Tuffen op ouderwetse tractoren Helderheid geëist over Perkpolder Probeer maar eens wakker te blijven m in een échte Hastens! Hastens Politie zoekt getuige aanrijding Uitgaansgeweld in Vlissingen B_ PZC Maandag 7 mei 2007 1 7 Rinus Knuit: „We willen de geschiedenis in stand houden." foto Willem Mieras 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom' een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Oldtimer Trekker en Motoren Club houdt jaarlijkse rondrit. door Luc Oggel wolphaartsdijk - Groene, rode, oranje, blauwe en grijze; het was een bonte stoet die zaterdag door Midden-Zeeland knorde. Leden van de Oldtimer Trekker en Moto ren Club hadden hun ouderwetse gerestaureerde tractoren weer van stal gehaald voor de jaarlijkse rond rit. Dat gebeurde voor het negentien de achtereenvolgende jaar. Het le denbestand is sinds de oprichting in '88 gegroeid tot 255 mensen, uit heel Zeeland. Doel is om de trac tor-geschiedenis in stand te hou den. Door de honderd waren er zater dag met hun tractor van de partij. „We zetten ieder jaar een andere route uit", vertelde Rinus Knuit, bestuurslid van het eerste uur. „In Zeeuws-Vlaanderen komen we sinds het verdwijnen van de veer boot niet meer, want we mogen niet door de tunnel rijden." Knuit was zelf present met een fraaie Bolinder-Munktell en bezit ook nog een Lanz, volgens hem 'de Van Gogh onder de tractoren'. Verder waren merken als Fordson, Deutz, McCormick en Hanomag vertegenwoordigd. Ze rijden alle maal nog als een zonnetje. Ten minste, als je ze eenmaal aan de praat hebt. „Sommigen moeten even voorgloeien, maar dan heb je er geen omkijken meer naar." De rit liep vanaf Heinkenszand via 's-Heer Arendskerke naar het bui tengebied van Wolphaartsdijk, waar een koffiestop werd gemaakt op de monumentale boerderij van Van Strien. Een mooie gelegen heid om eikaars machines te be wonderen. De tocht werd daarna vervolgd richting Lewedorp en zo weer te rug naar het vertrekpunt, indus trieterrein Noordzak in Heinkens zand. En gaan de tractoren nu weer een jaar de schuur in tot de volgende rondrit? Knuit: „Nee hoor, we hebben dertien evene menten dit jaar!" Veel te licht gedacht over compenserende maatregelen. door Jean-Lou de Gucht perkpolder - De Belangenvereni ging Grondgebruikers Plan Perk polder neemt het de gemeente Hulst bijzonder kwalijk dat zij niet gekend wordt in ontwikkelingen in het betreffende gebied. In een brandbrief aan de gemeenteraad van Hulst eisen zij alsnog duidelijk heid. De brief staat morgen op de agenda van de raadscommissie Ruimte. De belangenvereniging bestaat uit twintig eigenaars en pachters op het grondgebied van plan Perkpol der. Dit plan omvat de bouw van vakantiehuisjes en permanent be woonbare woningen. Ook worden er een jachthaven, een professione le golfbaan en een natuurgebied aangelegd in het gebied in de om geving van de oude veerhaven van Perkpolder. De belangenvereniging heeft zit ting in de klankbordgroep, die ad vies uitbrengt over de te volgen koers en de inrichting van het ge bied. Daarin hebben de leden hun ongerustheid geuit over de toe komst van de bedrijven in het ge bied. Ze stellen geen kant uit te kunnen, omdat ze niet weten waar ze aan toe zijn. „De gemeente Hulst wil het plan Perkpolder graag realiseren. Wij wensen echter duidelijkheid voor dat het bestemmingsplan gepresen teerd wordt", zo stelt de belangen vereniging in de brandbrief aan het gemeentebestuur van de ge meente. De organisatie schrijft bovendien ook angst te hebben voor het inla ten van zout water in het grondge bied van het plan Perkpolder. goes - De politie is op zoek naar een man die afgelopen zaterdag middag getuige is geweest van een aanrijding op de parkeerplaats van de Agrimarkt in Goes. Deze man probeerde een automo bilist, die tot twee keer toe een ge parkeerde auto ramde, tot stoppen te dwingen. De automobilist reed echter gewoon door en negeerde alles wat hem verteld werd. De po litie wil graag in contact komen met de getuige en vraagt hem zich te melden op het politiebureau in Goes of te bellen naar het landelijk telefoonnummer 0900-8844. vlissingen - De politie heeft zater dagavond en in de nacht erna twaalf mensen aangehouden in Vlissingen. Twee mensen werden gearresteerd wegens vechten op de Smallekade, drie mensen nadat ze mot kregen met de politie over een identiteits controle bij cafés op het Bel- lamypark, een jongen werd aange houden vanwege het vernielen van een fiets, een ander vanwege het slopen van een pinautomaat. Vier jongens zijn aangehouden na een vechtpartij op de Oranjedijk. In de Lange Zelke is een 24-jarige Vlissinger zonder aanleiding in zijn gezicht geslagen. Een 39-jarige Vlissinger die was aangehouden vanwege bedreiging van de uitbater van een café, pro beerde tijdens het transport naar Torentijd te ontsnappen via het luik in het dak van de bus. De man verklaarde later dat hij zich niets van het incident kon herinne ren. Man zwaargewond bij val in loods Arnestein middelburg - Twee mannen zijn zaterdagmorgen gewond geraakt bij een ongeval in een loods aan' de Ampereweg op bedrijventer rein Arnestein in Middelburg. Een 59-jarige man viel met ladder en al drie meter naar beneden. Hij kwam met zijn hoofd op een sta len balk terecht Zijn 23-jarige zoon brak zijn voet toen hij naar beneden sprong om zijn vader te kunnen helpen. Man beroofd van geld en mobiele telefoon vlissingen - In de Hobeinstraat in Vlissingen is in de nacht van zater dag op zondag een 21-jarige man beroofd. De man liep naar zijn wo ning toen hij van achteren door een man werd aangevallen. Hij werd in zijn nek gestompt en kreeg nog meer klappen toen hij zich omdraaide. Op het moment dat hij in elkaar dook, werden zijn portemonnee en zijn mobiele tele foon gestolen. Politie doet onderzoek naar dood van duikster scharendijke - De Belgische duik ster (30) uit Dendermonde, die vo rige week verdronk in het Grevelin- genmeer, is zaterdag in besloten kring herdacht in Scharendijke. Het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) onderzoekt momen teel waardoor de vrouw is verdron ken. „We denken daar nog wel een week mee bezig te zijn", meldde een woordvoerster gisteren. Workshop graffiti voor jongeren goes - De stichting Maatschappe lijk Werk en Welzijn Oosterschel- deregio's (SMWO) houdt op 25 mei een workshop graffiti voor jongeren. Deze wordt gehouden in de Wijkinfowinkel aan de Kuyper- laan 287 in de Goese Polder. Jonge ren leren, naast geschiedenis en vakjargon, de techniek. Zo kunnen ze uiteindelijk een ei gen piece spuiten. Aanvang om 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63