Palazzolihuizen komen in de knel door geldgebrek ó«*ÉI Folkart: praten, feesten en dansen Probeer maar eens wakker te blijven i in een échte Hastens! Hastens 7^ Het VTl Brugge vormt de specialisten van morgen Feest in Graauw op Boomwaai z PZC Maandag 7 mei 2007 1 1 7 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed je mee. Een kijkie in het hart van je Hastens vertelt je waarom een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen. De Spaanse groep Rosalia de Castra. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 foto Peter Nicolai Folklorefestival in gemeente Terneuzen richt zich op jeugd. door Jean-Lou de Gucht sluiskil - Het kon niet toepasselij ker. Op 5 mei praten over verbroe dering tussen mensen uit verschil lende landen die een passie voor folklore hebben, maar ook met el kaar in discussie willen gaan om el kaar beter te leren kennen. De stichting Folkart zette zaterdag de puntjes op de i voor het festival van volgende maand. Met verte genwoordigers van deelnemende gezelschappen uit Frankrijk, Ier land, Polen en Slowakije. Dan is de link met bevrijdingsdag al snel Dat vond ook wethouder Jaap Bos (cultuur) van de gemeente Terneu zen. „Het gaat om de samenwer king tussen volkeren. Dat is heel wat beter dan het vechten dat we in het verleden met elkaar deden." De Ier Frank Whelan van de Irish National Folk Company beaamde dat. „Het gaat er om dat we van jonge mensen betere Europeanen maken." Folklore oubollig? Bij de stichting Folkart Zeeland-Vlaanderen zeker niet. Praten, feesten en natuurlijk dansen, want dat is het bindmid del. Folkart is dit jaar een samen werking aangegaan met de Haven dagen Terneuzen en verzorgt van- 'Het begint uiteindelijk met een gesprek. Zo leer je elkaar beter kennen' af 21 tot en met 24 juni een groot deel van het culturele gedeelte van het programma. Daaraan vooraf gaand is een Europees uitwisse lingsprogramma met de naam Eu rope Hand in Hand. Ook werkt de stichting Folkart mee aan het Folk lore- en Muziekfestival in Hulst. Lieneke Riemens: „Wij accepteren geen drugs. Alcohol mag wel met mate na afloop van de optredens, maar wordt overdag niet getole reerd." En dan is er ook nog het lippy project. Die ideële stichting is vorig jaar opgericht om con doomgebruik onder jongeren te sti muleren. Waar uitwisseling tussen jongeren plaatsvindt, zou ook wel eens seks om de hoek kunnen ko men kijken. Vandaar dat de organi satie condooms beschikbaar stelt. Tijdens Folkart is er ook tijd voor serieuzer werk. Europe Hand in Hand, een project dat gesubsidi eerd wordt door de Europese Unie, en waarin zaken als drugs, cultuur en de Europese eenwor ding aan bod komen. Jongeren zul len aan een dansproject werken met als titel Tradition and Fusion. En dat alles onder het motto ver broedering. Voorzitter Gert Jansen van Folkart: „Het begint uiteinde lijk met een gesprek. Zo leer je el kaar beter kennen." Steunpunt voor mensen met kanker doet beroep op gemeenten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De stichting Palazzo- li vraagt de Zeeuwse gemeenten om financiële steun. Het voortbe staan van de organisatie die steun biedt aan kankerpatiënten en fami lieleden komt in gevaar doordat de provincie de subsidie stopzet. Pa lazzoli heeft vestigingen in Goes, Hulst, Terneuzen en Oost-Sou- burg. De stichting heeft zestigduizend euro per jaar nodig. „Eerst was ons jaarbudget hoger", zegt waarne mend voorzitter C. Dijkhuis. „Maar we