Domburg zit in een moeilijke Voor tennissers van Souburg lonkt de titel WS'92 promoveert na winst in driekamp 34 I Maandag 7 mei 2007 PZC Vlissingers keren terug in de hoogste klasse van het district. door Peter van Kouteren KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - De vol leyballers van WS'92 hebben zich verzekerd van promotie naar de re giodivisie. De Vlissingers bleven in een driekamp de derde keus van Rijnmond en het standaardteam van OKK'70 de baas. Met de be reikte promotie keert WS'92 na een afwezigheid van vijfjaar terug in de hoogste klasse van het dis trict. De Walcherse formatie begon de driekamp om een plaats in de re giodivisie sterk. Zonder hoofdaan valler Martijn Hosemans, maar met de uit het tweede team opge roepen routinier Bert van Luinen, speelde WS'92 in het openings duel tegen OKK'70 frank en vrij. OKK'70, dat vorig jaar eveneens promotie-/degradatiewedstrijden speelde, moest het initiatief aan de Vlissingers laten. Met een goede pass als sterk wapen werden de aanvallers van WS'92 gevarieerd in stelling gebracht. Dat resulteer de in een boeiende wedstrijd om twee gewonnen sets. Beide teams gingen lang gelijkop. In de slotfase beperkten de Zeeuwen de fouten- last. Dat leidde tot twee setzeges op rij: 2-0. In het duel tegen Rijnmond 3 was WS'92 heer en meester. Zonder een moment in de problemen te geraken werden twee sets op rij ge wonnen. Niek Marsé (Morres/Hulst) ver sterkt volgend seizoen de gelede ren. Verder blijft de selectie van de Vlissingers intact. Door zeges op Rijnmond 3 en OKK'70 wint het Vlissingse WS'92 een driekamp. De ploeg volleybalt daardoor volgend jaar in de regiodivisie. Twee verdedigers van Domburgen proberen Timon van der Hooft (midden) af te stoppen. foto Peter Nicolai Ploeg verslaat grootste concurrent Animo uit Terneuzen: 5-3. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het eerste tennis- team van Souburg kan zich zo langzamerhand gaan opmaken voor de vierde klasse in de landelij ke gemengde competitie. Daar ziet het althans na vier speeldagen sterk naar uit. De Souburgers wonnen hun voor gaande drie confrontaties gemak kelijk en ook gisteren tegen Ani mo uit Terneuzen werd er weer een team aan het rijtje van slacht offers toegevoegd. Ditmaal was de eindstand niet zo overtuigend (5-3), maar de zege kwam nimmer in gevaar. Met de zege op Animo werd er afgere kend met de grootste concurrent voor het kampioenschap en de daarop volgende promotie naar de vierde klasse. Er moet daarom veel gebeuren wil het team van Sou burg geen kampioen worden. „Voorafgaand aan de competitie was de doelstelling al om kam pioen te worden en nu is het uit gangspunt zeker de titel", zei Lu- ciënne van den Broek, de kop- vrouw van het team. „Met de over winning hebben we het in elk ge val nog in eigen hand." De basis voor de overwinning werd gelegd in de enkelspelen. Naast Van den Broek wonnen ook 'Ik denk dat wij een goede mix hebben van oudere en jongere spelers' Kimberly Goudt en Rogier van Housselt hun partij. Alleen Serge van Bremen moest zijn punt af staan. De koppels Van Housselt/Jeppe de Lange en Van de Broecke/Van Bremen zorgden voor de twee overige noodzakelij ke punten. Het is voor Souburg pas het eerste jaar dat in de vijfde klasse met deze samenstelling wordt gespeeld. Van den Broek: „Ik denk dat wij een goede mix hebben van oudere en jongere spe lers. Met name de jongere spelers kregen iets mee van het huidige seizoen in de vijfde klasse, dat ver volgens gebruikt kan worden in de vierde klasse. Daarin kunnen wij ons zeker handhaven. Ik zeg altijd: handhaven is makkelijker dan pro moveren. Wil je promoveren moet je van zeven teams winnen. Om je zelf te handhaven hoef je maar van twee teams te winnen." Het tweede team van MLTC uit Middelburg is zo goed als zeker het kampioenschap misgelopen. Thuis werd er met 3-5 verloren van Tiola uit IJzendijke, dat even eens nog ongeslagen was. Hoewel MLTC nog steeds meer punten heeft, is Tiola het team dat kam pioen wordt wanneer ook de vol gende drie speeldagen winnend worden afgesloten. In dat scenario is de doelstelling van MLTC om kampioen te worden mislukt. Het eerste mannenteam van Sou burg verloor in de de derde klasse van Drive:L 0-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36