anje past Mast goed rgelijken met winst op het EK' PZC Maandag 7 mei 2007 3 7 Nederland-België 20-27 Nederland begint goed aan de wedstrijd en houdt België tot halverwege de eerste helft (6-6) onder controle. In de fase vlak voor rust maken de Rode Duivels vaart: ze drin gen Oranje ver terug op eigen helft en brengen de stand op 6-14. Benjamin Mast zit dan al eni ge tijd op de bank. Hij is er met een gele kaart voor tien minuten uitgestuurd door scheidsrechter Juega uit Span je. Na rust start de thuisploeg weer voortvarend. Door een snelle try komt het vijftiental op 13-14. Even daarna heeft Benjamin Mast de 20-14 in zijn handen, maar hij en de bal stranden op een halve meter voor de achterlijn. Net als in de eerste helft ver liest Nederland dan weer het initiatief. België loopt weg naar 13-27. Pas in de slotseconden wordt het nog 20-27. Oranje lijdt zo de vierde neder laag in de Europese tweede di visie A. De ploeg staat laatste in de poule van vijf landen met een 'doelsaldo' van -63. Moldavië leidt, voor Duitsland, België en Oekraïne. De num mer één promoveert naar de eerste divisie, de nummer vijf zakt af naar de tweede divisie B. In 2008 zijn de vier return wedstrijden. Nederland speelt dan thuis tegen Duitsland en Moldavië en uit tegen België en Oekraïne. foto Wim Peperkamp De in Rotterdam woonachtige ac countmanager gaat het leiding ge ven goed af, al zei hij het zelf. Mast, die in het veld in de derde lijn staat en dus goed overzicht kan houden: „Op zich is het wel opmerkelijk: twee jaar geleden was ik nog één van de jonkies in de ploeg, nu ben ik aanvoerder. Het kan snel gaan, maar ik heb al wel een eigen stijl ontwikkeld. Ik ben niet iemand van het constan te oppeppen. De jongens hebben namelijk een grote eigen verant woordelijkheid. Ik ben meer een aanvoerder by doing. Dat houdt in: vooropgaan in de strijd." Maar dat kon dus niet nadat hij halverwege de eerste helft een gele kaart kreeg en voor tien minuten naar de kant moest. „Ik deed echt niks bijzonders", zei Mast ont steld. „Ik vroeg bij de scheidsrech ter om uitleg na een overtreding van ons. Ondertussen nam België de bal al uit en toen liep één van die jongens tegen mij op. Tja, ach teraf gezien was het slimmer om opzij te stappen. Nu kwamen we met z'n veertienen te staan." In 2008 is het jonge Oranje weer een jaar verder. De returns tegen de vier poulegenoten ziet Mast daarom met vertrouwen tegemoet. „We zijn echt nog niet gedegra deerd. De verschillen met Oekraï ne, Duitsland en België was niet groot. Die ploegen moeten we dan kunnen hebben." Koval, nadat ze in de partij wel eerst op achterstand was geko men. „Dit is echt zó mooi... Goed, niet iedereen was bij dit toernooi aan wezig, maar er waren nog heel wat sterke dames wel", vertelde Willeboordse. „Je zou deze over winning wel kunnen vergelijken met mijn Europese titel van twee jaar geleden." De Zeeuwse begon soepel in de Russische hoofdstad. Binnen enke le minuten had ze de Finse Johan na Ylinen op haar rug liggen. „Maar in mijn tweede partij ver viel ik in mijn oude fout. Ik was toch weer wat angstig om te verlie zen. Ik dacht: ik heb een gunstige loting, maar nu moet ik niet met een al weer verliezen." Daardoor kon Willeboordse de partij niet binnen de reguliere vijf minuten beslissen. Via een zogenoemde 'golden score' verschalkte ze de Russische Yulia Kotova echter als nog. Met een simpele zege op de Belgische Katrien Verheeke en een benauwde overwinning op haar Sloveense 'angstgegner' Urksa Zol- nir - wederom met een 'golden score' - haalde Elisabeth Wille boordse de eindstrijd, waarin ze weer een Russin trof „En die had me er toch een paar hard van de mat gegooid..." Even dreigde met Willeboordse hetzelfde te gebeuren. Ze kwam op een yuko (half punt) achter stand. Maar de studente genees kunde wilde zich niet zo eenvou dig het kaas van het brood laten eten. „Ik ben toen alles-of-niets gaan judoën. Ik dacht: ik wil niet verliezen met een yuko; óf ik ver lies op ippon óf ik maak zelf een vol punt." Het laatste gebeurde. Willeboordse bracht Koval met een binnenwaart se beenveeg aan het wankelen, waarna ze haar tegenstander op haar rug kon laten vallen. Door de winst op de wereldbeker toernooien van Vejen (29 april) en Moskou staat Willeboordse weer in de topvijf van de wereldrang lijst. Zaterdag 19 mei is ze in Lissa bon actief op de laatste World Cup in aanloop naar