positie Tijdrit TMZ kinderspel voor specialist Henny Rovers Oemoemenoe wint van het Engelse Cravesend Tahmasebi wint toernooi in Koudekerke w pzc Maandag 7 mei 2007 35 Walcherse ploeg onderuit tegen RIA Westdorpe: 3-0. door Peter van Kouteren westdorpe - Hij was getergd om dat hij niet in de basis stond en haalde in de allerlaatste minuut van de toegevoegde tijd zijn gram. Timon van der Hooft gooide zijn geblokte lichaam in de strijd, ont deed zich met fraaie bewegingen van een paar tegenstanders en had een belangrijk aandeel in de derde treffer van RIA Westdorpe. De jonge aanvaller trof in de verre hoek de paal, waarna uitgerekend zijn concurrent in de spits raak mikte. Arno Verlinde schoot met zijn tweede treffer van de middag de thuisploeg naar een 3-0-over- winning. Dat was op zich ver diend, maar wel enigszins geflat teerd en vooral zuur voor Dom burg. De bezoekers vroegen scheidsrechter Peter Maas in de tweede helft voortdurend om tijd bij te trekken. De Walcherse for matie werd op haar wenken be diend. Elftalleider Egbert Audenae- rd (RIA Westdorpe): „Ze vroegen de scheidsrechter er tijd bij te trek ken, omdat onze keeper het bij uit trappen rustig aan deed.. En wie werd er uiteindelijk beloond? RIA." De Zeeuws-Vlamingen verzeker den zich met de 3-0-overwinning van een prima uitgangspositie voor de return, die volgende week in Domburg wordt gespeeld. „Het is reëel te denken dat we thuis kun nen winnen", zei Domburg-trai ner Tonnie van Iersel. „Maar met minstens drie doelpunten verschil winnen wordt heel moeilijk." Mare de Kunder, de trainer van RIA Westdorpe, zei het gevoel te hebben dat zijn ploeg de voorbije weken meer naar elkaar is ge groeid. „Dat is wel eens anders ge weest. Het lijkt wel alsof ze nu alle maal het besef hebben dat we kun nen promoveren. Maar", waar schuwde hij voor te veel optimis me. „Domburg heeft thuis gere geld met 4-0 of 5-1 gewonnen." RIA Westdorpe nam in het laatste half uur van de eerste helft het ini tiatief Dat gebeurde, nadat de be zoekers via Robin van de Velde tot twee keer een speldenprikje had den uitgedeeld. Menno den Dek ker zette de Westdorpenaren op voorsprong. De aanvoerder schoot een afgeslagen hoekschop onberis pelijk binnen: 1-0. Amper twee mi nuten later claimde heel Domburg een strafschop, toen spits Sander Willemse na een botsing met doel man Erwin de Roover knock-out was gegaan. Scheidsrechter Peter Maas zag geen overtreding in het luchtduel, waarin de doelman net te laat kwam en Willemse vol met zijn vuist in het gezicht raakte. As sistent-scheidsrechter Wim Broek hoven, die op één lijn stond, had evenmin een overtreding gezien. „Een zuivere strafschop en een ro de kaart", vond Van Iersel. Mid denvelder Martijn Minderhoud, te gen Broekhoeven: „Hij slaat hem finaal tegen de grond." Medespeler Maurice Bernard: „Daar ben je hier nu met zijn drieën voor. Jij moet vlaggen." Arno Verlinde verdubbelde kort voor rust de marge. Na de hervat ting was Domburg vooral gevaar lijk met indraaiende vrije trappen. RIA Westdorpe-Domburg 3-0 (2-0). 29. Menno den Dekker 1-0, 40. Arno Verlin de 2-0, 90 (+5). Arno Verlinde 3-0. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofdplaat). Ge le kaart: Vincent Bendijk (RIA Westdor pe), Maurice Bernard (Domburg). Aantal toeschouwers: 175. RIA W.