Zeeland PZC Voorjaarsnota Kapelle oogst kritiek Bescheiden opkomst Zeeuwse Fietsdag BEVELANDEN-THOLEN 19 13 20 Gevonden man is verdronken Garnaal Kennismaken met je eigen leefomgeving tijdens publieksdag Galerie T biedt breed vertaalde schoonheid Maandag 7 mei 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Raadsfracties hebben vragen over financieel vooruitzicht college. door Luc Oggel KAPELLE - Hoewel Kapelle de ko mende vier jaar een zo goed als sluitende begroting heeft, hebben de zes raadsfracties nog behoorlijk wat op- en aanmerkingen op de voorjaarsnota 2008-2011. Dat blijkt uit hun algemene beschouwingen op dat financiële vooruitzicht van het college. De nota is inhoudelijk te vaag en te summier, vindt een aantal par tijen. De fractie van Gemeentebe lang is veruit het negatiefst en lijkt de beschouwingen ook aan te grij pen om het gemeentebestuur zelf onder vuur te nemen. Het college wordt onder meer verweten het dualisme aan de laars te lappen. De partij maakt zich verder vooral druk om het woningbouwbeleid, dat ze een 'lachertje' noemt. Huur- en starterswoningen blijven een ondergeschoven kindje, vindt de fractie. Wat opvalt is dat er weinig eensge zindheid is. College-doelstellingen waar de ene partij nog geen vijf zinnen aan wijdt, zijn voor de an dere aanleiding voor uitgebreid commentaar. Op de paragraaf on derwijs wordt door alle fracties in gegaan en wat betreft een (toekom stige) brede school zitten de par tijen wel op één lijn: zet er vaart achter. Ook de thema's veiligheid, ruimte lijke ordening, welzijn en milieu zijn populair, maar wel geldt: veel vragen, weinig suggesties. De voorjaarsnota van de gemeen- te Kapelle ziet er in financieel op zicht gunstig uit, maar is wat de raadsfracties betreft nog voor verbeteringen vatbaar. Ondanks het feit dat er in finan cieel opzicht weinig te klagen valt, vinden twee van de drie coali tie-partijen dat geen reden om ach terover te leunen. Zo herinnert de SGP nog maar eens aan de periode 2000-2004, waarin fors moest wor den bezuinigd. De partij pleit er dan ook voor om, nu het de ge meente voor de wind gaat, reser ves op te bouwen voor het geval zich mindere tijden mochten aan dienen. Zo kunnen belastingverho gingen worden vermeden. Voor de WD zijn tekorten, hoe klein ook, uit den boze. De cijfers zouden een licht overschot moe ten laten zien of op zijn minst neu traal moeten zijn. Het CDA vindt het lastig om al de finitieve keuzes te maken, omdat de meicirculaire (een rijksbijdrage voor gemeenten) voor Kapelle niet zo gunstig lijkt uit te pakken en de kosten van de invoering en uitwerking van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (WMO) nog niet bekend zijn. 'Daardoor zou in de loop van 2007 wel eens een ander financieel plaatje kun nen ontstaan', schrijft de fractie. Het college van B en W geeft 16 mei schriftelijk antwoord op de be schouwingen. MIDDELBURG - De man die vrijdaga vond dood in een vijver in de wijk Veldzigt in Middelburg is gevon den, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat heeft de politie zaterdagmiddag bekendge maakt. Kinderen vonden de man vrijdaga vond rond een uur of acht in het water van de vijver bij de Hans Lipperheijstraat. De technische re cherche heeft ter plekke onder zoek gedaan naar de toedracht. Het stoffelijk overschot is door dui kers van de brandweer uit het wa ter gehaald. Volgens een politiewoordvoerster is vast komen te staan dat er geen derden betrokken waren bij het overlijden van de man, een 62-jari- ge Middelburger. Er is niets gevonden dat op een misdrijf wijst. Wat