het wereld kampioenschap, dat in september in Rio de Janeiro is. „Er zijn wellicht judoka's in mijn klasse die zich puur op het WK richten en via dat toernooi plaat sing voor de Olympische Spelen willen afdwingen. Ik kan daar niet op gokken. Ik moet nog leren om écht te pieken. Ik ga daarom ge woon naar Lissabon om mijn pun ten te pakken voor de wereldrang lijst." SPORT „De Nederlandse kijker werd door Tien vanaf zes uur voor rand debiel uitgemaakt. Natuurlijk wist iedere in sport geïnteresseerde landgenoot wat er gebeurd was, dan hoefje niet zo'n pseudospan- ning op te voeren, dan doe je dat anders." Mart Smeets in zijn wekelijkse column in Sportweek over de uitzending van Tien van de ontknoping in de eredivi sie voetbal. „Ik ben niet arrogant. Ik ga alleen niet zomaar met iedereen het gesprek aan. Ik ben geen allemansvriend." Hockeyster Mijntje Donners karakteriseert zichzelf in Sportweek. „Ik zit op donderdag in Monaco tijdens de loting toch liever naast de voorzitter van AC Milan dan dat ik een dag later aanschuif voor de loting van de Uefa Cup." Ajax-voorzitter )ohn Jaake in de Volkskrant. „Henk is in zijn emoties soms net een vrouw. Alles ligt heel dicht onder de oppervlakte." Gerard van der Lem over Ajax-trainer Henk ten Cate in de Volkskrant. „Je kunt wel de hele dag in een hangmat onder een kokosnotenboom hangen en wachten tot de munten naar beneden gaan vallen, maar uiteindelijk vallen er kokosnoten in plaats van geld." Sparta-voetballer Darryl Roberts uit Trinidad Tobago verwondert zich over Nederland. In Voetbal International. Legrand loopt speelminuten mis Laurent Legrand, een jonge rugbyer van het Middel burgse Oemoemenoe, zou za terdag in Amsterdam zijn de buut maken voor Oranje on der 17 jaar. Zou, ja. Het liep dus iets anders. Legrand begon de wedstrijd op de bank en had te horen gekregen dat hij in de slotfase zo'n twintig minuten speel tijd mocht meepakken. Maar omdat één van zijn medespe lers er voordien werd uitge stuurd en Nederland met veertien man kwam te staan, was hij opeens niet meer no- dig. Top van Bayern is Beckenbauer beu De top van Bayern Mün- chen is de aanhoudende kritiek van de Duitse voetbal grootheid Franz Beckenbauer zat. „Het irriteert niet mij al leen, maar ook andere leiding gevenden bij de club", liet voorzitter Karl-Heinz Rum- menigge weten in een zeld zaam moment van openhar tigheid. Beckenbauer is voorzitter van de Raad van Toezicht bij Bayern. Als columnist van het invloedrijke tabloid Bild haalt hij soms hard uit naar zijn eigen clubmensen. Dit tot groeiende ergernis bij de clubleiding. Dopingzondaar wil footballer worden Sprintkampioen Justin Gat- lin, tot 2014 geschorst we gens doping, heeft zich bij het American football-team van de Tampa Bay Bucca neers gemeld. De olympisch kampioen op de 100 meter mag zich bewij zen tijdens een trainings kamp. Hij werd vorig jaar be trapt op testosteron. Als reci divist stond hem een levens lange schorsing te wachten, maar de sprinter wierp zich op als kroongetuige tegen zijn trainer Trevor Graham. Dat le verde hem 'slechts' een schor sing van acht jaar op. Fans City hebben weinig te juichen De fens van Manchester Ci ty hebben dit seizoen op eigen veld weinig kunnen jui chen. Hun favoriete ploeg kwam in de Premier League slechts tien keer tot scoren in negentien thuiswedstrijden. Zo'n laag aantal is sinds de in voering van competitievoet bal in Engeland in 1889 nog niet voorgekomen. Ook zater dag in de afsluitende thuis wedstrijd tégen stadgenoot Manchester United wilde het niet lukken: 0-1. Darius Vassell miste namens de schotloze thuisploeg in de 81e minuut nog een straf schop. RUG "Hl Sunderland, de voetbalclub waar de Bevelandse trainers Die- derik Hiensch en Kees Zwamborn enige tijd werkzaam wa ren, werd gisteren dankzij de 5-0-zege op Luton Town en de 1-0-nederlaag van concurrent Birmingham bij Preston North End kampioen van de Engelse First Division. Komend seizoen speelt Sunderland weer tegen grote jongens als Manchester United, Chelsea, Arsenal en Liverpool. Het was al de vijfde keer in de historie dat Sunderland kam pioen werd in de First Division. Eerder was dat in 1976, 1996, 1999 cn 2005. Alleen Manchester City (zeven keer) en Leices- ter City (zes) grepen de titel vaker. Oud-Feyenoorder David Connolly is dit seizoen topscorer met dertien doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39