Zeeland Meer sport op sportboulevard WALCHEREN 25 Waaier wijst de weg naar kerken op Walcheren Vertraging levert tien mille op C "^ww.hurenopwalcheren.nl Benefietconcert was een succes Samenwonen Horses by the Sea in Domburg opnieuw met polowedstrijd Dinsdag 8 mei 2007 Weer onderzoek naar brommobiel op fietsvoetveer 31 Tip? redwalch@pzc.nl Extra ruimte voor wielerbaan en vierde hockeyveld. door Maurits Sep middelburg - De sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen krijgt mogelijk toch een wieler baan. In het plan wordt ruimte vrijgehouden voor zo'n baan langs de atletiekbaan. Ook wordt reke ning gehouden met een vierde hockeyveld. Wethouder C. Seijbel van Vlissin gen heeft dat gisteren verteld na dat zij kennis had genomen van de recentste plannen voor de sportboulevard. De projectontwik kelaar Arcus en Roompot Recrea tie hebben hun bijgestelde plan ge presenteerd aan Seijbel en haar Middelburgse collega-wethouder A. de Vries. „Het accent is meer gelegd op sport", stelde De Vries vast. Dat heeft volgens hem te maken met de mogelijkheden voor de project ontwikkelaar en de exploitant om de investeringen terug te verdie nen. Financieel moeten nog nadere af spraken worden gemaakt. Middel burg heeft het geld voor de sport boulevard opzij gezet, Vlissingen zoekt dat nog. Het college heeft in de kadernota aangegeven dat er meer geld voor nodig is. De ge meenteraad beslist donderdag of dat geld er ook komt. „De discus sie met de exploitant moeten we nog afronden", verklaarde Seijbel. „Maar iedereen wil dit graag." Zowel Seijbel als De Vries toonden zich gisteren optimistisch. Arcus en Roompot Recreatie zijn vol gens de wethouders goed tege moet gekomen aan opmerkingen van de provincie. Die heeft gewaar schuwd voor het bouwvolume, het groen en de hoeveelheid win kels die in de eerste opzet waren gedacht. „We moesten daar iets aan veranderen, anders zou de pro vincie geen goedkeuring geven voor het bestemmingsplan", ver duidelijkte De Vries. De aanpassin gen zijn 'zeer bemoedigend', con stateerde hij. De Vries en Seijbel willen voor de zomervakantie met gedeputeerde H. van Waveren van ruimtelijke or- ITi Het plan voor de sportboulevard is aangepast aan de eisen van de provincie. Middelburg en Vlissin gen verwacht eind dit jaar defini tief goedkeuring te krijgen. domburg - A. Gideonse van het Protestants Dien stencentrum Zeeland laat de waaier zien waarin de kerken op Walcheren die zijn aangesloten bij de Protestantse Kerk in Nederland zijn gebun deld. De waaier met dertig kerken is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een bij hun overtuiging passende kerk, maar ook voor toeris ten en cultuurliefhebbers. Hij is verkrijgbaar in al le kerken die erin staan. Het is de bedoeling dat hij ook bij de VVV's op Walcheren komt te lig- sluis - Burgemeester en wethou ders van Sluis willen tienduizend euro uitkeren aan de familie Van Osta vanwege grote vertraging bij de vergunningverlening voor een zoeken, vinden,,. dening overleggen. Beide wethou ders verwachten hem tevreden te kunnen stellen en voor het einde van het jaar goedkeuring te krijgen voor de aanleg van de sportboule vard. De gemeenten zetten in op ope ning van het complex in augustus 2009. Dat is net op tijd voor de Se nior Games die een maand later in Zeeland moeten plaatsvinden. „En dat ziet er behoorlijk hoopgevend uit", oordeelde De Vries. „Het gaat langzaam, maar het gaat wel voor uit." Seijbel deelde die hoop. „Het plan is een stuk duidelijker gewor den en ik zie meer kansen." vlissingen - Het benefietconcert voor de afgebrande strandtent Pan- ta Rhei in Vlissingen heeft voorlo pig bijna 13.000 euro opgebracht. Dat is een tussenstand omdat nog niet alle toegezegde bedragen van sponsoren binnen zijn. Het con cert werd zondag gehouden in het Arsenaaltheater. Het initiatief was genomen door bands die in Panta Rhei hebben gespeeld. Van het geld wil de organisatie een geluids installatie kopen zodat er weer op tredens kunnen plaatsvinden als de strandtent weer open gaat. Panta Rhei brandde in de nacht van 24 op 25 februari af De brand was aangestoken. Eigenaar Wil lem-Jan Buijs is verzekerd voor de schade, zei hij zondag. „Het was niet nodig geweest om die benefiet te houden. Voor ons was het een kleine ramp, maar er zijn ergere dingen in de wereld. In vergelij king met bijvoorbeeld een tsunami gaat dit nergens over. Ik heb nog voorgesteld om het geld aan een goed doel te geven." De afgelopen weken is hard ge werkt om de strandtent weer op te bouwen. Ook daarbij kreeg Buijs hulp van vrijwilligers en vaste klan ten. In het weekeinde van Pinkste ren, over twee weken, gaat Panta Rhei weer open. gen. Gisteravond heeft Gideonse de waaier offici eel overhandigd aan gedeputeerde H. van Wave- ren (CDA, cultuur). Dat gebeurde tijdens het sym posium 'Het huis in de wind' in de kerk in Dom burg. foto Lex de Meester huis op Park Groenevelt. Project ontwikkelaar Groenevelt Sluis BV is daarnaast bereid verbeteringen aan te brengen aan het door de Van Osta's gekochte huis. Tip? redactie@pzc.nl Her was natuurlijk uit liefde, maar het was toch even wennen voor die VIissingse, ineens perma nent een man in haar huis. Een rommelmaker is het, mopperde ze de eerste week tegen haar col lega's. Heel haar huis lag vol vie ze kieren en opruimen ho maar. Vorige week veranderde er in eens iets in haar houding. Na een vrolijk telefoongesprek met haar geliefde hing ze breed glim lachend op. „Weet je wat nou zo leuk is", vroeg ze samenzweerde rig. „Ik geef hem 's ochtends een lijstje met dingen en dan doet-ie dat gewoon: stofzuigen, bood schappen, alles. Het bevalt goed hoor, dat samenwonen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45