Studie naar brommobiel op veren Doodrijder wil rijbewijs houden Basisscholen aan de slag met zonne-energie Vier dagen lang gaan de wandelschoenen weer aan na de warme prak PZC Dinsdag 8 mei 2007 31 Voertuigen worden nu via de tunnel aan de overkant gezet. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Opnieuw gaat de provincie onderzoeken of de fiets- voetveren toegankelijk te maken zijn voor brommobielen. Die toezegging deed gedeputeerde G. van Heukelom gisteren tijdens de Statencommissie economie en mobiliteit. Bezitters van een brom mobiel die naar de overkant van de Westerschelde willen, moeten drie uur van tevoren bellen naar de NV Westerscheldetunnel. Ze rij den op het afgesproken tijdstip naar de tunnel, waarna de brom mobiel op een aanhanger wordt ge zet en door de tunnel naar de over kant wordt gereden. „Vroeger, toen de PSD-veren nog voeren, kon je er met de brommo biel gewoon oprijden", betoogde A. van Vliet uit Vlissingen gisteren voor de Statencommissie. „Ik heb bij de Schelde gewerkt en weet dat er met gemak vier brom mobielen op het dek van de huidi ge veren kunnen staan. Sterker: we hebben het toen verschillende malen geprobeerd. Het was geen enkel probleem. Natuurlijk kun nen er geen brommobielen door de poortjes, maar ze kunnen wel door de hekken aan de zijkant." Van Vliet pleitte voor het toegan kelijk maken van de fietsvoetveren voor brommobielen. „Ik praat ook namens andere gebruikers van een brommobiel. Wij willen ook wel eens naar de overkant. Dat kan nu ook wel, maar is erg omslachtig." Het pleidooi was een schot in de roos. Een meerderheid van de poli tieke partijen wil van de gedepu- NHj De provincie onderzoekt of het Rijk subsidie intrekt als de fiets voetveren ook brommobielen meenemen. Technisch gezien is het wel mogelijk. teerde weten waarom brommobie len nu niet zijn toegestaan. Ook zijn ze benieuwd of het toch niet te regelen is dat ook die voertui gen meekunnen. Van Heukelom gaf het ruiterlijk toe. „Mijnheer heeft gelijk. Tech nisch is het geen enkel probleem om brommobielen met de fiets voetveren mee te nemen. In het verleden is afgesproken brommo bielen met een aanhanger via de tunnel over te zetten." Toch is de techniek niet het enige obstakel, reageerde Van Heukel om. „Brommobielen hebben ken merken van een auto. Ook zit er brandstof in. Daarmee moet reke ning worden gehouden als het gaat om de veiligheid aan boord van de schepen. Maar het grootste punt is wellicht de subsidie die we van het Rijk voor de schepen krij gen. Als we brommobielen toela ten, kan het zijn dat het ministerie stelt dat we de schepen anders in zetten dan als fietsvoetveer." Zekerheid daarover kon de gedepu teerde niet geven. Hij zegde de Sta tencommissie toe op een rij te zet ten wat de provincie in het verle den heeft gedaan, wat de regelge ving is en of de subsidie mogelijk in gevaar kan komen. Volgende maand presenteert hij de uitkom sten van het onderzoek. door Ab van der Sluis GOES - Negenentwintig basisscho len in Zeeland gaan aan de slag met zonne-energie. De Eevliet uit Poortvliet bijt morgen het spits af Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling houdt dit jaar voor de derde maal de Zeeuwse Zon- nebootrace. Rond de Zeeuwse Zonnebootrace worden diverse ac tiviteiten georganiseerd. Eén van die activiteiten is de mi- ni-zonnebootrace voor leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het basis onderwijs. Inmiddels hebben 29 basisscholen in totaal 180 bouw- pakketjes besteld om met dit pro ject aan de slag te gaan. De organisatie stelt aan iedere deel nemende school twee bouwpak- ketjes beschikbaar, waarmee de kinderen een zonnebootje kun nen maken. De pakketjes bestaan uit een onderwatermotortje en een klein zonnepaneel. Na de bouw gaan de scholen wedstrijden houden. De twee beste bootjes van een school mogen deelnemen aan de finale op zaterdag 16 juni aan de Kinderdijk in Middelburg. De organisatie verwacht ongeveer veertig bootjes. Leerlingen van middelbare scho len kunnen meedoen aan de