Verstild en wulps vrouwelijk schoon Zestig-secondenfilm festival fikse uitdaging voor video-amateurs El Combo treedt op in Domburg Presentaties kunst en mode Het eerste kaartje is de deur uit 38 Dinsdag 8 mei 2007 PZC Een van de aquarellen (blik over het Tsjechisch dorpje Cumlov) van Willy Van de Velde bij de expositie in galerie Cleene Houttuyn in Middelburg. reproductie Lex de Meester Belgische kunstenaars exposeren bij galerie Cleene Houttuyn. door Ali Pankow MIDDELBURG - De verschillen tus sen de schilderijen van Willy Van de Velde en Philip Vermeulen zijn legio. Dat geeft de expositie van het werk van deze twee Belgische kunstenaars bij galerie Cleene Houttuyn in Middelburg een extra dimensie. Vrouwen spelen bij beiden een vrij prominente rol. Vermeulen verbeeldt hun schoonheid op inge togen en verstilde wijze. Van de Velde voert mollige en vooral wulpse vrouwen op, die zich trots tonen over hun rijke vormen. De kunstenaar verbeeldt ze op een manier die te vergelijken is met de wijze waarop Jan Wolkers vaak over vrouwen heeft geschreven. Met bewondering en respect. „Het is gedurfd en pikant, maar het wordt nergens plat", vindt ook galeriehouder Wim van den Berg van de Cleene Houttuyn. Hij heeft er bewust voor gekozen Van de Velde en Vermeulen in deze wisse lexpositie samen te brengen. Vermeulen volgde de Academie voor Schone Kunsten In Antwer pen en het Nationaal Hoger Insti tuut voor Schone Kunsten in Ant werpen. Hij specialiseerde zich in vrije grafiek. Hij put de onderwer pen voor zijn etsen vooral uit het interieur, atelier, stilleven en het landschap. Tegenover de kleurrijke aquarellen van Van de Velde die de frivoliteit van het leven benadrukken, ver beeldt Vermeulen op klassieke wij ze de grandeur van natuur en schepping. Zijn serie etsen van specifiek Azia tische vrouwen lijkt een eerbetoon aan het levensverhaal dat achter de intense gelaatsuitdrukkingen van ieder van hen schuilgaat. Willy Van de Velde was aanvanke lijk werkzaam als leraar Neder lands en Engels. Sinds drie jaar is hij zelfstandig kunstenaar. Hij stu deerde grafiek, schilderkunst en beeldhouwen aan diverse acade mies. Vooral de vrije aquarel is kenmerkend voor zijn werk. Blikvanger bij de Cleene Hout tuyn is overigens een gouache van zijn hand. Een werk dat hij en plein air schilderde tijdens een sneeuwbui in Tsjechië. Met kleurrijke aquarellen presen teert hij hetzelfde Tsjechische dorpje Crumloy ook tijdens betere weersomstandigheden. Met oog voor de essentie van lichtval, scha duwen en een boeiend lijnenspel laat hij de beschouwers de sfeer in een straat met monumentale gevel rij op een zonnig Sicilië proeven. Verder biedt de expositie impres sies van zonnige terrassen onder meer in de stad Sienna. Met sprankelende kleurencombina ties en een evenwichtige keuze van tonen en weglaten, weet Van de Velde het joie de vivre hier in beelden te vertalen. El Expositie, galerie Cleene Houttuyn, Middelburg, tot en met 26 mei, do. t/m za. 13.00 - 17.00 uur. DOMBURG - Nederpopband El Combo uit Walcheren treedt zon dagmiddag 13 mei op in het nieu we strandpaviljoen 7 Golven in Domburg. El Combo heeft het programma voor dit concert speciaal afge stemd op moederdag. In de prak tijk houdt dat in: een swingende mix van hapklare pop en stevig rockwerk en overwegend Neder landstalig repertoire. De groep begon ooit als akoestisch straatbandje, maar is inmiddels uit gegroeid tot een veelgevraagde for matie voor festivals en concerten. El Combo wordt gevormd door: Jaap van Boven (gitaar en zang), Hans Walrave (drums en zang), Mark Verboven (basgitaar) en Car lo