Ockenburgh behoed voor de sloophamer Grote liefde in goede handen Nieuw toeristisch Wethouder Wissenkerke belooft jongeren snelle komst skatebaan f morgana i goes Compleet slapen in Zeeland 26 Dinsdag 8 mei 2007 PZCB Dieter Borngraber (links) draagt de sleutel van de Koutermolen in Hoede- kenskerke over aan stichtingsvoorzitter Jos Roelse. foto Willem Mieras Duitse privé-eigenaar draagt molen over aan speciale stichting. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Het viel Dieter Borngraber uit Stuttgart niet eens zwaar. Terwijl hij gisteren toch zijn grote liefde, de Koutermolen in Hoedekenskerke, overdroeg aan een speciale stichting. „Het is tijd en ik weet dat de molen in goede handen komt." Borngraber heeft veertien jaar pri ma voor de molen uit 1874 ge zorgd. Hij trof de grondzeiler in vervallen staat aan, na een tip van molenmaker John de Jong uit Veld hoven. Met subsidies en 'wat eigen geld' slaagde hij erin de wiekendra- ger maalvaardig te krijgen. „Ik ben molengek, vandaar." De laatste tijd werd het hem te veel. „Ik ben van werk veranderd en ben vaker van huis. Om dan het weekeinde ook nog weg te gaan, dat is niet goed voor je huwelijk." Voorzitter los Roelse van de nieu we molenstichting kreeg bij wijze van overdracht een grote sleutel van Dieter Borngraber. Drie vrij willige molenaars, onder wie buur man Rienus Boogaard, zijn al in opleiding. „Kouter betekent in Bel gië iets als hoogte", vertelde Boo gaard over de naam van de molen. Hij zette na de overhandiging de nog voor Koninginnedag versierde wieken in gang. De molen gaat met de eindhalte Stoomtrein Goes-Borsele samen werken door in het seizoen in elk geval op dinsdag open te zijn. Met Nationale Molendag is die komen de zaterdag al open van 10.00 tot 17.00 uur. De stichting houdt in Hoedekenskerke een donateursac tie. Roelse vol vertrouwen: „Kun nen we zien hoe de molen leeft." Nieuw bedrijf Batinova neemt explotatie vijf bedrijven op zich. door Harmen van der Werf GOES - Het beeldbepalende restau rant Ockenburgh in Goes is be hoed voor de sloophamer. Het kersverse bedrijf Batinova neemt de exploitatie op zich van Nieuw Ockenburgh en van nog vier ande re horecagelegenheden, in Goes en Wemeldinge. De familie Nicodem heeft jaren lang Ockenburgh gerund. Zij maak te begin vorig jaar bekend het res taurant te willen verkopen. Het pand zou mogelijk met garage Van Strien tegen de vlakte gaan om plaats te maken voor woning bouw, zo was het idee. Het is er niet van gekomen, dank zij de inbreng van vastgoedonder nemer John Geel uit Willemstad. Hij kende Goes en omstreken al. „Zijn oog viel op Ockenburgh", Soosavond in en over de vismijn Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - De Sociëteit Noord-Beveland houdt donderdag een soosavond in de vismijn in Co lijnsplaat. Het thema is 'De vis mijn biedt meer dan vis'. Stichting Promotie Colijnsplaat en Kats legt uit wat er rond de vismijn kan ge beuren om cultuur, plezier en ver dieping te bieden. J. van Nieuwen- huijzen houdt een lezing over de toekomst van de vismijn. Aanvang om 20.00 uur. Activiteitenmarkt bij Kapelse Petrakerk KAPELLE - In en om de Petrakerk in Kapelle wordt zaterdag de jaar lijkse activiteitenmarkt gehouden. Naast een kindervrijmarkt kan er een rit gemaakt worden met paard en wagen. Verder zijn er stands met eten, fotografie, schilderijen, sieraden, boeken, cd's, sokken en panty's. Voor moederdag zijn er bloemstukken en boeketten. Aan vang om 9.30 uur. vertelt Raymond Nicodem, „en hij was erg geïnteresseerd in ons plan voor een grand café met het oude Goese gemeentearchief bij theater De Mythe." John Geel en Raymond Nicodem stichtten Batinova. Dit bedrijf gaat, naast Nieuw Ockenburgh en het grand café tegenover De My the, ook twee zaken in Wemeldin ge en nog één in Goes exploiteren. De twee in Wemeldinge zijn: het bestaande havenrestaurant Bom Dia op het Sluisplateau en het nieuwe restaurant Visjes (voor heen snackbar Micha) aan de Wes telijke Kanaalweg. In Goes komt Bienvenue aan de Bierkade in ex ploitatie bij Batinova. De verbou wing van Bienvenue - dat een an dere naam krijgt - is momenteel Familie Nicodem weet partner te vinden om Nieuw Ockenburgh als beeldbepalend restaurant te redden. Firma met meerdere za ken biedt schaalvoordelen. Alzheimer café in Ter Weel Krabbendijke KRABBENDIJKE - In zorgcentrum Ter Weel in Krabbendijke wordt donderdagavond een bijeenkomst gehouden van het Alzheimer café. Sociaal psychiatrisch verpleegkun dige Paulien Tazelaar van Emergis ouderenpsychiatrie spreekt over het dementieel proces. De bijeen komst in Ter Weel aan de Willem Kloosterlaan 1 begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Het restau rant is open om 19.00 uur. Scootmobielcursus in Zorgcentrum Randhof GOES - In Zorgcentrum Randhof in Goes start woensdag 23 mei een driedaagse scootmobielcursus. Verkeersregels worden uitgelegd, er