Denis is de sterkste in Yerseke Durf Jessica Nijpjes wordt beloond Van Goethem zeer succesvol PZC Maandag 7 mei 2007 39 De kopgroep tijdens de Ronde van Yerseke. Op de derde plaats rijdt de latere winnaar Camiel Denis. foto Willem Mieras Limburgse wielrenner wint zijn eerste amateurcriterium. door René van Stee YERSEKE - Hij hoefde afgelopen weekeinde geen klassieker te rij den. Dus reisde Camiel Denis (23) uit het Limburgse Cadier en Keer zaterdag af naar Yerseke om mee te doen aan de plaatselijke wieler ronde. Dat bleek een goede zet. Hij won de koers, nadat hij enkele honderden meters voor de aan komst uit een kopgroep van tien man ontsnapte. Camiel Denis is de opvolger van Johnny Hoogerland. Die won vo rig jaar in eigen dorp, maar ver- YERSEKE - Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil beleefde een uiterst succesvol weekeinde. Zater dag won hij de Ronde van Yerseke bij de nieuwelingen. Gisteren be haalde hij de eerste prijs in de Ron de van Standdaarbuiten. Andere Zeeuwen in de toptien in Yerseke waren Middelburger Nick van der Lijke en Davey Jansen uit Kapelle. Zij eindigden respectieve lijk als vijfde en negende. Davey Jansen eindigde in het criterium in Standdaarbuiten als tiende. Bij de junioren kaapte Coen Ot terspeer uit Ouderkerk aan den IJs- sel de eerste prijs in Yerseke weg. Hij won de sprint van een kop groep van vijf man. Michael Vin gerling (Rockanje) werd tweede en Wouter Mesker uit Noordeloos -die lange tijd alleen op kop reed- werd derde. Van de Zeeuwen haal de Alex Gresnigt uit Kapelle de zes de plaats, terwijl Nick Nieuwdorp uit Yerseke zevende werd. scheen deze editie niet aan de start. Het was meteen ook de eer ste winst van Denis in een ama teurcriterium. Hij toonde zich blij verrast. „Want normaal ligt dit soort wedstrijden mij niet zo. Ik ben niet zo explosief en dat heb je juist wel nodig. Maar vandaag was het rondje niet zo lastig. En als je dan goede benen hebt en er ook nog eens wind staat, kun je vrij ge makkelijk een gaatje slaan", ver klaarde de winnaar. De winst was dikverdiend. Denis zat niet alleen steeds mee vooraan, hij toonde bovendien zijn strijd lust door halverwege de koers te ontsnappen en vier ronden op kop te rijden. De wedstrijd kwam na zo'n vijftig kilometer echt op Amazone wint dressuurwedstrijd in de klasse Z2. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Sandra van der Bijl zorgde zaterdag bij de Rabo Top Dressuurcompetitie voor een verrassing. De amazone won de strijd in de klasse Zr. Jessi ca Nijpjes toonde zich in de piste van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met Hexagon's Re play de beste combinatie in Z2. Hoewel het aantal deelnemers in de klasse Zi bijzonder groot was, vielen de prestaties tegen. Alleen aan Sandra van der Bijl met de im ponerende Jazz-zoon Oxbow kon de jury twee winstpunten kwijt. Met haar totaal van 65,74 procent was de 22-jarige amazone uit Oolt- gensplaat in deze klasse onbetwist de beste. De als tweede geëindigde Anneke Phernambucq met Toscana en gang. Een poging van plaatselijk fa voriet Jaco Wagenaar en Geert Kouters uit Oosterhout om van het peloton weg te rijden, misluk te. Niet veel later werden in de eer ste helft van de koers Michel Rom- mers uit Kruiningen en Ivan van Hoorn uit Nijmegen teruggehaald. Vervolgens ontsnapten op dertig kilometer van het einde zes ren ners die zo'n tien minuten later ge zelschap kregen van vier achtervol gers. Dit bleek beslissend. De kopgroep 1^ De Ronde van Yerseke komt na vijftig kilometer op gang. Tien man pakken een voorsprong. De- nis rijdt weg van zijn medevluch ters en wint afgetekend. nummer drie, Esther de Graaf met Ubiquilo, scoorden nog een vol doende voor een winstpunt. Door te veel spanning en trekwerk bleef de rest van het deelnemersveld on der de daarvoor vereiste score van zestig procent. Sandra van der Bijl was bijzonder te spreken over de elfjarige ruin: „Het is pas mijn tweede wedstrijd met Oxbow. Een maand geleden vroeg eigenaar Peter Hanse of ik hem wilde rijden. Het is een echte Jazz-afstammeling met veel kwali teit, maar niet de gemakkelijkste om mee te werken. Maar als je ze eenmaal voor je gewonnen hebt, gaan ze er voor. Ik ben tevreden, maar er zit nog meer in. Daar ben ik van overtuigd." De klasse Z2 werd gekenmerkt door een