Smolders (gitaar). Het concert zondagmiddag in het strandpavil joen begint om 16.00 uur. GOES - Kunst, mode, muziek en poëzie worden zaterdagmiddag ge combineerd in een presentatie bij interieurontwerpers lacobse Li- vingstyle in Goes. Het programma bestaat uit declamatie van gedich ten door Betsy de Jonge en lorien Brugmans. Beide vrouwen zijn ook keramiste en zullen hier werk exposeren. Bij het declameren van hun gedichten krijgen ze muzikale begeleiding van Leunis de longe. De modepresentaties betreffen kle ding van Sita Bahadoer, hoeden van Hanny Mallekote en sieraden van Ineke Otte. Het programma wordt tussen 13.00 en 16.00 uur vier keer gepresenteerd op elk heel uur. MIDDELBURG - Nog 28 dagen, en dan gaat het Zeeuws Museum weer open. Zeven jaar was het dicht, maar de voorbereidingen voor de heropening zijn in volle gang. De PZC laat de komende vier weken in de krant van dinsdag en vrijdag de vorderingen zien. Gedeputeerde H. van Waveren ontving gisteren het allereerste toegangskaartje uit handen van directeur V. Byvanck. „Een nieuwe mijlpaal in de opening van het museum", volgens de directeur. Er was ook tijd voor een korte rondleiding door het museum, dat inmiddels volledig is verbouwd, maar nog voor het grootste deel leeg is. „Elk kaartje is genummerd, dus we kunnen de heer Van Waveren aanraden zijn 'nummer-één-exem plaar' goed te bewaren", vertelt Y. Lardinois van het Zeeuws Museum. Voor kaartje nummer twee moet ove rigens wel gewoon betaald gaan worden; een kaartje voor volwassenen (normaal tarief) kost acht euro. foto Lex de Meester Zeeland gastprovincie bij nationale wedstrijd korte videofilms. door Ali Pankow VLISSINGEN - De Zeeva, Zeeuwse af deling van de Nederlandse Organi satie van Audio Visuele Amateurs (Nova) is zondag gastheer voor de nationale wedstrijd korte video films. De in te zenden films mo gen niet langer duren dan zestig se conden. De deelnemers zijn volle dig vrij in de keuze van het onder werp. Het festival wordt gehouden in het Arsenaaltheater in Vlissin- gen. „Het is de eerste keer dat dit evene ment in Zeeland plaatsvindt. De Nova houdt deze wedstrijd elk jaar in een andere provincie. Nu zijn wij dus aan de beurt", zegt penningmeester Annegien Heij van de Zeeva. Volgens haar levert deze wedstrijd een fikse uitdaging om in zestig seconden een afge rond verhaal te vertellen of een boeiende impressie over te breng en. De twee films die als beste wor den beoordeeld, stuurt de Nova in naar de World Minute Movie Cup van de Unica. Deze internationale wedstrijd wordt later dit jaar in Slowakije gehouden. De jury wordt gevormd door Cor Sol, Piet van Eerden en Emile de Gruijter. In totaal doen er 41 video-ama teurs mee aan deze wedstrijd. On der hen zijn acht Zeeuwse deelne mers uit Vlissingen, Middelburg, Goes en Kruiningen. Het aantal films per deelnemer is onbeperkt. De tijdsduur van zestig seconden geldt echter wel als stren ge eis. Bovendien dienen ook het geluid, de titel en de aftiteling bin nen die minuut te worden bere kend. Bij overschrijding wordt de desbetreffende film gediskwalifi ceerd. Verder dienen de deelnemers reke ning te houden met nog enkele be langrijke voorschriften. Zo zullen films die in strijd zijn met de mo raal of de openbare orde van deel name worden uitgesloten. Dat geldt ook voor inzendingen met commerciële bedoelingen en voor films die eerder op een nationale zestig-secondenwedstrijd zijn ver toond. Het publiek mag zondag tussen 10.30 en 17.00 uur in- en uitlopen in het Arsenaaltheater om één of meer filmpjes te bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58