Optimisme over sportboulevard Schadevergoeding Vlissingse winkeliers 1/2 KILO 2,50 1/2 KILO 2,50 KAKELVERSE KUIKENFILET VERSE VARKENSSCHNITZELS MAGERE BLANKE VARKENSLAP?. 1 KILO 2,50 SHOARMA/GYROS WOKREEPJES mo 2.50 Zwaargewonde bij ongeval op A58 Benefiet voor strandtent Panta Rhei levert bijna 13.000 euro op Valpartijen voorbij in Grote Kerk Brouwershaven Koorzangavond in Yerseke gfi'v'.iEjj.'ft'ii.-f'iiii.-a G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 Meeting Point in Brogum B PZC Dinsdag 8 mei 2007 29 Extra ruimte voor wielerbaan en vierde hockeyveld. door Maurits Sep MIDDELBURG - De sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen krijgt mogelijk toch een wieler baan. In het plan wordt ruimte vrijgehouden voor zo'n baan langs de atletiekbaan. Ook wordt reke ning gehouden met een vierde hockeyveld. Wethouder C. Seijbel van Vlissin gen heeft dat gisteren verteld na dat zij kennis had genomen van de recentste plannen voor de sportboulevard. De projectontwik kelaar Arcus en Roompot Recrea tie hebben hun bijgestelde plan ge presenteerd aan Seijbel en haar Middelburgse collega-wethouder A. de Vries. „Het accent is meer ge legd op sport", stelde De Vries vast. Dat heeft volgens hem te ma ken met de mogelijkheden voor de projectontwikkelaar en de ex ploitant om de investeringen terug te verdienen. Financieel moeten nog nadere afspraken worden gemaakt. Mid delburg heeft het geld voor de sportboulevard opzij gezet, Vlis singen zoekt dat nog. Het college heeft in de kadernota aangege ven dat er meer geld voor nodig is. De gemeenteraad beslist donder dag of dat geld er ook komt. „De discussie met de exploitant moe ten we nog afronden", verklaarde Seijbel. „Maar iedereen wil dit graag." Zowel Seijbel als De Vries toonden zich gisteren optimistisch. Arcus en Roompot Recreatie zijn vol gens de wethouders goed tege moet gekomen aan opmerkingen van de provincie. Die heeft gewaar- schuwd voor het bouwvolume, het groen en de hoeveelheid win kels die in de eerste opzet waren gedacht. „We moesten daar iets aan veranderen, anders zou de pro- ppi Sportboulevard tussen Middel- burg en Vlissingen moet in augus tus 2009 klaar zijn, net op tijd voor de Senior Games die in Zee land zijn gepland. vincie geen goedkeuring geven voor het bestemmingsplan", ver duidelijkte De Vries. De aanpassin gen zijn 'zeer bemoedigend', con stateerde hij. De gemeenten zetten in op ope ning van het complex in augustus 2009. Dat is net op tijd voor de Se nior Games die een maand later in Zeeland zijn gepland. „Het ziet er behoorlijk hoopgevend uit", aldus De Vries. „Het gaat langzaam, maar het gaat vooruit." Seijbel was ook optimistisch. „Het plan is een stuk duidelijker geworden." Akkoord over inkomstenverlies door bouw winkelcomplex. door Maurits Sep vlissingen - Als winkeliers in het centrum van Vlissingen onevenre dig veel schade hebben geleden door afsluiting van de binnenstad voor de bouw van het woon- en winkelcomplex De Fonteyne, kun nen zij geld krijgen van de ge meente. Het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten daarvoor een 'veror dening nadeelcompensatie' op te laten stellen. Dit is een handrei king naar de ondernemers en hun belangenbehartigers die enkele we ken geleden uitdrukkelijk om scha devergoeding hadden gevraagd. Wethouder C. Seijbel kondigde twee weken geleden al aan dat zij met een regeling zou komen. Juris ten moeten de verordening ma ken. Die wordt dan eerst voorge legd aan ondernemers en koepelor ganisaties. De Fonteyne is gebouwd op de lo catie van de vroegere Hema en Al- di op de hoek Lange Zelke-Spui- straat. Onder de Spuistraat is een parkeergarage gemaakt. De bouw heeft drie