Vakantiecomplex b Provincie is slechte belbus beu Primitieven P' PZC De krant 4 weken voor €9f95! 2 Dinsdag 8 mei 2007 PZC MARLEEN BLOMMAERT Zou het de leeftijd zijn? Is het de klei om me heen? Is het de grote tuin? Steeds vaker kijk ik verbaasd naar het venster dat kran ten en televisie mij bieden op hun wereld. Ze tonen me een primitieve wereld. Kinderlijk gedrag, roedelgedrag, buitdrift van volwassen mensen zijn de dingen die ik zie. Het gevecht tussen de topmannen van ABN-Amro en aandeel houders is een spel waarbij de spelregels zoek zijn. Ze rennen als ruziënde kinderen om de haverklap naar papa of mama, in dit geval de rechter: „Oh, hij speelt vals!" In Frankrijk staat een klein mannetje met een grote neus en een wit paard klaar. Met stoere uitspraken roept hij de schijn van zekerheid op die het bange volk zo hard nodig heeft. De Tweede Wereldoorlog, de oorlog in Vietnam, de oorlog in Irak vloeiden de afgelopen da gen in elkaar over. Dezelfde reto riek, dezelfde drogredeneringen, dezelfde heldenverhalen en de zelfde gevolgen. En dan die overdosis geloof, waarmee we elkaar bestoken. Ie dereen met zijn heilige gelijk. Geloof en identiteit lijken steeds meer samen te vallen, met alle wetten en dogma's in de hand gaan we elkaar te lijf Ondertussen gaat het gewone leven hier op de dijk door, de fruitbomen hangen vol, ieder kookt, soms ook voor elkaar. Niemand heeft hier aandelen, wel een vijgenboom en een hond. Nooit hebben we het hier over geloof of de AEX, nie mand wil hier een sterke man. Maar dat is geen nieuws, daarom hoort u ons nooit. U ziet al leen de gelovigen, of het nu in allah of de vrije markt of de die ren is, liefst met ferme korte uitspraken. Dat scoort. Een goed verhaal niet, dat is namelijk lang. Maar wees gerust, we zijn met meer dan u denkt. Niemand heeft hier aandelen, wel een vijgenboom en hond. COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmenfteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. D« PZC gaat «xgvuldig or et persoonsgegevens. Ir et coloton trett u nadere informatie Ja. ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9.95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem eer proefabonnement van 4 weken voor 9,95. N3 deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar- PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (graris) Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mi|n rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Al bijna veertig jaar lang zou een druk bewoond complex vakantiewoningen in Domburg op instorten staan. De verantwoordelijken liggen op het kerkhof. door Henk Postma Dat het Domburgs ap partementencom plex Ruimzicht niet bepaald solide ge bouwd is, kan een beetje aannemer je zo vertellen. Maar dat het nu al bijna veertig jaar op instorten staat? Dat wil er zo gauw niet in. De originele tekeningen, waarop de voormalige gemeente Dom burg in 1968 de bouwvergunning verleende, spreken boekdelen: de drie bouwblokken, elk met drie verdiepingen plus een kelder, zijn nooit stabiel geweest. De vloeren van de eerste twee ver diepingen lopen niet door over de tussenmuren. „Hierdoor", conclu deert de Grontmij, „is er construc tief gezien geen horizontale koppe ling tussen de appartementen." En omdat de binnenwanden te dun zijn om als dragende constructie te dienen, kan het complex als een kaartenhuis in elkaar storten. Of het zo'n vaart zal lopen? „Och", zeggen aannemers in de ge meente Veere, „als het echt zo erg Appartementencomplex Ruimzicht RUIMZICHT fMtVt Dombi 'urgseweg Singel •>e yS^' is, was dat gebouw allang omge waaid." Ze wijzen erop dat het ap partementencomplex stevig in het zand staat, gefundeerd op staal. Maar de Grontmij heeft daar geen boodschap aan. Het bureau stelt vast 'dat de stabiliteit van de drie bouwblokken op geen enkele wij ze rekentechnisch kan worden on derbouwd'. De Grontmij noemt de situatie zo onveilig dat geen en kel appartement ooit geschikt is ge weest voor bewoning. Die mokerslag kwam vrijdagavond zo hard aan bij de gemeente Veere, dat die het daglicht niet af wachtte en de appartementen nog in de nachtelijke uren liet ontrui men. Op het stadhuis waren alle betrokkenen gisteren in koortsach tig overleg. Maar niemand van hen kon uiteindelijk verklaren waarom het gevaar al die jaren niet onderkend is, ook niet toen de voormalige gemeente Dom burg toestemming gaf om een der- PZC Willem Adriaansens, Donja Odijk de verdieping op het wankele com plex te bouwen. De eerste twee verdiepingen wer den in 1969 gebouwd door de NV Kustbouw, waarbinnen drie regio nale aannemers samenwerkten. Maar dat bedrijf, dat het complex aanvankelijk ook zelf exploiteerde, bestaat niet meer. De architect, P. Klopmeyer uit Domburg, is al geruime tijd overleden. Uit tekeningen, daterend van 1987, blijkt dat Bouwwinkel Zeeland be trokken is geweest bij groot onder houd en herstelwerkzaamheden. Die bouwwinkel bestaat nog steeds, maar ging enkele jaren te rug in andere handen over, nadat de oprichter was overleden. Aannemers op Walcheren bena drukken dat tegenwoordig veel strengere bouwnormen gelden dan destijds. „Als je alle panden op Walcheren onder dezelfde loep legt, dan sneuvelen er nog veel De drie bouwblokken waaruit Ruimzicht bestaat, elk met drie verdiepingen plus een kelder, zijn nooit stabiel ge weest. foto Lex de Meester door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Vervoersmaatschap pij Connexxion moet als de wiede weerga de problemen met de bel bus oplossen. Als dat niet binnen een paar weken gebeurt, krijgt ze een boete voor elke keer dat de bel bus niet volgens de afspraken rijdt. De provincie Zeeland is het zat. Het regent klachten uit heel Mid den- en Noord Zeeland over de belbus. Het CDA Borsele trok on langs aan de bel, net als de dorps raad Ellewoutsdijk. Het Klaverblad in Goes opende zelfs een meld punt belbus. Bij de nieuwe dienst regeling voor het busvervoer is de belbus december vorig jaar inge voerd op de Bevelanden, Schou- wen-Duiveland en Tholen, vooral om de kleine dorpen te bedienen. Wie met de belbus wil, moet een uur van tevoren bellen. De belbus rijdt van halte naar halte en sluit aan op vaste buslijnen. In de Zak van Zuid-Beveland bijvoorbeeld op de bus Baarland-Goes. De vele klachten zijn gegrond, zei gedeputeerde G. van Heukelom (SGP, openbaar vervoer) gistermid dag in de Statencommissie econo mie en mobiliteit. „Er klopt niets van de belbus." Vervoersmaatschappij Connex xion heeft van de provincie 'een paar weken de tijd gekregen om de problemen op te lossen', zei Van Heukelom. „We hebben Con nexion gewaarschuwd en daarna is het over. Ze is verantwoordelijk voor de financiële consequenties." Over wat er precies gebeurt als Connexion zich niet aan de afspra ken houdt, wilde Van Heukelom zich niet expliciet .uitlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2