L c Bescheiden opkomst bij eerste Zeeuwse fietsdag r Alleen hier vind je Russische kunstboeken Palazzolihuizen in de knel door stopzetten provinciale subsidie Probeer maar eens wakker te blijven m in een échte Hastens! Hastens i$( s pzc Maandag 7 mei 2007 1 7 MIDDELBURG - Altijd al op zoek geweest naar de maal te koop op de grote Middelburgse boeken- Zeeuwse streekroman Jikkemien? Of het ultieme markt die gisteren werd gehouden. Het slangen- boek over de kanosport? Naar Verhandelingen boek van J. van Lier - oorspronkelijk uit 1781 en over Drentsche Slangen en Adders? Ze waren alle- in 1976 herdrukt, lag voor 35 euro op een koper te wachten. „Russische kunstboeken mevrouw, die vind je nergens", spoorde een boekverkoper een twijfelaar aan. „Nee serieus, die heb ik al leen." foto Lex de Meester Alcoholcontroles in Zierikzee en Renesse zierikzee - Automobilisten op Schouwen-Duiveland hielden zich vrijdagavond en zaterdagochtend netjes aan de regels, wat betreft al coholgebruik achter het stuur. De politie hield tussen 19.30 en 5.00 uur alcoholcontroles op de Nieu we Haven in Zierikzee en de Roe- landsweg in Renesse, maar kon niemand betrappen op een slokje te veel. In Kortgene, Kamperland en Wissenkerke werden op hetzelf de tijdstip ook alcoholcontroles ge houden, maar ook daar werd nie mand bekeurd. In totaal nam de politie tachtig blaastesten af 'Meisjes van de nacht' feesten in Zierikzee renesse - Het feestteam 'Meisjes van de nacht' houdt aanstaande vrijdag een feest in café de Ban- jaard in Zierikzee. De negen meiden uit Oosterland hielden in oktober vorig jaar ook al een feest in café Neffen d'Eule in Oosterland. Dat was een groot succes. De feestavond dient een goed doel. De opbrengst gaat naar basisschool 't Kofschip in Zierik zee. De school wil het plein op knappen en nieuwe speeltoestel len aanschaffen. Het feest begint om 22.00 uur. Luctor et Emergo geeft concert in Renesse renesse - Muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse geeft een concert bij de Watermeter aan de Hogezoom in het dorp. Het mu ziekgezelschap speelt onder meer Pirates of the Carribean, Glasnost, Lord of the Dance en Processional. De aanvang is om 15.00 uur. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Steunpunt voor mensen met kanker doet beroep op gemeenten. middelburg - De stichting Palazzo- li vraagt de Zeeuwse gemeenten om financiële steun. Het voortbe staan van de organisatie die steun biedt aan kankerpatiënten en fami lieleden komt in gevaar doordat de provincie de subsidie stopzet. Pa- lazzoli heeft vestigingen in Goes, Hulst, Terneuzen en Oost-Sou- burg. De stichting heeft zestigduizend t euro per jaar nodig. „Eerst was ons jaarbudget hoger", zegt waarne- „Maar omdat we zagen aankomen dat het minder zou worden, heb ben we al moeten snoeien. We hebben onze twee vaste medewer kers moeten ontslaan." Het werk dat Palazzoli doet, moet betaald worden door de gemeen ten, zegt woordvoerster M. van Stijn van de provincie. „De provin cie heeft de stichting een paar jaar gesteund met allerlei subsidies. Vo rig jaar was al besloten om dat niet meer te doen, omdat dat eigenlijk een taak is van de gemeenten. Toen hebben de staten besloten de subsidie nog één jaar te geven." De stichting heeft alle gemeenten - op Schouwen-Duiveland na - om subsidie gevraagd. 100% natuurlijke materialen... Eerste editie van evenement trekt geen massa's mensen. door Luc Oggel heinkenszand - Gefietst wordt er in Zeeland al volop, maar een offi ciële Zeeuwse Fietsdag ontbrak nog. De eerste editie beleefde giste ren de vuurdoop in Heinkens zand. Misschien ligt het aan het vroege tijdstip, maar écht druk is het zon dagochtend rond tien uur niet, bij de aftrap op recreatieterrein Stelle- plas. Her en der worden fietsen van dragers afgetild door warm aangeklede deelnemers, want be hoorlijk fris is het ook nog. De opzet van de Fietsdag is om mensen kennis te laten maken met verschillende facetten van de recreatieve fietssport. Diverse orga nisaties, zoals onder meer het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets, het Routebureau, en SportZeeland hebben de handen daarvoor in el kaar geslagen. Ook het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland is aanwe zig met een kraampje, want als fiet ser ben je extra kwetsbaar in het verkeer. Verder is de Zeeuwse mountainbi ke vereniging Team X-Treme pre- Dies en Ria Feijtel uit Bruinisse gaan een stukje fietsen met hond Pepper achterop tijdens de eerste Zeeuwse Fietsdag. foto Willem Mieras sent en worden er clinics over het GPS (global positioning sys- tem)-systeem gegeven, zeg maar een tomtom voor op de fiets. Toch lijken de meeste deelnemers - voornamelijk vijftigplussers - die moderne 'snufjes' links te laten lig gen. Ze willen gewoon lekker een eindje trappen zonder al te veel ge doe, net als anders. Echte kilometervreters konden kie zen uit twee door toerfietsclub Theo Middelkamp samengestelde tochten van 70 of 110 kilometer, die vooral over de binnenwegen van Noord- en Zuid Beveland en rond het Veerse Meer leiden. Dies Feijtel en zijn vrouw Ria uit Bruinisse trappen naar eigen zeg- t gen regelmatig een kleine honderd kilometer weg, maar niet als hond Pepper achterop zit, zoals ook nu. Dertig kilometer is dan lang ge- J' noeg. „Dat vindt-ie prachtig", zegt I Ria. „Zelf lopen, daar is hij te lui I voor." since 1852

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69