wordt een ogentest gedaan en een ergotherapeut geeft tips over hoe obstakels het beste genomen kunnen worden. De cursus wordt afgesloten met een rit door Goes. Meer informatie via lan Priem, te lefoon: 0113-277111 of 0113-277179. in volle gang. Het vernieuwde res taurant en zalencentrum Nieuw Ockenburgh is bijna af Zaterdag is de ingebruikname, zonder feestge druis. Het grand café vlakbij De Mythe laat nog op zich wachten. Monu mentenzorg is bij de verbouwing betrokken. Nicodem hoopt zomer 2008 de zaak te openen, maar: „Dit project bevindt zich in een pril stadium." Batinova is in één klap één van de grotere spelers in de horeca op Zuid-Beveland en een middelgrote werkgever met veertig medewer kers, van wie er vijftien fulltime in dienst zijn. John Geel is financieel directeur. Raymond Nicodem is als commercieel directeur belast met de dagelijkse gang van zaken. Het heeft volgens hem enorme schaalvoordelen meerdere horeca gelegenheden in één hand te heb ben, zoals scherper kunnen inko pen en een efficiëntere inzet van personeel. Mozart geeft senerade in Yerseke op afroep YERSEKE - Wie vrijdagavond in Yer seke familie of vrienden met een muzikale senerade wil verrassen, moet bij muziekvereniging Mozart zijn. Voor 25 euro komen de muzi kanten van Mozart op bezoek. De vrijdagavond is gekozen met oog op moederdag, komende zondag. Mozart gaat vanaf 19.30 uur op pad en is te boeken via Coby Dor- leijn, cobydorleijn@zeelandnet.nl of 0113-572264. Literair open podium in Goese bar Le Clochard GOES - In bar Le Clochard aan de Vlasmarkt in Goes is zondag de derde editie van het Goes' Literair Open Podium (G'LOP). Speciale gast deze maand is Pom Wolff Hij zal werk voordragen uit zijn laatste bundel Toen je stilte stuurde'. Belangstellenden die wil len optreden, kunnen zich aanmel den via openpodium@loesvla- ming.nl. Aanvang om 15.00 uur. MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Mobiele halfpipe moet gaan rouleren tussen vier Bevelandse kernen. door Luc Oggel WISSENKERKE - Als het meezit, heeft de jeugd van Wissenkerke be gin juli een skatebaan. De gemeen te Noord-Beveland wil het mobie le exemplaar dat nu in Colijnsplaat staat, rond die tijd verplaatsen. Dat heeft wethouder Cees van der Weele gezegd. Op het gemeentehuis vond gister avond 'topoverleg' plaats tussen de wethouder en vertegenwoordi gers van de Skate Klub Wissenker ke. Ook omwonenden van de be oogde locatie, het trapveldje aan de Sportlaan, waren uitgenodigd, maar die lieten het afweten. De twee die er wél waren, zeiden in principe geen probleem te hebben met de komst van de halfpipe. Wel vrezen ze dat die, net als in Colijnsplaat, 's avonds hangjonge ren aantrekt. Ze suggereerden daar om om het hek rond het trapveld op gezette tijden op slot te doen en te openen en één of twee sleu telbeheerders aan te stellen. Van De Skate Klub Wissenkerke krijgt lang lobbyen z'n zin; er komt een mobiele halfpipe in het dorp. Later zal de baan wel naar een volgende kern gaan. der Weele zei dat zeker het over wegen waard te vinden. Het is de bedoeling dat de skate baan driemaandelijks gaat roule ren tussen de kernen Kortgene, Wissenkerke, Kamperland en Co lijnsplaat. Omdat de Wissenkerkse skatertjes onder leiding van Wes- sel Blok (11) al bijna een jaar probe ren om zo'n voorziening te krij gen, is hun dorp als eerste aan de beurt. De gemeente kiest uit finan cieel oogpunt voor een roulatiesys teem; een skatebaan voor elke kern zit er niet in. Voorlopig blijft de baan nog even in Colijnsplaat, omdat er nog een aantal procedu res moet worden doorlopen voor dat hij naar Wissenkerke kan. VW Zuid-Beveland en Tholen houdt een Toeristisch Café. door Gertjan Vis GOES - Met een schuine blik op de donkere wolkenlucht boven het Zeeuwse landschap, spreekt Pieter Steketee van Stoomtrein Goes-Bor sele (SGB) de hoop uit op mooiere weersomstandigheden. „En daar mee een goed toeristisch seizoen." De regio-VW Zuid-Beveland en Tholen houdt maandagmiddag Toeristisch Café in uitspanning De Goederenloods op het museumter rein van de SGB in Goes. Steketee vertelt over recente ont wikkelingen en de toekomstplan nen van de SGB. Zo bestaat het plan om een opslagloods, die vroe ger ook in Goes stond, te herbou wen. Locomotieven en tijtuigen kunnen daarin veilig gestald wor den. Nu staat alles nog buiten. Overgeleverd aan de natuurele menten. „Een loods beschermd te gen weersomstandigheden en het vandalisme. Daar bedoel ik men sen met graffiti mee." Volgens Steketee komt het af en toe voor dat vandalen graffiti aan brengen op de treinstellen. „Op de zijkanten gaat het nog wel. Dat zijn grote vlakken en die maak je redelijk makkelijk schoon. Maar ze spuiten ook wel eens op de wielop hanging. Dat komt overal in en dan ben je niet zomaar klaar." Dicky de Koning, van de Zeeuwse afdeling van de Archeologische

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72