Zeeland Meikermismarkt trekt veel bekijks Koorlid Oostburg onderscheiden Eerste Zeeuwse Fietsdag trekt bescheiden aantal deelnemers ZPZC Maandag 7 mei 2007 1 5 Politie onderzoekt dood duikster scharendijke - De Belgische duik ster (30) uit Dendermonde, die vo rige week verdronk in het Grevelin- genmeer, is afgelopen zaterdag in besloten kring herdacht in Scha- rendijke. Het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) onderzoekt momen teel waardoor de vrouw is verdron ken. „We denken daar zeker nog wel een week mee bezig te zijn", verklaarde een woordvoerster giste ren. Het lichaam van de vrouw werd vrijdagavond geborgen door de Ko ninklijke Marine. De duikster werd sinds dinsdag vermist. Ze was samen met een buddy aan het duiken in het Grevelingenmeer. Mariaviering van wooncentrum Antonius kloosterzande - Bewoners van het Woonzorgcentrum Antonius houden donderdag 10 mei een Ma riaviering in de parochiekerk aan Groenendijk. De meimaand is tra ditiegetrouw Mariamaaand. Tij dens de viering wordt Maria met gebed en zang geëerd. Belangstel lenden verzamelen zich om 14.00 uur in de hal van Antonius. Geza menlijk gaan de deelnemers naar de kerk. Pastor Henny Ferket leidt de dienst. De ouderen krijgen ook de gelegenheid om bij het Maria beeld een kaars te ontsteken of een bloemetje te leggen. Duizenden mensen bezoeken 23ste editie van feest in Koewacht. door Cino van den Broecke KOEWACHT - Al voordat de duiven de vrijheid werden gegeven door de Nederlandse Ambassadeur in België, Rudolf Beekink, was het gisteren druk in Koewacht. Langs beide zijden van het grens dorp genoten gedurende de dag enkele duizenden bezoekers van de 23e editie van de grensover schrijdende markt. Voor even wist iedereen die op zoek was naar een gezellig dagje marktplezier en ver tier het Vlasserdorp te vinden. Auto's en fietsen stonden tot ver buiten de bebouwde kom gepar keerd. Op de terrassen viel het met de lentezon aan de hemel niet mee om ergens een plekje te vinden, want iedereen ging op zoek naar zijn of haar 'natje en droogje'. Eten en drinken was in vele varian ten voorhanden. Vertier voor de jeugd, maar zeker ook voor de ouderen. Ambulante handelaren toonden hun waar en prezen allerhande producten aan op de meeste originele of soms lu dieke manier. Zemen, bloemen, planten, siera den en kleding. Een keur aan spul letjes was er langs weerszijden van de grens te vinden bij de bijna driehonderd kramen. De vele eet- kramen die tussen de marktkra mers stonden opgesteld deden ook goede zaken. Groente en fruit, maar zeker ook vette happen zoals haring, paling en het onvermijdelijke broodje hamburger vond gretig aftrek. Naast de marktkramen en de ker misattracties op het kerkplein lok te dit jaar ook de Oltimershow van landbouwtractoren door OTCK weer veel bekijks. Wat eveneens een groot aantal be langstellenden wist te trekken, was de eerste Roadshow van het Korps Mariniers. Met een klimt oren en enkele stands vol met de monstratiemateriaal, posters en bil lboards hadden ze flink uitgepakt. Jeugdige waaghalzen klommen zich een weg naar de top van de to ren. Aan het einde van de succesvol verlopen markt werden ook de winnaars van twee prestigieuze marktprijzen bekend gemaakt. De Ton Huiskes Award voor het meest aansprekende kraam ging dit jaar naar de heer Van Leeuwen uit Kerkwerve. Zijn ambachtelijke kraam vol streekproducten werd door de jury als de beste aange merkt. De Willy de Maaijer Bokaal voor de winnaar van het standwerker concours ging dit keer naar de heer J. de Wind uit Goes. Het ver kooppraatje over zijn groente- schaaf bleek van alle deelnemers het beste. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" José de Rijcke- van de Waeter geëerd voor 40-jarig lidmaatschap. door Wilma Valk oostburc - Vandaag viert )osé de Rijcke- van de Waeter uit Oost burg haar tachtigste verjaardag. Gisteren was er al een klein feest je. Wel eentje met een lach en een traan. Na afloop van de zondagse ere dienst in de Sint Eligiuskerk in Oostburg ontving José de ereme daille in goud van de Nederlandse Sint Gregoriusvereniging voor haar 40-jarige lidmaatschap van het Parochieel zangkoor. Dit dameskoor verzorgt iedere zon dag de gezangen in de liturgie. Voorzitster van het koor, Lilian Cuelenaere-Faes, spelde de versier selen op en overhandigde de bijbe horende oorkonde en een bloeme tje. „Ik ben heel blij en vooral ver rast," verklaarde José de Rijcke gis teren in haar dankwoord. „Jam mer genoeg is dit tevens vandaag mijn afscheid van het koor. Mijn ogen zijn niet meer goed. Lezen wordt heel moeilijk. Ondanks dat ik veel van de liederen uit mijn hoofd ken, wordt het nu tijd om te stoppen." Een verdere onderscheiding van de Sint Gregoriusvereniging was weggelegd voor de kosteres van de kerk, JoséMabesoone-Verschue- ren. Behalve kosteres is Mabe- soone-Verschueren al achttien jaar lid van het Parochieel dameskoor. Zij ontving van Lilian Cuelenae- re-Faes de onderscheiding in brons. José de Rijcke- van de Waeter door Luc Oggel heinkenszand - Gefietst wordt er in Zeeland al volop, maar een offi ciële Zeeuwse Fietsdag ontbrak nog. De eerste editie beleefde de vuurdoop in Heinkenszand. Mis schien ligt het aan het vroege tijd stip, maar écht druk is het zonda gochtend rond tien uur niet, bij de aftrap op recreatieterrein Stelle- plas. De opzet is om mensen kennis te laten maken met allerlei facetten van de recreatieve fietssport. Orga nisaties als het Zeeuws Coördina tiepunt Fiets, het Routebureau en SportZeeland hebben de handen daarvoor in elkaar geslagen. Uit Hansweert komen Derk (60) en Marthi (57). Ze hebben al twin tig kilometer in de benen zitten, want ze zijn vanuit hun woon plaats naar Heinkenszand gefietst. Ze kozen voor de route van dertig kilometer, die is uitgezet aan de hand van het fietsknooppunten- netwerk. De set kaarten die nor maal 25 euro kost maar nu gratis wordt verstrekt, is mooi meegeno men. Kilometervreters kunnen kiezen uit twee door toerfietsclub Theo Middelkamp samengestelde toch ten van 70 of 110 kilometer. Dies Feijtel en zijn vrouw Ria uit Bruinisse trappen regelmatig een kleine honderd kilometer weg, maar niet als hond Pepper achter op zit, zoals ook nu. Dertig kilome ter is dan lang genoeg. „Dat vindt-ie prachtig", zegt Ria. „Zelf lopen, daar is hij te lui voor." Een van de attaches op de Meikermismarkt was de wagen van het Korps Mariniers waarbij men een steile wand kon beklimmen. foto Peter Nicolai E V C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55