hebben al gesnoeid. We hebben bijvoorbeeld al twee vaste medewerkers moeten ontslaan." Het werk dat Palazzoli doet, moet volgens de provincie betaald wor den door de gemeenten, zegt U De stichting Palazzoli komt in de problemen doordat de provincie de subsidie volgend jaar stopzet. De stichting doet een beroep op de Zeeuwse gemeenten. fA Vrij Technisch Instituut Brugge Middelbaar Onderwijs Centrum voor Deeltijds Onderwijs Centrum voor Volwassenenonderwijs VTl Brugge Boeveriestraat 73 - 8000 Brugge Zandstraat 138 - 8200 St.-Andrles Brugge Lieven Bauwensstraat 29 8200 Brugge tel. 050 33 35 02 fax 050 33 37 57 infov^vtibrugge.be www.vtibrugge.be Technisch en Beroepsonderwijs in de vestiging Zandstraat 138 Bouw, hout, grafische technieken, multimediatechnieken, schilder- en decoratietechnieken in de vestiging Boeveriestraat 73 Automechanica, carrosserie, elektriciteit, elektromechanica, elektronica, mechanica, industriële wetenschappen en podiumtechnieken Inlichtingen en inschrijvingen tel. 050 33 35 02 - www.vtibrugge.be van 28 juni tot en met 7 juli 2007 van 6 augustus tot en met 31 augustus 2007 van 9 u. tot 12.30 u. en van 14 u. tot 18 u. (niet op 15/8 en zaterdag enkel voormiddag) Centrum voor Deeltijds Onderwijs Afwisselend studeren en werken voor jongeren beneden de 18 jaar. Inlichtingen en inschrijvingen: tel. 050 34 33 73 Centrum voor Volwassenenonderwijs Een brede waaier aan boeiende technische opleidingen. Inlichtingen en inschrijvingen: tel. 050 34 75 00 woordvoerster M. van Stijn. „De provincie heeft de stichting een paar jaar financieel gesteund met allerlei subsidies. Vorig jaar was al besloten om het niet meer te doen. Toen hebben de Staten be sloten om de subsidie nog één jaar te geven." De stichting heeft alle gemeenten - op Schou wen-Du iveland na - om subsidie gevraagd. In de Palaz zolihuizen kunnen kankerpatiën ten en familieleden terecht voor in formatie, steun van lotgenoten of een persoonlijk gesprek. Er zijn bij eenkomsten en lezingen. Vrijwilli gers die bij de stichting werken gaan bovendien op huisbezoek. Of de stichting het werk in de toe komst op dezelfde manier blijft doen is onzeker, zegt Dijkhuis. „Het is de vraag of een inloophuis nou zo'n goede formule is. Men sen blijken toch veel schroom te hebben om zomaar binnen te lo pen. Maar volgens de verhalen die ik van de vrijwilligers hoor, is er wel veel behoefte aan de dingen die we doen." Dijkhuis sluit niet uit dat de stich ting zich aansluit bij een andere or ganisatie. GRAAUW - Als afsluiting van het seizoen houdt voetbalvereniging Graauw de jaarlijkse Boomwaifees- ten. Op sportcomplex de Boom- wai zijn er vanaf woensdag 16 tot en met zondag 20 mei activiteiten. Het programma begint woensdag om 20 uur met een kaartwedstrijd. Donderdag vermaken kinderen zich vanaf 14 uur met een ballon nenwedstrijd, een springkussen, spelletjes en disco. Vanaf 20 is er een schieting op de liggende wip. Vrijdag doen de jeugdvoetballer- tjes vanaf 12.30 uur spelletjes. Van af 15 uur spelen moeders een wed strijd tegen de F- en E-pupillen. Vaders spelen tegen het D-team. De jeugd levert strijd om de penal tybokaal. Avonds is er een play back show. De zaterdag staat vanaf 13.30 uur in het teken van een 5 te gen 5-voetbaltoernooi. Op de Boomwai is er 's avonds de Bolle Ian show. De feesten worden zon dag vanaf 13 uur afgesloten met een wijken -en familietoernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57