Zeeland PZC Helderheid geëist over Perkpolder Controle op overlast rondom coffeeshops ZEEUWS-VLAANDEREN 19 13 20 Man rijdt door na aanrijding Garnaal Zendapparatuur uit oorlogstijd beproefd op bevrijdingsdagfeest in Axel Kennismaken met je eigen leefomgeving tijdens publieksdag Galerie T biedt breed vertaalde schoonheid Maandag 7 mei 2007 Tip? redtern@pzc.nl Veel te licht gedacht over compenserende maatregelen. door Jean-Lou de Cucht PERKPOLDER - De Belangenvereni ging Grondgebruikers Plan Perk polder neemt het de gemeente Hulst bijzonder kwalijk dat zij niet gekend worden in ontwikkelingen in het betreffende gebied. In een brandbrief aan de gemeenteraad van Hulst eisen zij alsnog duidelijk heid. De brief staat morgen op de agenda van de raadscommissie Ruimte. De belangenvereniging bestaat uit twintig eigenaars en pachters op het grondgebied van plan Perkpol der. Dit plan omvat de bouw van vakantiehuisjes en permanent be woonbare woningen. Ook worden er een jachthaven, een professione le golfbaan en een natuurgebied aangelegd in het gebied in de om geving van de oude veerhaven ven Perkpolder. De belangenvereniging heeft zit ting in de klankbordgroep, die ad vies uitbrengt over de te volgen koers en de inrichting van het ge bied. Daarin hebben de leden hun ongerustheid geuit over de toe komst van de bedrijven in het ge bied. Ze stellen geen kant uit te kunnen, omdat ze niet weten waar ze aan toe zijn en eisen nu van de gemeenteraad van Hulst duidelijkheid. „Er zou gezocht worden naar gron den ter compensatie van de bedrij ven in het plangebied. Voor de continuering van onze bedrijven is dit noodzakelijk. Het is een in- W* De Belangenvereniging Grondge- bruikers Plan Perkpolder heeft angst voor het inlaten van zout water. 'Zoetwaterbronnen wor den onbruikbaar.' tensief akkerbouwgebied met goed renderende bedrijven. Tot op he den is niemand benaderd en blijkt verder nergens uit dat de gemeen te begrip heeft voor onze situatie, alleszins wordt hier niet naar ge handeld. Naar ons idee wordt er bij de gemeente veel te licht ge dacht over compenserende maatre gelen. Graag horen wij van u waar om wij tot nu toe niet benaderd zijn. De gemeente Hulst wil het plan Perkpolder graag realiseren. Wij wensen echter duidelijkheid voordat het bestemmingsplan ge presenteerd wordt", zo stelt de be langenvereniging in de brandbrief aan het gemeentebestuur van Hulst. De organisatie schrijft bovendien angst te hebben voor het inlaten van zout water in het grondgebied van het plan Perkpolder. „Wat ge beurt er als er schade wordt onder vonden van verzilting. Verzilting van grond en grondwater is niet begrensd in een polder. Dan wor den de zoetwaterbronnen onbruik baar waardoor intensieve rende rende landbouw niet meer moge lijk is." De commissie Ruimte vergadert morgen om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis in Hulst. AXEL - De bezoekers van de festiviteiten voor be- Andere ingrediënten op het feest van het Axelse Vrijdagavond waren de 22 bij de bevrijding ge- vrijdingsdag in Axel konden daar zaterdag kennis- Herdenkingscomité 4 en 5 mei waren een spring- sneuvelde Poolse soldaten herdacht. In de protes- maken met zendapparatuur uit de Tweede We- kussen, schminken, een ballonnenclown en enke- tantse kerk was er een herdenkingsdienst, reldoorlog. Ie legervoertuigen. foto Peter NicoUi TERNEUZEN - De politie heeft zater dag in Terneuzen een controleac tie uitgevoerd naar aanleiding van de aanhoudende klachten over overlast rondom de coffeeshops. In totaal hebben vijf politiemen sen deelgenomen aan de controle. Deze werd uitgevoerd tussen 15.30 en 21.00 uur. Tijdens de actie zijn acht mensen bekeurd voor wildplassen en twee voor het op straat gooien van af val. Ook werd nog een bekeuring uitgedeeld voor het niet dragen van de autogordel. Bovendien werd een 24-jarige Fransman aangehouden. Hij maak te zich schuldig aan het met een stift: bekladden van een elektrici teitskastje. De man uit de plaats Caudry kreeg daarvoor een boete van 130 euro. Hij mocht na betaling het bu reau weer verlaten. TERNEUZEN - Een onbekende be stuurder heeft zich zaterdagavond uit de voeten gemaakt na een 21-ja- rige fietser te hebben aangereden. Tegen half zeven fietste de Terneu- zenaar over de Axelsestraat in zijn woonplaats. De fietser kwam vanuit de rich ting van het centrum van Terneu zen. Hij werd op de kruising met de Dokweg aangereden door de be stuurder van een rode personen auto. De Terneuzenaar klapte daardoor over de motorkap van de auto en viel vervolgens op de grond. De fietser verkeerde enige tijd buiten bewustzijn en is door omstanders weer op de been geholpen en naar het ziekenhuis vervoerd. De politie is op zoek naar de ver oorzaker van de aanrijding. Getui gen worden verzocht om contact op te nemen via het algemene tele foonnummer van de Zeeuwse poli tie (0900-8844) of zich te melden op het politiebureau van Terneu zen. Tip? redactie@pzc.nl Bing van vijf uit Vlissingen is niet zon eter. Als er harde stuk jes in zijn voedsel zitten, trekt hij een vies gezicht, en korstjes.... daar moet hij al helemaaaal niks van hebben. Hij laat ze wijselijk op zijn bord achter, tenzij hij ze door eenjlinke lik nutella mag halen. Rozenbotteljam daarentegen gaat er in als koek, en natuurlijk is Bing verder dol op alles wat zacht en zoet is. Afgelopen week einde hadden zijn mama en pa pa Chinees besteld. Bing at, voor zijn doen, dapper mee. Hij peu zelde zelfs een grote gefrituurde Chinese garnaal met smaak op. Toen het tijd was voor het toetje vroeg mama hem: was het lek- ker, je garnaal? 'Jammie', ant- woordde Bing vergenoegd, daar- j bij tevreden wijzend op zijn lege bord. Hij had de hele garnaal op gegeten. Zonder een kik. Met staart en al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53