Aanvoerdersband 'Dit is te Mt Keukemtuctk) De Looff Play-offs Dopingzaak Berkowitz brengt EiffelTowers in problemen 36 Maandag 7 mei 2007 PZC www.keukenstudiodelooff.nl De play-offs voor aller hande Europese en treebewijzen komen er weer aan. Deze geldgenera- tor voor voetbalbond en -clubs wordt ongetwijfeld weer hartstikke spannend, maar zal daarnaast ook weer voeding geven aan ellenlange prietpraat over het fenomeen play-offs. Laten wij maar 's de aftrap geven. In dit hoekje van de krant wordt niet gejuicht om de play-offs. Tuurlijk, we gaan weer met z'n allen naar de wedstrijden kijken, we gaan er weer met z'n allen over ou wehoeren en na afloop vin den we het jammer dat het al weer klaar is, maar de play-offs betekenen een regel rechte degradatie voor de re guliere competitie. Ga maar na: wat is er eerlijker om de krachtsverhoudingen in de eredivisie te meten dan alle ploegen twee keer tegen elkaar te spelen en dan te kij ken wie de meeste punten heeft? Helemaal niks! En zo'n competitie over 34 speelron des kan best een opwindende ontknoping krijgen, heeft de recente historie uitgewezen. Knoop je er vervolgens nog een partij play-offs achteraan die binnen een paar dagen be slist moeten worden, dan weegt een toevallige topdag of off-day opeens héél zwaar. Dan hoeft niet de beste ploeg te winnen, maar kan zomaar de gelukkigste ploeg winnen. En dat kan toch niet de be doeling zijn. Dat vindt onze koninklijke voetbalbond zelf ook wel een beetje. Hoezo? Omdat de ploeg die na 34 rondjes op kop staat, géén play-offs hoeft te spelen. De 34 wedstrijden zijn dus wél voldoende om te bepalen dat PSV de beste van Nederland is, maar de 34 duels van Ajax en AZ zijn niet voldoende om vast te stellen dat ze de tweede en derde ploeg van Nederland zijn. Het is een fraai staaltje desorganisatie. De essentie van elke play-off bij elke Nederlandse sport is het bepalen van de landskam pioen. Bij volleybal, hockey, handbal, basketbal, cricket, ta feltennis, korfbal, drieban den, badminton en honkbal (excuses voor eventuele omis sies) verovert de winnaar van de play-offs de landstitel. Bij voetbal dus niet. Om het nog overzichtelijker te maken worden ook nog 's twee play-offvarianten gehan teerd in het Nederlandse prof voetbal. In de eredivisie wordt de winnaar bepaald na twee duels, in de eerste divi sie na een best-of-three. Nogmaals, het zal ongetwij feld weer smullen worden, maar dat halfslachtige, dat pol dermodelachtige, het is weer typisch KNVB. De bond die het bekervoetbal laat begin nen met een halve competitie en de competitie laat eindi gen met knock-outduels. De voetbalwereld op zijn kop. Rudy Boogert door onze sportredactie DEN BOSCH - Basketballer Roye Ber kowitz mag voorlopig niet in actie komen voor zijn ploeg EiffelTo wers Den Bosch. Bij de Israëlische basketballer is tijdens een doping controle op 10 maart een stof ge vonden - finasteride - die voor komt op de internationale doping- lijst. De spelverdeler is voorlopig geschorst door de tucht- en geschil lencommissie van de Nederlandse Basketbalbond. Afgelopen zaterdag was hij al ge schorst tijdens het winnende hal ve finaleduel met Upstairs Weert. Berkowitz blijkt verzuimd te heb ben om te melden dat hij een me dicijn gebruikt dat voor hem nood zakelijk is. De speler gebruikt het medicijn sinds 9 augustus 2006 toen zijn medisch specialist in Is raël hem dat voorschreef Welk medicijn dat is, wil de club uit pri- vacy-overwegingen niet melden. Finastride is geen stimulerende of prestatiebevorderende stof maar kan wél doping maskeren. „Het medicijn dat Roye gebruikt, is vol ledig legaal", aldus zijn advocaat mr. C. van Eijndhoven. „En hij heeft dispensatie voor het medi cijn sinds 19 april." EiffelTowers is in beroep gegaan te gen de schorsing. De beroepszaak dient pas op dinsdag 22 mei, als al vier fmaleduels zijn afgewerkt. „Wij betreuren deze situatie ten zeerste", stelde bestuurslid Peter Vogelaar. „Het verbaast ons dat de behandeling van de zaak niet naar voren kan worden geschoven." Benjamin Mast is dicht bij een try, maar wordt uiteindelijk een halve meter voor de achterlijn afgestopt. Nederland verliest in Amsterdam vierde interland op rij. door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Benjamin Mast baal de. Natuurlijk van de nederlaag die hij met het Nederlands rugby- team leed tegen België, maar voor al van de gele kaart die hij in de eerste helft opliep, waardoor hij er tien minuten uit moest. „Als aan voerder had mij dat natuurlijk nooit mogen gebeuren." De uit Aagtekerke afkomstige Mast (26) voert dit jaar Oranje aan. Na het vorige interlandseizoen nam de oude generatie afscheid en pak ten de jongere rugbyers het estafet testokje over. En onder een nieu we bondscoach, Erik Hengeveld, moeten zij proberen in de tweede divisie A, het derde niveau van Eu ropa, te blijven. Dat dat niet makkelijk zal worden, bleek zaterdag. Tegen België, dat in Amsterdam met 20-27 won, werd de vierde nederlaag op rij geleden. „We moeten nu drie van de vier re turns winnen om erin te blijven", rekende Mast voor. „Maar ik blijf erin geloven. Het kan nog." Het Nederlands rugbyteam ver- liest van België (20-27) en blijft laatste in de tweede divisie van Europa. Degradatie ligt op de loer. Keukens in alle maten en kleuren Eigen inmeetservice en montagedienst Zeer korte levertijden 5 jaar garantie op keukens Rechtstreeks van de fabriek Keukenstudio De Looff Bedrijfsweg 11 (bedrijventerrein Vrijburg) 4387 PD Vlissingen Telefoon: 0118 - 491929 Fax: 0118 - 491900 Email: lnfo@keukenstudiodelooff.nl Medailles op World Cups Judoka Elisabeth Willeboordse heeft in Moskou haar veertiende medaille op een wereldbekertoernooi gewonnen. medaille \X# plaats jaar Praag 1997 Leonding 2001 Praag 2001 Boedapest 2002 Rotterdam 2002 Rome 2004 Lissabon 2004 Sofia 2005 Rotterdam 2005 Parijs 2006 Rome 2006 Hamburg 2007 Vejen 2007 Moskou 2007 PZC Oonja Odijk foto Robert Vos/ANP Willeboordse boekt twee wereldbekerzeges in acht dagen tijd. door Roeland van Vliet GOES/MOSKOU - Judoka Elisabeth Willeboordse stelde gisteren met enig gevoel voor understatement dat ze 'de stijgende lijn te pakken heeft'. Wat heet: met twee wereld bekeroverwinningen binnen één week is ze haar vroege uitschake ling op het EK weer zo goed als te boven. „Mijn judo is nog niet hele maal goed, maar de resultaten zijn er wel. Ik ben ontzettend blij." De uit Middelburg afkomstige sportster was zaterdag de beste tij dens het wereldbekertoernooi in Moskou, dat net als 'Parijs' en 'Hamburg' te boek staat als Super World Cup. Ze won de finale van de klasse -63 van de Russin Vera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38