Meningen NIEUWS GETIPT VOOR U Bush leert manieren st nu van jouw kat! favoriete Heeft jouw hond een natte neus? - 1 O I Dinsdag 8 mei 2007 PZC Etiquettegids moet voor ordelijk verloop zorgen van banket met Queen. WASHINGTON - De Amerikaanse president George W. Bush heeft van het Witte Huis een speciale etiquettegids over goede manieren gekregen. Die gids moest er gisteren voor zorgen dat Bush zich niet zou mis dragen tijdens het staatsbanket met de Britse koningin Elizabeth. Het manierenadvies lijkt op zijn plaats bij een president die zich volgens The New York Times eer der aan tafel misdroeg. Zo dronk Bush tijdens een lunch bij de Verenigde Naties eens water uit een fles. Toenmalig minister van Buiten landse Zaken Colin Powell gaf zijn baas een vriendelijke hint door wa ter voor hem in te schenken in een glas. Ook is Bush er ooit door de pers op betrapt dat hij met volle mond sprak tijdens een ontmoeting met de Britse premier Blair. Bush deed de Duitse bondskanse lier Angela Merkel tijdens een ont moeting met wereldleiders schrik ken door haar een onverwachte schoudermassage te geven. De Amerikaanse president bena derde zijn Duitse ambtgenote van achteren terwijl zij al aan tafel had plaatsgenomen. Jouw kat wit dolgraag meedoen met de Whiskas" smaaktest. Want ook voor katten geldt dat afwisseling van smaak doet eten. Koop minimaal 3 verschillende Whiskas' variatieverpakkingen. Dan heb je meteen het testformulier. Doe de test en leer je kat nog beter kennen. En maak kans op een jaar lang gratis Whiskas' variatieverpakkingen. Bovendien kun je zó aan de unieke Whiskas® MENUBOX komen, in de Whiskas® MENUBOX kunnen LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Gevangenen Nog even teruggekomen op uw artikel onder de kop: Gevange nen slecht behandeld (PZC, 28-04). Soms hoor je wel eens dingen die niet kloppen. Wat bij voorbeeld te zeggen over het vol gende voorval: Jongeman wordt ingerekend en in het gevang ge zet omdat hij omstanders zou hebben bedreigd. Maar na een week blijkt dat geen serieuze zaak te zijn en mag hij weer naar huis. Echter: omdat in Middelburg geen plaats was is hij in den Haag vastgezet. Bij zijn vrijlating was het gewoon een kwestie van: ajuus, en zoek het verder maar uit. Geen cent op zak, bij het sta tion een kaartje 'op de pof ge kregen, wat uiteraard terugbe taald dient te worden, geen enke le schadeloosstelling, geen ex cuus. Is dat de manier waarop een beschaafd land met zijn burgers omgaat? Ik ga me steeds meer schamen om Hollandse te zijn. Rie Krook Vredehoflaan 326, Vlissingen Nationaal Landschap Ik reageer op het artikel in de PZC van 7 mei over het Natio naal landschap. Wat zijn ze toch geweldig en creatief hè, onze be stuurders? Nodigen ze de inwo ners van onder andere Walche ren uit om opnieuw kennis te ko men maken met hun eigen leefom geving. En waar gaan we dan naar toe in Walcheren? Naar Terra Ma- ris! Waarom niet het geniale plan op gevat om vanaf Sint Joosland langs het tracé van de Nieuwe N57 te gaan lopen richting Prooyense Park. Geen boom meer te zien in dat deel van het Nationaal Land schap. En dan straks nog even de transportas door Walcheren aan leggen en klaar is Kees, of was het Karla? Asfalteren, asfaltering, asfalt toe ren. Niks Nationaal Landschap vanwege regionaal dramschap. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke RUG wordt UoG In de krant van zaterdag (05-05) las ik: 500.000 wordt door de RUG uitgegeven om UoG ge noemd te gaan worden in het En gels. De RUG, Rijksuniversiteit Groningen, wil niet langer geas socieerd worden met een vloer kleed (rug betekent in het Engels vloerkleed). Vandaar die naams verandering. Het getuigt niet van gezond verstand om zo veel geld te verkwisten voor een zo be krompen beeldvorming in een intellectueel voor Nederland niet van belang zijnd gebied. Dan kan het collegegeld nog wel verhoogd en op de salarissen van de docen ten bespaard worden. Of beter nog neemt de verant woordelijke minister dat bedrag en sluist het door naar een dank baarder onderwijsinstelling in het land. En wat vind je eigenlijk bij UoG in bijvoorbeeld Oostenrijk? Is dat zo hoogstaand? Een rug is in goed Nederlands een verho ging in het midden, een betere omschrijving van een universiteit is niet mogelijk. Laat de universiteit zich inzetten om op alle gebieden boven het ni veau van de rest van het land uit te steken. Dat is al moeilijk ge noeg, zoals blijkt, met dergelijke in competente bestuurders. Ludo Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Binnenstad Vervuiling is een van de grootste ergernissen van de Vlissingse binnenstad bewoners, dat bleek Wij geven u |5PS de helft cadeau!—-^ ■J M Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! 1 Bel 0800- 0231231. het alfabet van Zeeland L_1 Een'natte neusstaat voor een gezonde lp t. hond die lekker in z'n vef zit. Hoe gezond hij is. zie je aan alledaagse dingen, zoals (8. §1 lp- zijn energieniveau, zijn eetlust, de conditie van zijn vacht en zijn ontlasting.Goede Ctigicc voeding draagt.bij aan de gezondheid van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10