Zeeland 'Het dorp is weer wakker geschud' SCHOUWEN-DUIVELANi 19 13 20 Uitgaansgeweld in Vlissingen Garnaal Balletje trappen bij de kerk Kennismaken met je eigen leefomgeving tijdens publieksdag Galerie T biedt breed vertaalde schoonheid Maandag 7 mei 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Websites Bruinisse en Zonnemaire zijn razend populair. door Cornelleke Blok zonnemaire - Het was tweede paasdag vorig jaar. Digna van den Broek (36) uit Zonnemaire verveel de zich stierlijk. „Mijn man en zoontje waren ziek. Ik dacht, laat ik eens een website maken over Zonnemaire." Een jaar later is zon- nemaire.eu een ongekend populai re digitale dorpskrant. „Laatst belde er iemand die een gouden armbandje had gevonden. Ik heb het op de website gezet en zo hebben we de eigenaresse ach terhaald", vertelt Digna. „Tja, er is hier geen winkel meer waar je een briefje op kuift hangen. Ik krijg heel veel dingen ingestuurd. Elke avond ben ik bezig om de site actu eel te houden. Ik zet er foto's en de activiteiten in het dorp op. Mensen denken dan: hee, er ge beurt hier weer wat. Dat spoort an deren aan om zelf ook iets te orga niseren. Ia, je merkt dat Zonnemai re weer leeft. Het dorp is wakker geschud." Een willekeurig vragenrondje in de straten van Zonnemaire: „Ik ben geen surfer, maar ik kijk steeds vaker op de site", zegt Karin van Doorn. „Ik ben toch steeds weer nieuwsgierig wat erop staat." loep Jol: „Het is een leuk platform waarop je mensen kunt ontmoe ten. Dan zie je eens wat er in je bu ren omgaat die je normaal nooit spreekt." Zijn vriendin lanneke Ruitenbeek: „Toen ik op de site keek dacht ik: jeetje, er is echt élke Zonnemaire.eu en bru.nu zijn erg populair onder de inwoners van de dorpen. „We hebben 700 bezoekers per dag", vertelt Joeri de Zeeuw van bru.nu. dag wel wat te doen in het dorp. Wist ik veel..." De dorpswebsite van Bruinisse, bru.nu, is al even populair, vertelt loeri de Zeeuw (19), die de site sa men met Marijn van den Hoek (25) beheert. Joeri: „Veel mensen helpen mee. Ze bellen als ze wat zien of ze sturen foto's op. We heb ben zo'n 700 bezoekers per dag." Marianne van den Boomen, inter- net-antropoloog en onderzoeker aan de Universiteit Utrecht ziet in de dorpswebsites een nieuwe trend ontstaan. „Er zijn meer web sites waarbij mensen op basis van hun postcode bij elkaar gebracht worden, zoals buurtlink.nl. Ie merkt dat die heel aardig lopen. Eerder vonden mensen het leuk om via het internet met iemand uit Japan te praten. Nu het inter net zo in het dagelijks leven verwe ven is, zie je dat het internet vaker op kleinschalig buurtniveau ge bruikt wordt. Als één persoon zich blijft inzetten voor zo'n site, dan zie je dat het een positieve uitstra ling heeft op andere activiteiten." Die vlieger gaat zeker op voor Dig na. „In het begin was het buffelen om de site bekend te krijgen, nu zou ik er mijn fulltime baan van kunnen maken." Duikster in besloten kring herdacht scharendijke - De Belgische duik ster (30) uit Dendermonde, die vo rige week verdronk in het Grevelin- genmeer, is zaterdag in besloten kring herdacht in Scharendijke. Het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) onderzoekt momen teel waardoor de vrouw is verdron ken. „We denken daar nog wel een week mee bezig te zijn", meldde een woordvoerster gisteren. Het lichaam van de vrouw werd vrij dagavond geborgen door de Ko ninklijke Marine. De duikster werd sinds dinsdag vermist. Man zwaargewond bij val in loods Arnestein middelburg - Twee mannen zijn zaterdagmorgen gewond geraakt bij een ongeval in een loods aan de Ampereweg op bedrijventer rein Arnestein in Middelburg. Een 