Sport Beenhakker volgt zijn gevoel Dekker kijkt nu al uit naar Tourdebuut Rellen na huldiging van Ajax Ajax loopt polonaise bij huldiging Volgens AZ zette Ajax premie op winst Excelsior pzc Dinsdag 8 mei 2007 43 Routinier begint in de Kuip aan een karwei voor grote jongens. door Hans Leber rotterdam - Om half zeven vrij dagavond belde financieel direc teur Onno Jacobs van Feyenoord met de 64-jarige voetbaltrainer Leo Beenhakker. Om tien uur 's avonds liet Don Leo weten dat hij Feyenoord komt helpen bij de play-offs om een Uefa-Cupplaats. „Ik kan niet uitleggen waarom ik dit doe. Het is het gevoel dat ik het moet doen, meer niet." Er is wel een voorgeschiedenis, zei hij gisteren tijdens een persconfe rentie vlak voor zijn eerste trai ning met de selectie. Beenhakker was eerder jeugdtrainer en hoofd coach bij de club die hij als kleine jongen en bewoner van Rotter dam-Zuid aan de hand van zijn va der bezocht. „De voetbalwereld zit zo in elkaar dat je als trainer nooit lang ergens blijft. Maar iedereen heeft diep in zijn hart ergens bin ding mee. Bij mij is dat Feyenoord. Het is geen sentiment, geen more le plicht. Het is mijn gevoel dat zegt dat ik dit moet doen." Hij zat in dezelfde ruimte die hij in 2000 verliet om bij Ajax te gaan werken, nadat hij Feyenoord het seizoen daarvoor kampioen had gemaakt. Een stap die hem in Rot- Leo Beenhakker is voor even te- rug voor een noodktus in de Kuip. „Het is geen sentiment, geen morele plicht. Mijn gevoel zegt dat ik het moet doen." terdamse supporterskringen, niet dol op de Amsterdammers, werd verweten. „Maar niet door de men sen binnen deze club, niet bij de leiding." Volgens Beenhakker doet hij de klus, en dan ook écht alleen de play-offs, volgens het principe 'no-cure-no-pay'. Er wordt alleen een betaling gedaan als er een Ue fa-Cupplaats wordt gehaald. Ja cobs bevestigde Beenhakkers le zing: „Leo heeft rekening gehou den met de financiële situatie bij de club." Dus, luidde de vraag uit de zaal, zonder succes kan Beenhakker al leen zijn bezinebonnen inleveren? „Zelfs die wil ik dan niet vergoed hebben." Beenhakker blijft maar zeggen dat hij op 20 mei weer is vertrokken. Leo Beenhakker tussenpaus bij Feye noord. Terwijl, mócht Feyenoord de dub bel tegen Groningen verliezen, er een week extra gevoetbald moet worden, in dat geval om een plaats in de Intertoto. „Dat is doemden ken. Ik ga er vanuit dat het gaat lukken en dat we op 20 mei klaar zijn. Donderdag moet er tegen FC Groningen een elftal staan dat er voor wil gaan. Dit zijn wedstrijden voor grote jongens." Hij heeft ook nog even gebeld met de vorige week opgestapte voor ganger Erwin Koeman, door Been hakker steevast 'mijn maatje' ge noemd. „Erwin wenste me heel veel succes en zei dat hij het alle maal op de voet ging volgen." Dat hij op tv Co Adriaanse zou heb ben getipt als nieuwe Feye- noord-trainer, wilde Beenhakker corrigeren. „Op een vraag of die ge schikt is, zei ik dat die heel ge schikt zou zijn. Maar waar hebben we het over?" AMSTERDAM - Op het Museumplein in Amster dam werd de selectie van Ajax gisteravond toege juicht door zo'n tienduizend fans. De spelers lie pen een polonaise met de bokaal die werd vero verd in een sensationele finale tegen AZ, die werd gewonnen met strafschoppen. De hulde trok door de regen minder supporters dan ver wacht. foto Olaf Kraak/anp amsterdam - Na de huldiging van Ajax, voor het behalen van de na tionale beker, zijn gisteravond rel len uitgebroken in het centrum van Amsterdam. Kleine groepjes Ajax-supporters pleegden onder meer vernielingen in de buurt van het Leidseplein. De vooral jeugdige fans trokken in groepen ondanks de massaal aan wezige ME naar het Leidseplein, waar een onrustige en grimmige sfeer ontstond. De Ajax-fans gooi den onder meer met stenen. Er werd één gewonde afgevoerd. De ME hield achttien mensen aan. Het Leidseplein werd snel ont ruimd, waarna de supporters ver nielingen begonnen aan te richten in de omgeving. Vooral bij de Stad houderskade hielden zich veel mensen in de Ajax-kleuren op. De politie registreerde de relschop