bijzonder sterk presteren de kopgroep die het tot het laatste moment spannend hield. Tweede starter Emmy Bouthoorn stuurde de met veel afdruk en schwung door de baan gaande goedgekeur- met Camiel Denis, Gerwin de Regt uit Nispen, Randy Holleman uit Dordrecht, Fonny Kint uit Drie wegen, Dennis Raadtgever uit Ka pelle, Werner van Zimmeren uit Kruisland, Wiebe Smid uit Den Bosch, Dirk van Dam uit Goes, Edwin Wielink uit Apeldoorn en Mare Blok uit Heinkenszand pakte al snel een halve minuut. De finale leek uit te draaien op een sprint, totdat Denis er nog een schepje bovenop deed en wegreed van zijn medevluchters. De Regt was de sterkste in de spurt voor de tweede plaats. Hij versloeg Holle man. Rik van IJzerendoorn uit Tiel won de sprint van het pelo ton. Hij werd elfde, vlak voor Niek Rentmeester uit Goes. de dekhengst Parlando naar een to taal van 64,85 procent. Met de sco re van 64,25 procent kwamen de gedoodverfde favorieten Chantal Nijpjes met Hexagon's Unchaned en Raz Nitzani met Hexagon's Us tinov een fractie tekott om de com binatie uit Zaamslag van de lei ding te verdringen. Daarmee leek ook deze klasse een verrassende winnaar te krijgen. Het venijn zat voor Emmy Bout hoorn echter in de staart. Met veel lef stuurde laatste starter Jessica Nijpjes de expressief bewegende en uitstraling tonende Hexagon's Replay met een totaal van 66,47 procent naar de felbegeerde over winning. Jessica Nijpjes: „Replay kan in de baan nogal heet worden. Daardoor reed ik, bang om fouten te maken, te veel op zeker. Mijn trainster Tha- mar Zweistra zei dat ik wat gedurf der moest gaan rijden. Dat heb ik vandaag ook gedaan en dat pakte bijzonder goed uit." Debuut Kulik in klasse ZZ Licht groot succes OUD-BEIJERLAND - Remi Kulik ken de zaterdag in Oud-Beijerland met Tristan een uitstekend debuut in de klasse nationaal ZZ Licht. In de eerste proef werd de ruiter uit Heinkenszand met een score van 61.88 procent derde. In de tweede proef toonde Kulik zich met de jazz-zoon de beste van de dertig combinaties. Met goede waarderin gen voor appuyementen en hou ding scoorde hij 65.65 procent. Tuinstra bijna zeker van Zeeuwse dartstitel KAPELLE - Wybren Tuinstra heeft met zijn overwinning in het Ran- kingtoernooi in Racketcentrum Kapelle een voorschot genomen op het Zeeuws kampioenschap darts bij de jeugd. Hij versloeg Jes- per Pijnen. Ook bij de meisjes lijkt het pleit al beslecht. Anita van Sor- ge won van Tamara van Rossum en ook zij kan de titel nauwelijks meer ontgaan. Er is nog één ran- kingtoernooi te spelen. Derde ATP-titel tennisser Djokovic ESTORIL - De Serviër Novak Djoko vic heeft gisteren het ATP-toer- nooi in Estoril gewonnen. Hij ver sloeg in de finale Richard Gasquet uit Frankrijk in drie sets: 7-6 0-6 6-1. De negentienjarige Djokovic pakte in Portugal zijn derde tennistitel van het seizoen en zijn vijfde ooit. Vorig jaar won hij in Amersfoort de Dutch Open. Handboogteam net naast podium VARESE - Het Nederlandse hand boogteam is zaterdag tijdens de tweede wereldbekerwedstrijd in de olympische discipline recurve op de vierde plek geëindigd. De Amerikanen waren in de strijd om brons in het Italiaanse Varese met 223 tegen 211 te sterk. Het Nederlandse team bestond uit Wietse van Alten, Pieter Custers en Ron van der Hoffi De Britten wonnen het toernooi. Mesu wordt zevende in Klim van Steenwijk STEENWIJK - Erwin Mesu uit Mid delburg debuteert dit seizoen sterk bij de B-rijders. De pas 17-jarige skeeleraar werd zevende in de 'Klim van Steenwijk', de vierde wedstrijd van de World on Wheels-competitie. Samen met zijn ploegmaat van het WV Zeelandteam, Olivier Goud, streed Mesu constant in de voorste linies. Door de zevende plaats staat hij in de toptien in het tus- senklassement, een plaats die recht geeft om aan het Nederlands kampioenschap deel te mogen ne men. Goud werd uiteindelijk 21e. Bij de A-rijders kon Andries Min- derhoud (Waarde) zich in de pelo tonspurt, met als inzet de vijfde plaats, niet in de voorste linies handhaven. Door het vele getrek en geduw zat er niet meer in dan een 23e stek. De winst was voor meervoudig Nederlands kam pioen Arjan Smit uit Nijeveen, die de snelste was van vier mannen die elkaar een kwartier voor tijd in de beslissende ontsnapping had den gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41