-Domburg Domburg won de laatste ze ven competitieduels drie keer met minstens drie doelpunten verschil. RIA Westdorpe verloor in de vierde klasse A slechts twee keer met meer dan drie doel punten verschil. Van kampioen Clinge werd met 5-0 verloren. Axel versloeg de Westdorpen aren met 4-1. Domburg scoorde in de twee de competitiehelft dertig keer. In de eerste helft van het sei zoen dertien maal. RIA Westdorpe kwam in drie competitieduels niet tot scoren Veertiende plaats voor dammer Provoost bunschoten - Dammer Bennie Provoost is in het sterk bezette Barnsteentoernooi op een veer tiende plaats geëindigd. De man uit Aagtekerke haalde in Bunscho ten negen punten uit zeven par tijen. Hij won vier partijen. Mar tijn Rentmeester uit 's-Gravenpol- der eindigde met acht punten op de negentiende plaats. Aart Walra ven werd met zeven punten 29ste. Alexander Baljakin werd met over macht winnaar van het toernooi. Korfballers Togo verslaan Vios goes - De korfballers van Togo hebben zaterdag met 9-8 gewon nen van concurrent Vios. De Göe- senaren namen hierdoor in de der de klasse P de tweede plek over van Stormvogels. Togo heeft één punt meer dan Stormvogels en één minder dan koploper DSO, maar wel een wedstrijd meer ge speeld dan de concurrenten. Brabander pakt op haast al zijn concurrenten meer dan een minuut. door Wim de Vos waarde - Hij had een strak gezicht strak, een gespannen lichaam en zat op een speciaal voor een tijdrit geprepareerde fiets. Dat was het beeld aan de start van Henny Rovers voor de tijdrit van TMZ, za terdag in Waarde. De voormalige wereldkampioen tijdrijden bij de masters ging als fa voriet van start en die rol maakte de Brabander dan ook waar. Met een gemiddelde snelheid van bijna 47 kilometer per uur was Rovers in de polders van het Bevelandse land de rapste van alle deelnemers. Rovers hoort inmiddels al verschil lende jaren bij de wereldtop van Roland de Rijke naar NK dammen zegveld - Roland de Rijke heeft zich geplaatst voor de finale van het Nederlands damkampioen schap voor aspiranten. In Zegveld eindigde de jeugdspeler uit Oostkapelle op de tweede plaats in zijn poule. Thijs Wisse uit Aagtekerke is in het Nederlands pupillenkampioen- schap, dat in het Gelderse Huissen werd gehouden, op de laatste plaats geëindigd. Wisse speelde vier keer gelijk. Rinus van de Ven superieur in RES-cross axel - Rinus van de Ven is de bes te Zeeuwse motorcrosser. De 19-ja- rige Vlissinger bewees dat zaterdag opnieuw tijdens de vierde RES-cross op Smitschorre in Axel. Niemand bij de licentiehouders kon Van de Ven bedreigen. „Voor mij was dit een aardige trai ning", aldus Van de Ven. „Meer niet." de masters. Niet voor niets werd hij een paar jaar geleden in het Oostenrijkse Sankt Johann wereld kampioen en sindsdien is hij in de nationale ritten tegen de klok een klasse apart. Niet alleen in de wedstrijden van een organisatie als TMZ bijvoor beeld, maar ook in andere tijdrit ten weet Rovers zich te manifeste ren. Zaterdag ging hij in Waarde als één van de eersten van start. Hij zette meteen een goede tijd neer. Zijn tijd over het bijna 27 kilometer lan ge parkoers (35.18,4) werd niet meer benaderd door de ruim ande- PW Op Henny Rovers, de voormalige wereldkampioen tijdrijden bij de masters, staat geen maat in Waar de. Hij klokt op het bijna 27 kilo meter lange parkoers 35.18,4. The Roadhouse haalt snookertitel binnen middelburg - Het snookerteam van The Roadhouse heeft de titel in de landelijke eerste klasse van snookercompetitie