél een ver gunning was afgegeven. Diverse raadsleden drongen eerder aan op een tegemoetkoming voor de Van Osta's. Tip? redactie@pzc.nl Het was natuurlijk uit liefde, maar het was toch even wennen voor die Vlissingse, ineens perma nent een man in haar huis. Een rommelmaker is het, mopper de ze de eerste week tegen haar collega's. Heel haar huis lag vol vieze kleren en opruimen ho maar. Vorige week veranderde er in eens iets in haar houding. Na een vrolijk telefoongesprek met haar geliefde hing ze breed glim lachend op. „Weet je wat nou zo leuk is", vroeg ze samenzweerde rig. „Ik geef hem 's ochtends een lijstje met dingen en dan doet-ie dat gewoon: stofzuigen, bood schappen, alles. Het bevalt goed hoor, dat samenwonen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79