Paarden, ruiters Sport FC Zwolle gaat niet verder met Zeeuwse voetballers Zeeuwse zwemmers tonen hun goede vorm Van Kempen wint in Mill MO De Schuur Zeeuws futsalkampioen 44 Dinsdag 8 mei 2007 PZCW Trainer neemt besluit door twijfels Bakx en desinteresse Schot. door Barry van der Hooft GOES - Een overgang van Istvan Bakx en John Schot naar FC Zwol le is van de baan. Trainer Jan Ever- se heeft Bakx laten weten dat hij bij de speler van Hoek de motiva tie mist. „Hij twijfelt nogal en daarom zoe ken wij verder", zegt Everse. In het geval van Schot, aanvaller van Kloetinge, liggen de zaken anders. Everse: „Ik heb al twee weken niets meer van die jongen ge hoord! Ik zoek gretige jongens die hun kans willen pakken. Dat is in zijn geval dus niet aan de orde." De 2i-jarige Istvan Bakx trainde af gelopen woensdag mee in Zwolle en liet een redelijke indruk achter. „Het was een dag na een wed strijd, dus trainde hij vooral met reservespelers", vertelt Everse. „Maar hij deed het aardig en ik wil de hem graag nog een keer aan het werk zien. Maar ik merkte wel dat hij heel erg twijfelt, vooral over zijn studie. Dan houdt het voor ons op." Bakx: „Jan Everse zei dat hij alleen gemotiveerde spelers kan gebruiken. Prima, maar dat ben ik wel als ik speel. Het klopt dat ik twijfelde. Want ik weet niet of ik mijn studie moet opgeven om in Zwolle te gaan voetballen." De linkerspits wekte eerder al de interesse van Sparta, de club waar hij vorig seizoen voor speelde. „Danny Blind belde me met de vraag of ik eens wilde praten. Dat wilde ik wel en ik zou binnen een week worden teruggebeld. Het is nu vijf, zes weken geleden, dus daar reken ik niet meer op. Zoals het er nu voorstaat, blijf ik ge woon bij Hoek." John Schot (22) zou afgelopen week samen met Bakx naar Zwol le Istvan Bakx en John Schot zijn af- getest bij FC Zwolle. Bakx twij- felst of hij zijn studie moet afbre ken voor een profavontuur. Schot houdt hier wel aan vast. Ie afreizen, maar besloot woens dag niet te gaan. „In eerste instan tie zouden Istvan en ik op dinsdag meetrainen. Ik had vrij genomen van mijn werk en daarna hoorde ik van Istvan dat we woensdag moesten. Daar had ik niet op gere kend en zelfheide Jan Everse mij ook niet. Dan weet ik genoeg." De voormalig speler van RBC, PSV en NEC weet zeker dat hij ko mend seizoen niet meer bij Kloe tinge voetbalt. Schot aast op een te rugkeer naar het betaald voetbal, maar hij is nog niet rond met een club. „Ik kan naar België, waar de deadli ne van transfers volgens mij later dan 31 mei is vastgesteld. Er zijn ook een paar clubs uit de hoofd klasse die hebben geïnformeerd, maar ik weet niet of het slim is daar naartoe te gaan. Eerlijk ge zegd heb ik het gevoel dat ik een niveau hoger aan moet kunnen. Ik hoop dat er in de komende weken meer duidelijk wordt. Want als ik nog wat wil, dan moet het nu ge beuren." mill - Jeffrey van Kempen is in Mill tijdens een nationale wed strijd eerste geworden in de klasse MX2-junioren. De veertienjarige Souburger be gon op zijn Yamaha als derde in de finale en moest daarna nog een plaatsje inleveren, maar kwam daarna sterk terug. Bij de MX 1 nationalen was er een zevende plaats weggelegd voor Martin Boodt uit Vrouwenpolder. De KTM-rijder legde in de man ches beslag op de zesde en tien po sitie. Martin Stroo uit Oost-Souburg ein digde in de klasse MX l inters net buiten de toptien. Hij werd elfde. Casper Ovaa bleef door pech in beide- manches buiten de punten. De zege ging naar William Saris. Horses by the Sea voegt dag toe aan spektakel aan rand van Domburg. door Koen de Vries DOMBURG - Peter de Kam en Au gusta Lantsheer hadden gisteren een déja-vu. Omdat de regen te gen de ramen kletterde, dachten de organisatoren van Horses by the Sea onwillekeurig terug aan de editie van vorig jaar. Die werd van wege het noodweer dat Domburg en omgeving teisterde afgelast. Als de weersverwachtingen uitko men, zal het dit keer niet zo'n vaart lopen met het op een na grootste paardensportevenement in Zeeland, hopen ze. Want weer man Jos Broeke voorspelt namelijk geen felle storm of onweer. Het zal van donderdag tot en met zondag wellicht hard waaien en soms regenen, maar dat zal de doorgang van het evenement niet kunnen verhinderen. Vorig jaar vreesde de organisatie door de afgelasting in financiële problemen te komen. De sponsors kwamen hun toezeggingen echter allemaal na, waardoor de stichting niet in gevaarlijk financieel vaarwa ter terecht kwam. Omdat Horses by the Sea vorig jaar. in het water viel, is een deel van het programma gelijk geble ven. Veel shows die vorig jaar geen doorgang vonden, krijgen een nieuwe kans. Zo zijn er shows van Zeeuwse trekpaarden (vrijdag en zaterdag), Monty Roberts Interna tional - waarbij een onwillig paard binnen de kortste keren een trailer wordt binnengeloodst (vrijdag en zaterdag) - schapendrijven (zater dag), een westernshow van de zo genaamde Thunderguys (zaterdag) en een kinderochtend (zaterdag). Een van de hoogtepunten moet vrijdagavond de show van vijf Zeeuwse topruiters worden, die in ternationaal al flink aan de weg hebben getimmerd. Dressuurrui ters Hans Peter Minderhoud, Lau rens van Lieren en Thamar Zwei stra, menner Christiaan Provoost en sgw-amazone Marcelle de Kam vertellen over de wisselwerking tussen ruiter en paard en over de wetmatigheden in de paarden sport. De paardenkenners mogen ook de clinic van Leunus van Lie ren en Tineke Battels op donder dagavond niet missen. Zij helpen ruiters uit de regio met het oplos sen van problemen waarop ze re gelmatig stuiten. Natuurlijk zijn ook dit jaar weer polowedstrijden. De organisatie verwacht zes teams uit de omge ving van Wassenaar, die vrijdag en zaterdag hun voorwedstrijden spe len en zondag de finale. Centraal staan natuurlijk de wed strijden in de dressuur en het springen. Hoogtepunten zijn on dermeer de strijd om de zeges in de klassen ZZ-licht en ZZ-zwaar op zaterdag en de springrubrieken in de klassen Z en ZZ op dezelfde dag. Er hebben al meer dan vijf honderd combinaties ingeschre ven. Onder hen bevinden zich op vallend veel ponyruiters. Bij de springwedstrijden heeft Horses by the Sea de wind in de rug. Aanvankelijk leek het een ma ger bezet toernooi te worden, om dat een concours in Etten-Leur veel deelnemers wegtrok. Deze wedstrijd is echter verplaatst naar de datum van Jumping Breda, dat van de kalender is afgevoerd. Er zijn ook enkele opmerkelijke wijzigingen in het programma. Horses by the Sea beslaat dit jaar geen drie, maar vier dagen. De zon dag is aan het evenement toege voegd. Dan komen voor het eerst de men ners in actie op de terreinen aan de Prinseweg/Schansweg. Wat betreft De Kam en Lantsheer mag het de komende dagen nog wel even blijven regenen. De bo dem is na de vele weken zonder neerslag keihard. „Ik denk dat we nog wel wat moeten bijsproeien", denkt De Kam. „Ook met deze re gen zal de bodem nog te hard zijn." Mochten de omstandighe den voor het publiek niet ideaal zijn, dan kan het gebruikmaken van verschillende tenten en een overdekte tribune, met plaats voor vijfhonderd man. Voor het volledige programma en meer informatie zie www. horses- bythesea.nl door Jeroen Dellebeke OOSTBURG - Op de Zeeuwse sprint wedstrijden van Scheldestroom in Oostburg hebben de Zeeuwse zwemmers vlak voor de provincia le zomerkampioenschappen nog even kunnen testen of ze in vorm zijn. Gelet op acht Zeeuwse jaar gangrecords en achttien startbewij zen die zijn behaald voor de NK Sprint, zit dat wel goed. - Kevin Hondsmerk was erg snel op de 50 meter vrije slag; in 23,98 se conden raffelde hij de twee banen borstcrawl af Dat was goed voor een Zeeuws record en een startbe wijs voor de NK sprint. Het was te vens de beste prestatie van het toernooi bij de mannen. - De 50 meter vlinderslag van Ryan Verplanke, 29.71 seconden, was de beste prestatie bij de vrouwen. De tweede tijd was de 30,52 seconden van Judith Stap, die daarmee ook een goede 'stap' in de richting zet. Verdere Zeeuwse jaargangrecords waren voor [urjen Pater (50 meter schoolslag in 30,36 seconden), Ryan Verplanke (50 rug, 33.31), Ke vin Hondsmerk (50 rug, 28.86), de 11-jarige Björn Scherbeijn (50 rug, 36.25), Toby Aarnoutse (50 vlin der, 26.93) en Judith Stap op de 50 meter vlinderslag. Het NK sprint, daarvoor was deze wedstrijd ook een goede gelegen heid om snelle tijden neer te zet ten, wordt afgewerkt medio juni in Drachten en ook daarvoor zijn Zeeuwse sporters gekwalificeerd. Naast de eerder genoemde 'record zwemmers' zijn ook Tommy van Overmeeren (50 school), Kevin Hondsmerk (50 school en 100 wis sel), Alex Eversdijk (50 school), Si mon Edenburg (50 school), Josje van Houwelingen, Tekla van Gils (beiden 50 rug), Judith Stap (rug-, vrij- en wisselslag) en Manon Min- neboo op de rug- en vrije slag. GOES - De futsallers van MO De Schuur hebben gistera vond in Goes ongeslagen de Zeeuwse titel veroverd bij de competitiekampioenen. De ploeg won zijn duels met 4-1, 7-3 en 4-3. Groene Ster (gestreepte shirts) eindig de bij de bekerwinnaars als tweede. Tencé/Zaman Sport werd Zeeuws bekerkampioen, foto Willem Mieras Recreatie zomer 2007 Recreanten in de regio bereikt u met de PZC. Voor meer informatie neemt u contact op met uw accountmanager of bel (0113)315 520. Of kijk op www.pzcadverteren.nl adverterei WeGGNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64