Onder 18 geen drank f Bedrijf zoeken?! MORGEN MOEDERDAG 15% korting op alles* -0_ ilocal 2 en 3 yAs Op woensdag 9 mei tot 21.00 uur Postcode Loterij pleegt volgens vrouw emotionele chantage www.ilocal.nl Vader gijzelt zoontje (8) in Sluiskil HET WEER: Buien Vakantiecomplex blijkt wankel kaartenhuis Buitengebied: Molens zijn zachte bakens Dinsdag 8 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 108 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 Ministers willen drankgebruik onder jeugd indammen den haag - De leeftijd waarop jon geren alcohol mogen kopen en drinken, moet omhoog van 16 naar 18 jaar. Dat wil minister Guus- je ter Horst (Binnenlandse Zaken). Ter Horst wil het alcoholgebruik beperken, omdat volgens haar veel geweld en vandalisme wordt ver oorzaakt door dronken jongeren. Woensdag bespreekt Ter Horst haar voorstel met minister Ab Klink van volksgezondheid. Het nieuwe kabinet opende al eer der de strijd tegen drinkende jon geren. Er wordt gewerkt aan een verbod op tv-redame voor alcohol voor negen uur 's avonds en verho ging van de accijns. Het voorstel om de verkoop van alcoholische mixdranken als Breezer in super markten te verbieden, ligt al bij de Raad van State. Die moet ook nog een advies geven over het plan om gemeenten voortaan toe te staan controles in cafés te houden, om te zien of er geen alcohol aan jon geren onder de 16 wordt geschon ken. Nu wordt die controle gedaan door de Voedsel- en Warenautori teit. Die heeft daar, voor het hele land, tachtig inspecteurs voor. Ter PJ5 Om het drankgebruik onder de jeugd aan te pakken wil minister Ter Horst de leeftijdsgrens verho gen. Ook de verkoop in super markten moet worden beperkt. Horst wil de blaastest ook voor voetgangers invoeren, om bij een aanhouding te controleren iemand heeft gedronken. Koninklijke Horeca Nederland ziet niets in het plan: „Het lost het pro bleem niet op", zegt woordvoer der Anthony van der Klis. „Het zal jongeren alleen maar aanzetten om op een andere manier aan drank te komen." Vorig jaar dwars boomde de Tweede Kamer nog een voorgestelde verhoging van de minimumleeftijd. www.pzc.nl Woningen ontruimd na gaslek in Oudenbosch oudenbosch - Tientallen wonin gen zijn gisteravond in het West-Brabantse Oudenbosch ont ruimd wegens een groot gaslek in een leiding onder de openbare weg. Volgens de politie gaat het om alle woningen in een straal van honderd meter rond het gaslek aan de Vincentiusstraat. Libris Literatuur Prijs naar Arnon Crunberg amsterdam - Arnon Grunberg (36) heeft met de roman Tirza de Libris Literatuur Prijs in de wacht gesleept. Jury-voorzitter Cox Hab- bema sprak van 'een indrukwek kende, verontrustende roman'. Eind maart kreeg Grunberg al de Gouden Uil voor het boek. Telefonisch spreekuur Heeft u vragen of opmerkingen over de PZC? Vanavond houdt de hoofdredactie van 18.00 tot 19.00 telefonisch spreekuur. Het nummer is 0113-315660. Postcode Loterij probeert mensen gek te maken De KNVB-beker is niet meer dan een troostprijs eens 52% 48% oneens door Joeri Wisse SLUISKIL - Een 38-jarige man uit Sluiskil hield gis teren zijn woonplaats een groot deel van de dag in spanning door zijn zoontje van zes in zijn wo ning aan de Middenstraat te gijzelen. Om kwart over zes drong een arrestatieteam door het dak raam van het huis naar binnen. Twee uur later wisten de zwaarbewapende mannen een einde te maken aan de gijzeling. Het jongetje is onge deerd in veiligheid gebracht. De man is afgevoerd naar het politiebureau in Terneuzen. Volgens buurtbewoners begonnen de problemen al vroeg in de morgen. De man zou zijn veertigjarige vrouw, slechts gekleed in ondergoed, op straat hebben gezet. Volgens buurtbewoner Rudi Coone, in wiens huis de vrouw het alarmnummer belde, zei ze dat haar man haar wilde vermoor den en ook haar zoontje iets aan zou doen. De politie arriveerde rond het middaguur in Sluiskil, nadat ook de moeder van de man alarm had ge slagen. De 38-jarige man had in verwarde toe stand het jongetje bij zijn moeder in Terneuzen opgehaald. Agenten omsingelden vervolgens het huis in Sluiskil en hielden telefonisch contact met de man, die dreigde met een wapen. Om drie uur escaleerde de situatie, waarop onder meer het ar restatieteam werd ingeschakeld, foto Peter Nicolai Bij HEMA tenminste. Want daar krijg je morgen, 9 mei, de hele dag 15% korting op het gehele assortiment! Dus mama mag gerust mee. En wordt het morgen laat op school of op de zaak, dat maakt niet uit. We zijn namelijk tot 21.00 uur open. 'Uitgezonderd telecomartikelen, foto ontwikkelservice, boeken LI EZT R ji gordijnmaok-service, cadeaukaarten en Lekker Wieg. I w I amsterdam - De Nationale Postco de Loterij doet aan emotionele chantage. Door reclameslogans als 'Staat u straks met lege handen uw buren die wel meespelen te fe liciteren', bezorgt ze mensen die niet meedoen angst om spijt te krijgen. Dat zei de advocaat van Helene de Gier gisteren voor de rechter in Amsterdam. Zij viel op 1 januari 2006 buiten de prijzen toen een prijs van 13,9 miljoen eu ro in de Hoogstraat in het Brabant se Heusden terechtkwam. Zij had Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Econo mies 4 en 15; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Buitengebied: 36 en 37; Cultuur: 38; Agenda: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 geen loten. De Postcode Loterij ver schilt volgens haar van andere lote rijen doordat je zeker weet dat als je geen lot hebt en je buurman wint een prijs, jij rijk zou zijn ge weest als je wel had meegedaan. Advocaat R. Schutte noemde het namens de Postcode Loterij een 'raadsel' dat De Gier en haar part ner naar de rechter zijn gestapt. „Ze deden bewust niet mee. Dan moet je niet piepen wanneer ande ren mooie prijzen winnen." De rechter doet op 20 juni uitspraak. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i iai i 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1