maanden vertraging op gelopen. De vraag is of de Spui straat, een belangrijke toegangs weg voor de Vlissingse binnen stad, voor de zomervakantie kan worden heropend. WAARDE - Een 55-jarige automobilist uit Kalmthout (B) bij Waarde. Hij schrok bij het passeren van een door de is gistermiddag even na drie uur ernstig gewond ge- wind slingerende vrachtauto, raakte in een slip, ging raakt aan zijn nek bij een eenzijdig ongeval op de A58 over de kop en belandde in een sloot, foto Willem Mieras door Martijn de Koning brouwershaven - Wie de Grote Kerk in Brouwershaven bezoekt, hoeft niet langer bang te zijn te struikelen over losliggende tegels. Zaterdag wordt op de nieuwe vloer van het gebouw de herope ning van de kerk gevierd. De renovatie was niet voor zijn tijd. De vloertegels zaten los, wa ren gescheurd en verzakt. Het voegwerk had nog steeds last van de zoute gevolgen van de Waters noodramp in 1953, toen de kerk maandenlang onder water stond. Dat leverde problemen op, zeker voor vrouwen met hoge hakken en mensen met een rollator. „Prioriteit gaat nu naar herstel van het stucwerk aan de binnenkant van de muren", vertelt Prosper Se- vestre van de beheerstichting. „De kalk is zo ver weg, dat verschillen de plekken helemaal kaal zijn." Wie de nieuwe vloer wil bewonde ren, kan zaterdag vanaf 14.00 uur terecht in de kerk. Gedeputeerde H. Van Waveren (cultuur) houdt een praatje en brassband Apollo zorgt voor een vrolijke noot. vlissingen - Het benefietconcert voor de afgebrande strandtent Pan ta Rhei in Vlissingen heeft voorlo pig bijna 13.000 euro opgebracht. Dat is een tussenstand, omdat nog niet alle toegezegde bedragen van sponsoren binnen zijn. Het concert is zondag gehouden in het Arsenaaltheater. Het initiatief was genomen door bands die vaak in Panta Rhei speelden. Van het geld wil de organisatie een pro fessionele geluidsinstallatie kopen voor optredens in het heropende Panta Rhei. De strandtent bij het windorgel brandde van 24 op 25 februari af De brand was aangestoken. Eige naar Willem-Jan Buijs is verzekerd voor de schade, zei hij zondag. „Het was niet nodig geweest om deze benefiet te houden. Voor ons was het een kleine ramp, maar er zijn ergere dingen in de wereld. In vergelijking met bijvoorbeeld een tsunami gaat dit nergens over. Ik heb nog voorgesteld om het geld aan een goed doel te geven." Over twee weken gaat Panta Rhei weer open. yerseke - Het mannenkoor Groot Rotterdam uit Rotterdam en om streken geeft zaterdagavond een concert in de hervormde kerk (PKN) van Yerseke. Ook de jeugdkoren ledid-Jah uit Arnemuiden en Klein Begonnen uit Middelburg-Zuid werken mee. Deze koren staan allebei onder lei ding van dirigent Johanna Oreel. Organisten van de jeugdkoren zijn Klazien Walhout en Coen de Kra ker. De organisatie is in handen van het comité Woord en Daad van Reimerswaal. Er wordt gecollec teerd voor de actie Zeeland voor Colombia, voor de bouw van een middelbare school in Colombia. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. BARBECUE ZIE: WWW.MAROS.NL zierikzee - De bands Nine Volt en Yes You Did staan zaterdagavond in het Zierikzeese poppodium Brogum. De groepen zijn samengebracht in het kader van Meeting Point. Dat is een samenwerkingsverband tus sen de vier Zeetfwse poppodia. Regionale bands worden daarbij gekoppeld aan landelijk bekende acts. De twee bands spelen vrijdag avond in De Piek in Vlissingen en zaterdagavond vanaf 21.30 uur in Brogum. Het Rotterdamse Nine Volt brengt stevige rock. De band is bezig aan haar debuutalbum. Yes You Did stond al op diverse po dia in Nederland en België en speelt rockmuziek in een purt vorm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75