Buurt Bermweg Middelburg ondersteunt startende ondernemers Buurtgroep Middengebied krijgt gegevens eigen wijk voor projecten morgana i goes Hulpdiensten oefenen in Stayokay Hostel Vlissingen vergoedt winkeliers door Fonteyne geleden schade dt winkeliers leden schade Compleet slapen in Zeeland Waterschap bouwt nieuw gemaal 26 Dinsdag 8 mei 2007 pzc W Reeks initiatieven moet zorgen dat beginnende bedrijfjes vaker slagen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil startende onderne mers een steuntje in de rug geven. Elk jaar begint een groot aantal mensen met een nieuw bedrijf Na vijf jaar is nog maar de helft van die bedrijven over, stelt de Kamer van Koophandel Zeeland. „Er zijn twee dingen die de succes factor bepalen voor startende on dernemers", zegt wethouder H. Kool-Blokland (CDA, econo mie). „Dat zijn de beschikbaarheid van locaties voor bedrijven en een goede voorbereiding op het onder nemerschap." „We willen ruimte voor kleinscha lige bedrijfsverzamelgebouwen op bedrijventerreinen reserveren zo dat starters daar terecht kunnen. Bovendien willen we het planolo gisch mogelijk maken om wonen door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De bewonersgroep lo cal board uit de wijk Middenge bied heeft gisteren een voor Vlis singen uniek document in handen gekregen. Het is een boek met daarin feitelijke gegevens over de bewoners van hun wijk. Het local board bestaat uit buurt bewoners die niet alleen proble men of wénsen in de wijk signale ren, maar er ook actief mee aan de slag gaan. Om te voorkomen dat de bewonersgroep 'in het wilde weg' projecten en activiteiten op zet, heeft ze gisteren uit handen van wethouder E. Walrave het Da- taboek Middengebied Vlissingen gekregen. In het boek staan overzichten van vlissingen - Als winkeliers in het centrum van Vlissingen onevenre dig veel schade hebben geleden door afsluiting van de binnenstad voor de bouw van De Fontyne, kunnen zij geld krijgen van de ge meente. Het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten daarvoor een zoge noemde 'verordening nadeelcom pensatie' op te laten stellen. Dit is een handreiking naar de onderne en werken op één plaats te combi neren." Veel eigenaren van kleine re bedrijven werken vanuit huis. Daarnaast wil de gemeente star ters beter informeren. „We willen informatiepakketten aanbieden over de lokale markt en we den ken aan kennisvouchers, een sys teem waarmee ondernemers hun kennis en deskundigheid kunnen vergroten. We willen op dat ge bied samenwerken met de Kamer van Koophandel en Syntens, want dat zijn de deskundigen." Startende ondernemers kunnen bovendien subsidie krijgen bij het opstellen van een ondernemings plan. De gemeente wil er ook voor zorgen dat beginners in contact ko men met ervaren ondernemers. „De mensen met de meeste erva ring zijn de beste begeleiders"", PM De gemeente Middelburg wil startende ondernemers helpen. Er komt meer ruimte voor kleine bedrijven en de informatievoor ziening wordt verbeterd. zegt Kool-Blokland. „Die weten waar de valkuilen zitten, ze kun nen in kleiner verband adviezen geven aan de startende onderne mers." Middelburg wil jaarlijks 35.000 eu ro uitgeven aan de hulp aan star ters. De wethouder denkt dat de maatregelen een aanvulling kun nen zijn op de ondersteuning die bijvoorbeeld de Kamer van Koop handel nu al biedt aan starters. „We werken niet voor niets met ze samen. We willen op deze manier de starters in elk geval alle mogelij ke kansen geven. Starters zijn in derdaad belangrijk voor de econo mie. Het gaat om de mix van groot en klein. Er is zelden een bedrijf dat groot begint." De Kamer van Koophandel is blij met het plan van de gemeente, zegt woordvoerder M. Volleman. „Wij willen graag goede startende ondernemers. Zelf doen we er ook van alles aan om dat te bevorde ren. Op zich zijn alle initiatieven op dat gebied goed." Volgens huidige planning is straat pas in 2011 aan de beurt, door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Hoeveel geduld moet je hebben als je aan de Berm- weg in Oost-Souburg woont? Al veertien jaar vragen de bewoners om maatregelen tegen het slechte wegdek en tegen het geluids- en trillingsoverlast. Drie jaar geleden werd door de gemeente geld opzij gezet met de bedoeling de Berm- weg in 2008 te asfalteren. Die werkzaamheden zijn inmiddels doorgeschoven naar 2011. De bewoners van de Bermweg en omgeving zijn het nu beu en heb ben opnieuw een handtekeningen actie op touw gezet. „De situatie in de straat was altijd al erg, maar de laatste jaren loopt het de spuiga ten uit", zegt A. van Heemskerk namens het bewonerscomité Bermweg. „De Bermweg is van een rustige woonstraat uitgegroeid tot een hoofdstraat voor door gaand verkeer. Sinds de Kanaal straat een eenrichtingsweg is ge worden, is het vrachtverkeer ook verder toegenomen. En nu het Ambachtsveld bebouwd wordt, rij den er ook veel tractoren door on ze straat." Behalve dat de weg door het toege nomen verkeer gevaarlijk is voor fietsers en andere verkeersdeelne