dinsdag 8 mei 2007 Zeehonden en bruinvis sen spotten vanaf rond- vaartschip De Onrust Kokmeeuw heeft het geheim van de Pluimpot ontdekt Fietsen langs de boorden van de Oosterschelde is afzien en genieten Vormgeving: Felix Binicewicz Fotografie: Mechteld Jansen en NPO Eindredactie: Annemarie Zevenbergen Tekeningen: Danker Jan Oreel De zilte geur, meeuwen krijsen en de zon weerspiegelt in het water. Op ontdekkingstocht door het Nationaal Park Oosterschelde. In deze bijlage over vijfjaar nationaal park een zoektocht naar het onbekende. De wondere wereld onderwater, de rust van een drooggevallen zandplaat of fietsen langs de boorden van de getemde zeearm. Daarnaast vertellen gebruikers van het natuurgebied; de boer, de visser, de watersporter, de natuurgids, de vogelaar en horeca-ondernemer over hun park. Verder een lezerswedstrijd in samenwerking met het Nationaal Park Oosterschelde. In de fotolenzen die op iedere pagina zijn terug te vinden, staat een afbeelding van een element uit de flora en fauna van het park. Voor de lezers die alle acht afbeeldingen juist kunnen plaatsen, stelt het NPO drie prijzen beschikbaar: Natuurvaartocht over de Oosterschelde voor 2 personen; Verrassingspakket, met o.a. Nationale Parken-boek Nederland; Set van 9 zoekkaarten rond de Oosterschelde. Oplossingen kunnen tot vrijdag 18 mei worden gestuurd naar: e-mail lezersredacteur@pzc.nl of naar Redactie ter attentie van de lezersredacteur, Postbus 31 4460 AA Goes. De uitslag en- de drie prijswinnaars staan zaterdag 19 mei in de PZC. Het rijke onderwaterlevenjj onder de Zeelandbrug Op een droog gevallen plaat heerst volstrekte rust Je hoort het slik borrelen op de Rattekaai PZC Willem Adriaansens Engels slijkgras i» i i- t Nationaal Park Oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28