PZC Vertraging bij bouw bioscoop m Nieuwe gasleiding BEVELANDEN-THOLEN 25 31 Verkeerswijzer op De Wegwijzer Koffieshops uit centrum halen zzxoan Samenwonen tm m Horses by the Sea in Domburg opnieuw met polowedstrijd Dinsdag 8 mei 2007 Weer onderzoek naar brommobiel op fietsvoetveer _Tip? redgoes@pzc.nl Opening centrum vindt niet in mei, maar pas in september plaats. door Lilian Dominicus GOES - Goes moet nog een paar maanden wachten op een eigen bioscoop. De uitbreiding van de Zeelandhallen is vertraagd. De ope ning van het leisurecentrum is nu gepland voor september. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat de deuren al eind mei zouden open gaan. Een tegenvaller, erkent projectma nager Th. van der Steen van eige naar Libéma. „Deze maand zou den er wat lucratieve films in pre mière gaan, die lopen we nu mis." Ook de andere huurders hebben te kampen met vertraging, zij het wat minder ernstig dan cinema-ex ploitant Merral. Bowling- en bil jartcentrum Carambowl gaat eind mei of begin juni open, fitnesscen trum Fitland volgt de eerste week van juli en wokrestaurant Happy Wok eind juli. In september staat bioscoop Merral Goes, met vier za len en 720 stoelen, gepland. Alleen de nieuwe evenementenhal is vol gens planning afgelopen december al in gebruik genomen. Oorzaak van de vertraging ligt vol gens C. den Dekker van de Zee landhallen in een iets te optimis tisch gestelde bouwplanning en in de tussentijd gewijzigde plannen bij de huurders. „De ruwbouw is redelijk op tijd afgeleverd, maar de afwerking, dat valt tegen." De cas co van vijf van de zes gebouwen is nu klaar. Daar wordt gewerkt aan de inrichting. Fitnesscentrum, wokrestaurant en bowling- en biljartcentrum zijn eerder klaar dan de cinema. Maar ook deze ondernemers kampen met vertraging. De kosten voor de paar maanden extra bouw belopen voor Libéma 'een paar ton'; circa 2 procent op de totale begroting van tien mil joen euro. Libéma wil die op de veroorzaker verhalen. Van der Steen: „Maar daarover moeten we nog onderhandelen met de aanne mer." Hoofdaannemer Giesbers Bouw Rotterdam is overigens niet onder de indruk van een mogelijke claim. „Als er iemand zou mogen klagen, dan zijn wij het", reageert directeur W.A. van Zanten, krege lig. Hij noemt de reactie van Libé ma 'prematuur'. „Zij leveren ons niet op tijd de gegevens aan. Dan kun je niet verwachten dat in een overspannen markt als de bouw snel geleverd kan worden." De Zeelandhallen in Goes zijn in 1987 gebouwd, op initiatief van A. van Es, destijds eigenaar van het toenmalige Motel Goes. In 1990 gaan de Zeelandhallen fail liet. Het echtpaar Van Vliet neemt het over. In 2004 koopt recreatie concern Libéma het terrein. Er komt een derde hal voor concer ten en congressen. Daar zijn de eer ste grote evenementen al gehou den, zoals concerten van de Gol den Earring en Jan Smit. HEINKENSZAND - De remweg van een auto is lan ger dan de meeste leerlingen denken. Het team van ANWB Streetwise bezocht gisteren christelij ke basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand. Met een auto van de ANWB leerden groep vijf en zes alles over de remweg van een auto. In sport hal De Stenge kregen leerlingen van groep drie en vier op speelse wijze les in veilig oversteken en het nut van de gordel. Het fietsparcours op het schoolplein was door de regen minder popu- BIEZELINGE - De aanleg van een nieuwe gasleiding door Midden- Zeeland is begonnen op twee plaatsen, ten zuiden van Biezelin- ge en bij Woensdrecht. Woensdrecht is het vertrekpunt van de Zuid-Bevelandleiding, bij de aansluiting op het hoofdgasnet. De gasleiding volgt van daar ,de al bestaande buisleidingenstrook, tot in Vlissingen-Oost, waar een nieu we gasgestookte elektriciteitscen trale van Delta komt. door Raymond de Frei TERNEUZEN - Verplaatsing van de twee koffieshops uit de binnen stad van Terneuzen naar een plek net buiten de kern of in het buiten gebied is de kansrijkste mogelijk heid om overlast in het centrum terug te dringen. Dat blijkt uit een sterkte-zwakte- analyse van onafhankelijk bureau Intraval in opdracht van de ge meente Terneuzen. Vier opties zijn bekeken. Twee lijken op voor hand af te vallen: helemaal niets doen (de overlast blijft gelijk) en beide koffieshops sluiten, wat ille gale handel in de hand werkt. Verplaatsing van beide shops le vert de meeste voordelen op, zoals afname van de grootste bron van ergernis: het parkeer- en rijgedrag van de Belgische en Franse drugs toeristen. „Eén shop verkassen sti muleert illegale handel in de bin nenstad", stelt Intraval. Burgemeester Lonink vindt ver plaatsing net buiten de stad het haalbaarst, ook 'om de verhoudin gen op de grens niet op scherp te zetten'. De verhuiskosten zijn voor de shops, aldus Lonink: „De sa menleving mag hier niet voor op draaien. Het is reëel dit te vragen van partijen die een buitengewone winst maken." lair. Met slalommen, voorsorteren en op een plank rijden oefenden leerlingen van groep zeven en acht om hun fiets in bedwang te houden. Niet onbelangrijk. Volgend jaar fietsen ze immers naar de middelbare school in Goes, foto Willem Mieras Ten zuiden van Biezelinge is be gonnen met het afschrapen van de eerste laag grond, aldus een Delta woordvoerder. Op andere plekken is het tracé al goed zichtbaar, zoals ten noorden van 's-Gravenpolder. Houten paaltjes geven aan waar de gasbuis de grond in moet. De lei ding krijgt al met al een lengte van vijftig kilometer en moet eind dit jaar gereed zijn. In de loop van 2008 moet er gas doorheen kun nen stromen. Tip? redactie@pzc.nl Her was natuurlijk uit liefde, maar het was toch even wennen voor die Vlissingse, ineens perma nent een man in haar huis. Een rommelmaker is het, mopperde ze de eerste week tegen haar col lega's. Heel haar huis lag vol vie ze kleren en opruimen: ho maar. Vorige week veranderde er in eens iets in haar houding. Na een vrolijk telefoongesprek met haar geliefde hing ze breed glim lachend op. „Weet je wat nou zo leuk is", zei ze samenzweerderig. „Ik geef hem 's ochtends een lijst je met dingen en dan doet-ie dat gewoon: stofzuigen, boodschap pen, alles. Het bevalt goed hoor, dat samenwonen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71