pers met camerawagens en digitale fototoestellen. door Ruud Ramler alkmaar - AZ wil dat de voetbal bond gaat onderzoeken of Excel sior vorige week een winstpremie in het vooruitzicht is gesteld door Ajax. „Hoewel het geen strafbaar feit be treft, vinden wij wel dat er, als het zo is, ethisch iets niet in orde is", aldus Toon Gerbrands, directeur al gemene zaken in Alkmaar. Excelsior-aanvaller Robert Braber bekende gisteren dat Ajax er veel geld voor over had als AZ in Rot terdam op de laatste speeldag van de eredivisie zou verliezen. Alleen in dat geval had Ajax zelf immers nog uitzicht op de landstitel. AZ verloor inderdaad, met 3-2, maar PSV pakte de titel door een beter doelsaldo dan Ajax. Het verhaal van de aangeboden fi nanciële steun aan Excelsior was toen ook al bekend in de kleedka mer van AZ. Rabobelofte schrijft wielerhistorie met zijn zege in Romandië. door Fred Segaar dirkshorn - Thomas Dekker moest weer niet naar woorden zoe ken. „Zonder die zege in Roman dië was mijn voorjaar misschien een beetje 'zo zo' geweest. Maar nü kan ik heel tevreden zijn", ver telde hij op de dag na zijn knappe overwinning. De belofte uit de Raboploeg voeg de zondag zijn naam toe aan een fraai stukje Nederlandse wieler historie. De 22-jarige wielerprof uit Dirkshorn was de vijfde Neder lander die in de Ronde van Ro mandië het eindklassement won. Wout Wagtmans (1952), Joop Zoe temelk (1974), Johan van der Velde (1978) en Gerard Veldscholten (1988) gingen Dekker voor. Zaterdag, in noodweer, legde Dek ker de basis in het Franstalige deel van Zwitserland. In de koninginne- rit naar Morgins klom hij met de besten mee. Igor Anton hield hem door een dubieuze beweging in de sprint van ritwinst af Daarmee was de kiem gelegd voor zijn krachtsexplosie in de 20 kliometer lange tijdrit op de afsluitende dag langs het Meer van Lausanne, want de 22-jarige Noord-Hollan der voelde zich geflikt door de zwieper van de Bask. In de eindrangschikking bleef hij de Italiaan Paolo Savoldelli en de Kazach Andrej Kasjetsjkin voor en hij rekende en passant af met het imago van eeuwig talent dat hem sinds twee jaar achtervolgt. Na zijn zege in de Tirreno-Adriatico vorig seizoen stagneerde zijn ont wikkeling door een virusinfectie, waardoor zijn 'zekere winst' in het NK tijdrijden uitdraaide op een de ceptie en zijn debuut in de Tour de France werd uitgesteld. Door een val over een overstekende hond in de Ronde van Polen, met een polsbreuk tot gevolg, kreeg hij geen kans zijn seizoen goed af te sluiten. Maar na dit voorjaar is hij met Ro bert Gesink, die verraste in de Waalse Pijl, weer dé hoop van het wielrennen in Nederland. „Zo snel kan het gaan", beseft Thomas Dek ker. „Zonder de zege in Romandië was mijn voorjaar misschien een Thomas Dekker neemt eerst een maand rust en bereidt zich dan voor op de Tour beetje 'zo zo' geweest. Maar nü kan ik heel tevreden zijn. En dat terwijl ik helemaal niet zou rijden in Zwitserland. Maar de benen wa ren zó goed dat ik dacht: waarom ook niet?" Dekker is een renner die zijn ambi ties uitspreekt. Daarmee neemt de coureur van de Rabobank een be paald risico. Als het even niet zo gaat als voorzien, wordt hij afgere kend op zijn woorden, zoals vorig jaar toen hij door een virusinfectie in een dip belandde en twijfels re zen over nut en noodzaak van zijn samenwerking met de Italiaanse arts Checcini. Een jaar later is het enige dat hem enigszins hindert een heupblessu re die hem deed afstappen in de Ronde van Baskenland. Het schar nierpunt is nog steeds gevoelig. Het is dan ook goed dat er nu een periode van rust volgt, eerst bij - zijn ouders in Dirkshorn en daar na bij de familie Checcini in Luc ca, zijn tweede thuis. Vervolgens begint de voorberei ding op zijn eerste Tour de France in de vorm van de Ronde van Luxemburg en de Ronde van Zwit serland. Als alles goed gaat, debu- - teert Dekker op 7 juli in Londen in de Ronde van Frankrijk. Met een korte tijdrit door het centrum. „Dat is iets om naar uit te kijken", aldus de tijdritspecialist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63