er precies is ge beurd, is niet uit het onderzoek naar voren gekomen. Het is vol gens de politie niet uitgesloten dat de man per ongeluk te water is ge raakt. Eerste editie van evenement trekt nog geen massa's mensen. door Luc Oggei HEINKENSZAND - Gefietst wordt er in Zeeland al volop, maar een offi ciële Zeeuwse Fietsdag ontbrak nog. De eerste editie beleefde giste ren de vuurdoop in Heinkens- zand. Echt druk is het zondagochtend rond tien uur niet, bij de aftrap op recreatieterrein Stelleplas. Her en der worden fietsen van dragers af- getild door warm aangeklede deel nemers, want het is nog fris. De opzet van de Fietsdag is men sen kennis te laten maken met ver schillende facetten van de recrea tieve fietssport. Diverse organisa ties, zoals het Zeeuws Coördinatie punt Fiets, het Routebureau, en SportZeeland hebben de handen in elkaar geslagen. Ook het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland is aanwezig met een kraampje. Verder is de Zeeuwse mountainbi ke vereniging Team X-Treme pre sent en worden er clinics over het global positioning system gegeven, zeg maar een Tomtom voor op de fiets. Toch lijken de meeste deelne mers (vooral vijftigplussers) die moderne 'snufjes' links te laten lig gen. Ze willen gewoon lekker een eindje trappen zonder al te veel ge doe, net als anders. „Het schijnt hier mooi fietsen te zijn", moti veert een echtpaar uit Zaamslag zijn deelname. Ze hebben hun ei gen fietsen thuis moeten laten va- wege een mankement aan de fiet- sendrager, maar gelukkig kunnen er ook tweewielers worden ge huurd. Uit Hansweert komen Derk (60) en Marthi (57). Ze heb- De meeste deelnemers willen gewoon een eindje trappen zonder gedoe ben al twintig kilometer in de be nen zitten, want ze zijn vanuit hun woonplaats naar Heinkens- zand gefietst. Ze zijn wel fanatiek, maar niet overdreven, zegt Marthi. „We fietsen een paar keer in de week." Ze hebben gekozen voor de route van dertig kilometer, die is uitgezet aan de hand van het fietsknooppuntennetwerk. De set kaarten die normaal 25 euro kost maar nu gratis wordt verstrekt, is mooi meegenomen. Echte kilometervreters konden kie zen uit twee tochten van 70 of 110 kilometer, die vooral over de bin nenwegen van Noord- en Zuid-Be veland en rond het Veerse Meer lei den. Dies Feijtel en zijn vrouw Ria uit Bruinisse trappen naar eigen zeg gen regelmatig een kleine honderd kilometer weg, maar niet als hond Pepper achterop zit, zoals ook nu. Dertig kilometer is dan lang ge noeg. „Dat vindt-ie prachtig", zegt Ria. „Zelf lopen, daar is hij te lui voor." ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Bing van vijf uit Vlissingen is niet zo'n eter. Als er harde stuk jes in zijn voedsel zitten, trekt hij een vies gezicht, en korstjes.... daar moet hij al helemaaaal niks van hebben. Hij laat ze wijselijk op zijn bord achter, tenzij hij ze door een flinke lik nutella mag halen. Rozenbotteljam daarentegen gaat er in als koek, en natuurlijk is Bing verder dol op alles wat zacht en zoet is. Afgelopen week einde hadden zijn mama en pa pa Chinees besteld. Bing at, voor zijn doen, dapper mee. Hij peu zelde zelfs een grote gefrituurde Chinese garnaal met smaak op. Toen het tijd was voor het toetje vroeg mama hem: was het lek ker, je garnaal? 'Jammie', ant woordde Bing vergenoegd, daar bij tevreden wijzend op zijn lege bord. Hij had de hele garnaal op gegeten. Zonder een kik. Met staart en al. Dies en Ria Feijtel gaan een stukje fietsen met hond Pepper achterop tijdens de eerste Zeeuwse Fietsdag. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59