Solar Olympics, een wedstrijd waarbij deelnemers worden uitgedaagd een gadget te maken die wordt aangedreven met behulp van zon ne-energie. OVEZANDE - Dik anderhalve maand kende Zee land uitstekend wandelweer. Uitgerekend bij de start van de jaarlijkse reeks avondvierdaagsen in de provincie, waaronder Ovezande (foto), Oude- lande en Vlissingen, vormen water en wind een spelbreker. Maar voor de echte liefhebber heeft ieder weertype zo z'n charmes. In Ovezande ver hield het aantal inschrijvingen gisteren gelijke tred met de vier voorgaande jaren. De Stichting Dorpshuis blies het evenement in 2003 nieuw le ven in. Voorzitter Charles Verbeek rekent uitein delijk op zo'n 200 deelnemers voor de 5, 10 of 15 kilometer. De twee langste afstanden voeren door het Waardevol Cultuurlandschap (WCL) van Zuid-Beveland. foto Willem Mieras Vader van slachtoffer noemt verzoek chauffeur 'een trap na'. door Jan Jaap Broekhuijsen GOES - Zijn vrachtwagen schaarde op de Deltaweg tussen Goes en Zierikzee omdat hij te laat remde voor een file. Dat ontkende hij gis teren in hoger beroep niet. Maar de 25-jarige vrachtwagenchauffeur die in september 2005 op die ma nier een tegemoetkomende motor rijder (39) doodreed, vroeg wel om strafverlaging. De Middelburgse rechtbank had hem juli vorig jaar wegens dood door schuld tot 240 uur werkstraf en een rijontzegging van een jaar veroordeeld, een straf die zwaar der uitviel dan de eis van de offi cier van justitie destijds. Gisteren vroeg de vrachtwagenchauffeur het hof om behoud van zijn rijbe wijs. De man is bang zijn baan te verliezen bij het transportbedrijf waar hij nu zo'n drie jaar fulltime werkt. Dat verzoek van de 's-Gravenpol- dernaar was tegen het zere been van de vader van het slachtoffer. „Het voelt alsof hij mijn zoon nog een klap na geeft", aldus de vader gisteren bij het hof. Hij zei teleur gesteld te zijn dat de jongeman nimmer contact met de nabestaan den had gezocht, er was alleen een De 25-jarige chauffeur die schuld had aan een ongeval met fatale afloop, vraagt het hof zijn rijbe wijs te mogen houden. Hij vreest voor zijn baan. condoleancebrief binnengekomen die was geschreven door de moe der van de verdachte. Het slachtof fer liet meer treurenden achter. Hij was zelf ook vader en zou niet lang na de fatale datum gaan trou wen. Al met al vond hofaanklager M. van der Horst dat de omstandig heden rond het ongeval een onvoorwaardelijke rijontzegging rechtvaardigen. Hij vroeg het hof om dezelfde werkstraf en dezelfde rijontzegging op te leggen als de Middelburgse rechtbank had ge daan. De raadsman van de verdach te vroeg het hof rekening te hou den met de jeugdige leeftijd en re latieve onervarenheid van zijn cliënt. 1^4 Het hof doet op 21 mei uitspraak. Chefs koken voor ontwikkelingsproject GOES - Topkoks, sommeliers en al lerlei culinaire organisaties werken op maandag 11 juni belangeloos mee aan een groot benefietgaladi ner in Slot Zeist. De opbrengst gaat naar ontwikkelingsprojecten. Eén van de deelnemende koks is Sergio Herman van restaurant Oud Sluis in Sluis. Poging brandstichting in Ouwerkerk OUWERKERK - Bij een horecagele genheid in Ouwerkerk is zondag avond tussen 23.00 en 23.30 uur ge probeerd brand te stichten. De poging mislukte echter, waar door de schade aan liet pand be perkt bleef tot een zwart geblaker de gevel en een gesneuvelde ruit. Charles Aznavour zingt in Antwerpen ANTWERPEN - De bijna 83-jarige Franse chansonnier Charles Azna vour geeft vrijdag 21 december een contert in de Lotto Arena naast het Antwerpse Sportpaleis. De chansonnier van oorspronkelijk Armeense afkomst scoorde vanaf de jaren zestig met zowel Franstali ge als Engelstalige wereldhits. Vandalen belagen shovel in Goes GOES - Onbekenden hebben afgelo pen weekend vernielingen ge pleegd aan een shovel op een be drijfsterrein aan de Lorentzstraat in Goes. Er werd een aantal ruiten vernield, beide koplampen zijn af gebroken en een wielkeg is verdwe nen. Schadebedrag is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77