59-jarige man viel met ladder en al drie meter naar beneden. Hij kwam met zijn hoofd op een sta len balk terecht. Zijn 23-jarige zoon brak zijn voet toen hij naar beneden sprong om zijn vader te kunnen helpen. Het 59-jarige slachtoffer is met de traumahelikopter naar het zieken huis in Antwerpen gebracht. Geen misdrijf in het spel bij dood man middelburg - De man die vrijdaga vond dood in een vijver in de wijk Veldzigt in Middelburg is gevon den, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat heeft de politie zaterdagmiddag bekendge maakt. Kinderen vonden de man vrijdagavond rond een uur of acht in het water van de vijver bij de Hans Lipperheijstraat. Volgens een politiewoordvoerster is vast ko men te staan dat er geen derden betrokken waren bij het overlijden van de man, een 62-jarige Middel burger. Baldadige jongeren in Middelharnis bekeurd middelharnis - Vijf jongeren zijn in de nacht van vrijdag op zater dag aangehouden, omdat ze vernie lingen hadden aangericht rond het gemeentehuis in Middelharnis. De jongeren - 20, 21, 22 en 26 jaar oud en afkomstig uit Sommelsdijk en Middelharnis - liepen rond drie uur 's nachts met veel lawaai door de tuin, ze trokken aan bouwhek- ken en gooiden afval tegen de mu ren. De vijf zijn overgebracht naar het politiebureau. Later zijn ze met een bekeuring voor baldadig heid naar huis gestuurd. VLISSINGEN - De politie heeft zater dagavond en in de nacht erna 12 mensen aangehouden in Vlissin gen. Twee mensen werden gearres teerd wegens vechten op de Smal- lekade, drie mensen werden aange houden nadat ze mot kregen met de politie over een identiteitscon trole bij cafés op het Bellamypark, een jongen werd aangehouden vanwege het vernielen van een fiets, een ander vanwege het slo pen van een pinautomaat. Vier jongens zijn aangehouden na een vechtpartij op de Oranjedijk. In de Lange Zelke is een 24-jarige Vlissin- ger zonder aanleiding in zijn ge zicht geslagen. Een 39-jarige Vlissinger die was aangehouden vanwege bedreiging van de uitbater van een café, pro beerde tijdens het transport naar Torentijd te ontsnappen via het luik in het dak van de bus. Hij pro beerde op de A58 op het dak te klimmen. De man verklaarde later dat hij zich niets van het incident kon herinneren. Tip? redactie@pzc.nl Bing van vijf uit Vlissingen is niet zo'n eter. Als er harde stuk jes in zijn voedsel zitten, trekt hij een vies gezicht, en korstjes.... daar moet hij al helemaaaal niks van hebben. Hij laat ze wijselijk op zijn bord achter, tenzij hij ze door een flinke lik nutella mag halen. Rozenbotteljam daarentegen gaat er in als koek, en natuurlijk is Bing verder dol op alles wat zacht en zoet is. Afgelopen week einde hadden zijn mama en pa pa Chinees besteld. Bing at, voor zijn doen, dapper mee. Hij peu zelde zelfs een grote gefrituurde Chinese garnaal met smaak op. Toen het tijd was voor het toetje vroeg mama hem: was het lek ker, je garnaal? 'Jammie', ant woordde Bing vergenoegd, daar bij tevreden wijzend op zijn lege j bord. Hij had de hele garnaal op gegeten. Zonder een kik. Met staart en al. RENESSE - Terwijl hun ouders in het zonnetje op stond. Even verderop stond er voor de kleintjes het terras een biertje dronken, leefde een groep- ook een springkussen en konden kinderen de le- je kinderen zich zaterdagmiddag uit in de panna- vensechte Kapitein Koek een hand geven. De he kooi, die op het grasveld bij de kerk in Renesse Ie afgelopen week waren er activiteiten in het dorp, vanwege de jaarlijkse kindervakantieweek. Gisteren werden de festiviteiten in Renesse afge sloten met een feestje. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65