mers, zorgt het slechte wegdek voor zo veel trillingen dat er in de huizen scheuren zijn ontstaan. Afgelopen najaar vroegen bewo ners opnieuw aan de gemeente of er geluids- en trillingsmetingen ge daan konden worden. Dat verzoek werd begin dit jaar afgewezen. „In 1993 is het geluid gemeten. Toen viel het geluid binnen de norm", zegt Van Heemskerk. „En die me ting zou voldoen tot het jaar 2014. Daarom wordt er nu geen meting meer verricht" In 2004 leek een asfaltering en her inrichting van de straat dichterbij dan ooit. Er werd 180.000 euro uit getrokken voor de werkzaamhe den die in 2008 zouden worden uitgevoerd. Maar door een andere prioriteitstelling is de opknap beurt van de Bermweg naar achte ren geschoven en kreeg de herin richting van de Burgemeester van Woelderenlaan voorrang. Het gere serveerde bedrag verdween vervol gens in de grote pot. Door de grote financiële proble men bij de gemeente is vorig jaar besloten de asfaltering van de Bermweg uit te stellen tot 2011. Toch lieten het college en de ge meenteraad tijdens de begrotings- 'Sinds de Kanaalstraat een eenrichtingsweg is, is het vrachtverkeer toegenomen' behandeling in november weten dat ze het probleem van de Berm weg echt heel belangrijk vinden. Om dat te onderstrepen, werd be sloten dit project niet alleen door te schuiven naar 2011, maar het ook te verankeren. Dat houdt in dat bijna alle mogelijke plannen van de gemeente ter discussie mo gen staan, behalve de asfaltering van de Bermweg. Maar het bewo nerscomité durft daar niet zomaar op te vertrouwen. „Donderdag praat de gemeenteraad over de Ka dernota. Wij zullen dan opnieuw aandacht vragen voor de Berm weg", zegt Van Heemskerk. „Want we worden al te lang met een kluit je in het riet gestuurd." domburg - Brandweer, politie en Rode Kruis hebben gisteravond een grote oefening gehouden in en om het Stayokay Hostel bij Domburg. Tussen ongeveer zeven en tien uur waren de hulpdiensten paraat. Ze werden opgeroepen voor een nep- brand die was uitgebroken op de zolder van het hostel. De brand breidde zich snel uit zodat ook de eerste verdieping binnen korte tijd vol rook stond. Op deze verdie ping zijn negen kamers, die tij dens het uitbreken van de brand bezet waren door gasten. In de pa niek die volgde door het afgaan van het alarm, veroorzaakte een medewerker van het hostel een on geluk met zijn auto, waardoor twee personen bekneld raakten. De hulpdiensten konden oefenen in het blussen van de brand, het bevrijden en opvangen van slacht offers in het hostel en uit de auto. het aantal inwoners, de leeftijdsop- het boek, kan het local board bepa- bouw, etnische samenstelling, ei- len wat de belangrijkste punten gen woningbezit, gemiddeld inko- zijn op op te pakken. Het data men en het aantal huishoudens boek dient als zogenoemde onder de armoedegrens in het nul-meting. Door projecten en ac- Middengebied. Ook is onder meer tiviteiten na afloop te evalueren in beeld gebracht hoeveel mensen en te vergelijken met de huidige zich veilig voelen in hun buurt, cijfers, kan concreet gezien wor- wat kinderen missen in de wijk en den of er daadwerkelijk winst is be- hoeveel kinderen er dagelijks zon- haald. der ontbijt naar school gaan. Voorlopig is het boek alleen be- Bij het opstellen van het databoek stemd voor het local board en de is uitgegaan van de vijf punten die organisaties die bij de bewoners- het local board vorig jaar als doel- groep betrokken zijn zoals de stelling heeft genoemd, zoals: 'alle GGD, Scoop, de woningbouwver- bewoners voelen zich veilig op eniging en de Sociale Dienst, straat en thuis' en 'voldoende geld Het college wil dat over een tijd voor alle bewoners om mee te kun- ook alle gegevens over de andere nen doen'. Vlissingse wijken beschikbaar ko- Aan de hand van de gegevens in men. MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 mers en hun belangenbehartigers, die enkele-weken geleden uitdruk kelijk om schadevergoeding had den gevraagd. Wethouder C. Seijbel kondigde twee weken geleden al aan dat zij met een regeling zou komen. Juris ten moeten de verordening ma ken. Die wordt dan eerst voorge legd aan ondernemers en koepelor ganisaties en daarna aan de ge meenteraad. VEERE - Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteren begonnen met de voorbe reidingen voor de bouw van een nieuw gemaal tussen Veere en Middel burg. Het gemaal Poppekinderen komt bij de Zanddijksche Sprink langs de Oude Veerseweg en vervangt het gemaal Veersche Watergang. Dat moet weg voor de aanleg van de nieuwe N57. foto Lex de Meester Overlast en onderhoud Bermweg 1993: Bewoners klagen over de slechte toestand van de weg 1994: Bewoners pleiten voor herbestrating 1994: Verkeersremmers worden aangebracht 1995: Bewoners blijven aandacht vragen voor slecht wegdek 2004: Gemeente zet asfaltering voor 2008 op de planning 2005: Bewoners vragen om trillingsmetingen. Verzoek wordt afgewezen 2006: Asfaltering wordt doorgeschoven naar 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46