veroverd. De ploeg won eerst van The East (7-2) en later van Pijnacker 3 (9-0). Chris van Renswoude, Danny Cheuk a Lam en Marcel Mouwen rondden een fraai seizoen af De ploeg promoveert nu naar de hoofdklasse. De ploeg speelt deze week nog wel de laatste partij te gen hekkensluiter Incrucible. BC Vlissingen U20 gaat fors onderuit vlissingen - De jongens U20, die uitkomen in de eredivisie basket bal, verloren met grote cijfers van koploper Den Helder: 108-52. Vlis singen was verdedigend niet scherp. Topscorers BC Vlissingen: Mi chel Bosters 15 punten, Wytse de Jong 13, Dorde Karadzic 11 punten, Dennis de Paauw 6. re vijftig renners. Alleen Delf tenaar Rob Lokate slaagde er in om binnen één minuut van Rovers te blijven. Lokate werd dan ook winnaar bij de amateurs A, maar de rest eindigde op grote achter stand. Beste Zeeuw werd Franklin Klaas- se. De coureur uit Heinkenszand was ooit een grote belofte bij de ju nioren. Hij slaagde er zelfs in om in Frankrijk een wereldbekerwed strijd in die categorie te winnen, maar verdween daarna van het to neel om een paar jaar geleden weer op te duiken bij de wedstrij den van TMZ. In Waarde finishte Klaasse als vierde overall en werd hij derde bij de amateurs A. Kees Elenbaas uit Kloetinge was de snelste bij de amateurs B en Ro nald Gort uit Terneuzen zegevier de in de S/P-categorie. koudekerke - Het Ks-jeugdtoer- nooi is gewonnen door tennisser Amirali Tahmasebi. Bij het jon gensenkelspel in de categorie tot en met twaalf jaar toonde de als eerste geplaatste Tahmasebi zich oppermachtig. De speler van tennisclub MLTC uit Middelburg stond in de finale slechts één game af aan )ens de Wolf: 6-1 en 6-0. In de categorie tot en met veertien jaar werd Tah masebi reeds in de tweede ronde geëlimineerd door Paul van Hoe ve, de nummer één van de plaat singslijst en speler van De Bon gerd uit Kloetinge. De eindzege ging uiteindelijk naar Vincent The van Popey Gold Star (Amster dam). Bij de meisjes tot en met veertien jaar stond er geen maat op Laurel- le van Tilburg. Met tweemaal 6-0 werd Anne Flohil in de eindstrijd opzij gezet. door Hans Markusse goes - Het Engelse Gravesend RFC was dit weekeinde op bezoek in Zeeland. Zaterdag speel den de Engelse rugbyers op sportpark Het Schenge in Goes tegen Tovaal. Beide clubs on derhouden al vriendschappelijke contacten sinds 1986. Tovaal kwam erg slecht uit de startblokken. In de eerste tien minuten drukte Gravesend RFC drie try's en nam een 15-o-voorsprong. Vervolgens nam Tovaal het initiatief. Matthijs van Roemburg werd nog van scoren af gehou den, maar niet veel later was )an-Joost Wiebrens wel succesvol. Jan Moelker bracht de achter stand terug tot 7-15. Tovaal ging op jacht naar meer, maar aan de in haalrace kwam een abrupt einde toen een van de spelers van de gasten een been brak en de wedstrijd werd gestaakt. Een dag later speelde Gravesend op sportpark Voorborch tegen een jeugdig Oemoemenoe met jeugdinternational Laurent Legrand op de scrum-half Het werd een gelijkopgaande wed strijd. Toch trokken de Middelburgers uietinde- lijk aan het langste eind. Het werd 24-17.. Later op de dag werd ook nog tegen het sterke Blackheath gespeeld. Ook dat vriendschappelij ke duel leverde een zege op: 18-12. Het ging er fel aan toe bij het vriendschappelijke duel tussen Oemoemenoe en Cravesend. foto Lex d

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37